Autor Tema: Januar 2021 - II dekada  (Pročitano 47333 puta)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #160 poslato: 13. Januar 2021. u 19:12 »
 ^^  :O ::)

Pa zar je moguće da ovo uže gradsko jezgro (epicentar betona  ;) ) nije rame uz rame sa najnižim delovima grada...još na pri dnu istog, na 100-ak metara samo.

Ovde se jeste topio posle dosta, posebno na osunčanim površinama, ali opet retko gde je progledalo. Ima tu još uvek 7cm u ovom delu grada.

Biće dosta oblaka još u toku večeri, kasnije kroz noć u čitavoj zemlji se očekuje razvedravanje.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #161 poslato: 13. Januar 2021. u 19:17 »
U Beogradu je danas maks. temp. bila uglavnom oko 2°C - videćemo zvaničan podatak za Vračar, a "kod Vuka" je bilo +2.3C a večeras u parku ima 9cm snega.
Verovatno će podaci za Vračar biti veoma slični, ako ne i isti, kao ovi koje sam napisao za okolinu Vukovog spomenika.
Sredinom dana i rano popodne bilo je sunčanih perioda a nakon 15h je pretežno oblačno i temperatura maltene stagnira oko 1.5°C.
Uz razvedravanje tokom noći doći će do pada temperature i zaleđivanja rastopljenog snega, a novo naoblačenje očekujem u drugom delu noći i ujutru ... a za sutra se nadam ;) bar nekom pljusku snega...
Na severu i severozapadu Vojvodine danas je bilo 5°C.

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.201
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #162 poslato: 13. Januar 2021. u 19:29 »
Naoblacilo se i provejava sneg

Sent from my H3113 using Tapatalk


Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 21,1мм
Април:17,7мм
Мај: 120,0мм
Јун:50,4мм
Јул:90,4мм
Август:0
Година:366.3mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #163 poslato: 13. Januar 2021. u 20:02 »
Nije ni kod mene na brdu mnogo bolja situacija sa snegom, dosta se otopilo danas, na mnogo mesta progledalo i ima blata. I dalje se topi na +1°C.
Obično kad jednom krene da se topi priželjkujem da što pre nestane, ali ovoga puta sam se nadao da će barem deo prekjučerašnje idile dočekati ledene dane za vikend. Ovako ostaje Avala ili da se nadamo nekom iznenađenju sutra, tipa da padne par cm.
Razvedrava se, vetar je oslabio. Vidljivost je dobra posle dužeg vremena.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #164 poslato: 13. Januar 2021. u 20:30 »
Kod mene sneg samo u tragovima a do pre neki dan je bilo preko 10 cm snega.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #165 poslato: 13. Januar 2021. u 20:51 »
U Novom Sadu ne popušta plus. +0.3 trenutno, mada je do skora bilo preko +1. Kod mene je sada već teško naći kompaktan snežni pokrivač, uglavnom je prošaran blatom i travom. Kompaktan je gde je ceo dan bila hladovina i nije bio ugažen. Zaista bi bila šteta da ne padne sutra makar 2cm. Niko ne voli jače mrazeve bez snega na podlozi, a i poprilično su opasni.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #166 poslato: 13. Januar 2021. u 21:06 »
 ^^ ^^ ^^
Ma ništa od toga 2 cm bi se otopilo na sunci i uz minus to meni moze dobro  dodji ili šancevima jer tamo je sneg zacementiran  a pri tlu je ispod nule.

Prosto je grad suviše feniran..

Kod mene je bio plus 1 i po  sat ali  ali jedva uz nižu tačku rose a ispod nule a  oblaci su bili u pravom pravcu ..uglavnom tako da je sneg opstao i nije progledao nigde ,topio se na betonu i metalu gde je sunce  pa ako ništa barem se moze gore uzivati.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #167 poslato: 13. Januar 2021. u 21:36 »
Stego mraz ovde u okolini Ze. Izvedrilo se pred zalazak sunca. Pre sat vremena u kolima pokazivalo -6C do jutra možda ode i na dvocifren minus.
Snega nema na svim površinama, ali ga nema više po krovovima i travi od 5cm. Sutra bi ovde trebalo da padne 5-10mm po većini modela  :)

Van mreže Zure90

  • *
  • Poruke: 132
  • Starost: 33
  • Lokacija: Tuzla
Odg: Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #168 poslato: 13. Januar 2021. u 21:43 »
U Tuzli vedro, steze  minus, trenutno -4. Sutra ocekujem nekih 6-10 cm novog snijega, ali o tome po tome vidit cemo  :cf:

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.547
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #169 poslato: 13. Januar 2021. u 22:26 »
^^  :O ::)

Pa zar je moguće da ovo uže gradsko jezgro (epicentar betona  ;) ) nije rame uz rame sa najnižim delovima grada...još na pri dnu istog, na 100-ak metara samo.

Ovde se jeste topio posle dosta, posebno na osunčanim površinama, ali opet retko gde je progledalo. Ima tu još uvek 7cm u ovom delu grada.

U prethodnom postu između ostalog napisah i ovo:
Čudi me ukoliko i u centru grada nije bilo značajnog topljenja. Na Novom Beogradu je nakon današnjeg dana snega ostalo na polovini površina, ako i toliko.
Takav sam utisak stekao gledajući kroz prozor na okolne površine. Međutim, pomalo sam se iznenadio da - kada se ode samo malo izvan zone unutar zgrada, na travnatim površinama pod otvorenim nebom - i dalje ima vrlo kompaktnog pokrivača. Sa druge strane, u okolini zgrada sneg je prilično isprekidan, a u neposrednoj blizini istih često ga ima samo u tragovima.

No, kad se sve sabere, ostaje činjenica da je celokupan ambijent veoma loš, i da samo nove padavine mogu donekle da očuvaju snežnu atmosoferu u ledenim danima koji slede.

Vračar najzad utonuo u lagani minus, T -0.1°C.




Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #170 poslato: 14. Januar 2021. u 00:04 »
a sta je sajtom w2u? kod njih ledeni dan i u sredu i to u mom slucaju ne prelazi minus 9 a kod ostalih u plusu? Kapiram da gresi, ali nesto mnogo gresi da kazem za jedan ozbiljan portal

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #171 poslato: 14. Januar 2021. u 00:34 »
a sta je sajtom w2u? kod njih ledeni dan i u sredu i to u mom slucaju ne prelazi minus 9 a kod ostalih u plusu? Kapiram da gresi, ali nesto mnogo gresi da kazem za jedan ozbiljan portal

Nije nemoguće, jednom kad se uvuče veoma hladan vazduh u kotlinu teško ga je izbaciti bez vetra. A tako će izgleda i biti.

Što se tiće Paraćina temperatura se dugo držala iznad nule , tek nešto pre ponoći je krenuo nagli pad, pa je sada -2.4C. Od ostalih stanica Karađorđevo brdo -3.5C, Donja Mutnica -3.3C, Stubica -1.6C. Interesantno je da je stubica prethodnih dana bila najhladnija.


Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.624
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #172 poslato: 14. Januar 2021. u 06:57 »
Interesantna situacija trenutno. Iznad Melenaca mnoooogo virgi, odavno nisam video ovako nešto, ima i radarskih odraza, ali padavina nema  ::)
Takt -2°C


RHMZ
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #173 poslato: 14. Januar 2021. u 07:06 »
Mogao bi ovo biti zanimljiv dan  :) radar od jutra obećava..

Van mreže снег

  • **
  • Poruke: 518
  • Starost: 46
  • Lokacija: Партизанов стадион- понекад Врдник Фрушка гора
  • ЈОШ СЕ ЗИМЕ НЕ ПРЕДАЈУ!
Odg: Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #174 poslato: 14. Januar 2021. u 07:19 »
Добро јутро форумаши. Да не заборавимо, да је срећна нова година Господња по јулијанском календару. Мир и души, смиреноумље у глави, здравље у телу. Остало све можемо трудом изборити сами. А да нам природа много тога доброг донесе,динамичног и занимљивог. Ова зима је много занимљивија од прошле.
Јутро облачно у Београду. Мраз слабији од очекиваног -0.7. У јакој северозападној струји примичу се одрази гл.граду. Требало би да падне нешто снега преподне. Природа ће ускоро рећи и да ли ће.
 Гране у Хумској више.нису тако идиличне, комади су остали. Но, већ од Трошарине преко Пауновог брега ка Јајинцима, много је лепша слика, поготово у Бањичкој шуми.
Небеса казују славу Божију а природа савршену лепоту Творчеву.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.624
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #175 poslato: 14. Januar 2021. u 07:53 »
 ^^ ^^

Džabe gledate u radar kolege, nije merodavan, vidi odraze iznad Melenaca već skoro sat vremena ali nema niti jedne jedine pahulje  :whistling:
Ista je priča i sa ostalim radarima. Takt -1°C

RHMZ
Citat
Наоблачење са слабим снегом које је захватило Војводину, током преподнева прошириће се на централне и западне, а од средине дана и на остале пределе Србије.

EDIT: Takt -18°C u Sjenici u 08h
« Poslednja izmena: 14. Januar 2021. u 08:10 Zika »
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #176 poslato: 14. Januar 2021. u 08:13 »
Potvrdjujem i u NS da ovi odrazi ne donose padavine, tj padavine ne dolaze do tla. Trenutno oblacno i suvo, isto se vide virge kao kod Žike, ali ni pahulja nije jos proletela. Trenutno 0.0°C i time je Novi Sad maltene najtopliji u Srbiji, samo je Negotin topliji. Klasicna fenska situacija i dalje. Nema kompaktnog pokrivaca vise.

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 3.186
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #177 poslato: 14. Januar 2021. u 08:27 »
Oblačno i konačno jutros mraz, -2,5 stepeni u kolima, konačno se sve zaledilo i u koliko narednih par sati bude padavina, sve će se to zadržavati, moglo bi lepo da zabeli. Neću ni da pratim radar neka kolege sa severa i seveozapada jave kada krenu pahulje, tj kada stignu do podloge  :D

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #178 poslato: 14. Januar 2021. u 08:34 »
Mislim da su se padavine, sto se kaze izjalovile. Radarski odrazi prodjose bez kapi kise ili pahulje snega. Dolazi i razvedravanje na sever Vojvodine. Svi modeli su zakazali, pogotovo GFS koji je prognozirao u poslednjem izlazu cam 3mm padavina u NS

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.201
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Januar 2021 - II dekada
« Odgovor #179 poslato: 14. Januar 2021. u 08:36 »
Provejava slab sneg prema severu crni oblaci izgleda da stizu jace padavine

Sent from my H3113 using Tapatalk


Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 21,1мм
Април:17,7мм
Мај: 120,0мм
Јун:50,4мм
Јул:90,4мм
Август:0
Година:366.3mm