Autor Tema: Januar 2021 - III dekada  (Pročitano 32430 puta)

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #100 poslato: 25. Januar 2021. u 15:10 »
Snega naravno u gradu nema iznad 200 mnv gde je tacka rose bila negativna je ostao kompaktan prvh ostaka cim se predje  most ,snega u višim delovima kamenice je bilo i preko  5 cm snega jutros 

Otopio se na betonskim povrsinama kod mene a na travi i zemlji  je ostao potpuno kompaktan.Oblacno je i ne topi se više .


Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #101 poslato: 25. Januar 2021. u 16:48 »
Šta da kažemo mi na severu jad i beda, očaj što se tiče snega. Dobra ova kiša što pada ako već nema snega. Lepo i sunčano ceo dan bez nekog vetra. Temparatura dogurala do 6,8C, što je i planirano po rhmz-u, odajem im priznanje bar za ove temparature oko frontova.  Dole kod kolega na jugu narednih dana ima da bude više od zatrpavanja sudeći prema modelima.
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #102 poslato: 25. Januar 2021. u 16:56 »
Dole kod mene kući počela da prska sitna kišica, začudo prilično se razduvao vetar. Sneg zasad pada negde iznad 550m nv. Ako bi doslovno gledali proračune većine, glavnina bi bila u obliku kiše a tek u drugom delu noći bi okrenulo na sneg. Međutim, znajući moj kraj, a uz ispomoć jačih padavina malo kasnije moglo bi to mnogo ranije da se desi.

Beograd će biti suv još neko vreme, ali deluje da će makar koliko-toliko nas zakačiti ova pruga što se izdiže uz Drinu.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Zure90

  • *
  • Poruke: 132
  • Starost: 33
  • Lokacija: Tuzla
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #103 poslato: 25. Januar 2021. u 16:59 »
Kod mene u Tuzli katastofa kisa  :( Da znate ljudi kakav je trenutno snjegopad u Krajini, tacnije  u Bihacu i Cazinu gdje mogu vidjeti live cam. Jak snijeg sa krupnim pahuljama  :worthy:

Edit: Poceo snijeg i u Hercegovini, pada u Konjicu Jablanici , Tuzla i Sarajevo kisa pada, smijesno. :D
« Poslednja izmena: 25. Januar 2021. u 17:31 Zure90 »

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #104 poslato: 25. Januar 2021. u 17:35 »
Zuckovac za sada suvo...3 stepena, oblacno. Jutros oko 8 padalo malog krupnog snega 15ak minuta obelio krovove i prestao brzo se to otpolo...da li ce biti snega i kise veceras videcemo...ali izgleda kao da ce uskoro da krene

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #105 poslato: 25. Januar 2021. u 17:35 »
 ^^ Pada sneg i u Sarajevu, a očekuj ga i ti svakako uskoro, obližnji Donji Lug ima 0,6°C.

Kod mene kući već polako posustaje, palo je svega 0,3mm. Lepo je to video ICON da će sada biti pauze, pre no što opet poklopi sa jugozapada. E iz tog talasa valja očekivati ozbiljnije padavine i dalji pad temperature. Kao što Zure reče, sneg pada aman odmah iza mora u Dalmaciji i Hercegovini, na 250-300m, pa što ga ne bi bilo i kod nas uz jače padavine.

U Beogradu 5,6°C.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #106 poslato: 25. Januar 2021. u 17:50 »
Suvo u Beogradu..

@ Zure

Jel mozes staviti linkove za te kamere koje gledas?

Eto i u Hercegivini je iznenadio sneg na mestima gde ga nisu ocekivali barem ne sada, mozda je to dobro za sve dalje..a gledam i na CG meteo forumu, i te kako je iznenadio i u Niskicu, Cetinju..

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #107 poslato: 25. Januar 2021. u 17:53 »
Meni se ova pruga sa jugozapada "opasno" približila, ali za sad se ništa ne dešava, nema nikakve padavine, niti značajnog vetra, a i temperatura je relativno visoka: 4,3, tačka rose je 2,8, pritisak sveden na nivo mora je 1004hPa.

EDIT: Počela je da propaduje neka jadna i retka kišica i da duva, lagan, ali leden vetar istočnih smerova, sa prilično širokim rasponom u stepenima.
« Poslednja izmena: 25. Januar 2021. u 18:10 Zeli »

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #108 poslato: 25. Januar 2021. u 17:54 »
nadam se da iznenadi i nas...mada nisam siguran da nesto ozblinjije moze da padne..relativno je toplo za sada...

Van mreže DjordjeJev

  • *
  • Poruke: 150
  • Lokacija: Ужице, 436 мнв, Златиборски округ
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #109 poslato: 25. Januar 2021. u 18:21 »
У Ужицу умерен снег, већ је обелело упркос температури од 1.1


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #110 poslato: 25. Januar 2021. u 18:24 »
Пада слаба, повремено умерена киша на 3,6 C.

Видећемо да ли ће и када успети да преснежи...

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.152
  • Starost: 33
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #111 poslato: 25. Januar 2021. u 18:30 »
Jak snijeg trenutno..


Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #112 poslato: 25. Januar 2021. u 18:34 »
Phhh kakav intezitet u okolini Ze. Sneg je počeo oko 4 ali se nije zadržavao, poslednjih sat vremena razbija kako pada

Edit: Vidljivost je pala na oko 100m max. Već se i asfalt zabeleo  :)

Van mreže valjevo014

  • *
  • Poruke: 143
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #113 poslato: 25. Januar 2021. u 18:36 »
Susnežica u Valjevu..
Edit: ovo je sada samo sneg, jak intenzitet

Van mreže Zure90

  • *
  • Poruke: 132
  • Starost: 33
  • Lokacija: Tuzla
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #114 poslato: 25. Januar 2021. u 18:39 »
Suvo u Beogradu..

@ Zure

Jel mozes staviti linkove za te kamere koje gledas?

Eto i u Hercegivini je iznenadio sneg na mestima gde ga nisu ocekivali barem ne sada, mozda je to dobro za sve dalje..a gledam i na CG meteo forumu, i te kako je iznenadio i u Niskicu, Cetinju..

A ne moze brate jer je to u sklopu moja web tv od BH Telekom provajder jbg , javise u pp da ti dam pass i username pa prati nekad live cam u Bih ima ravno 50 uzivo kamera od krajine do hercegovine :D . U Tuzli takodje jak snijeg trenutno :D

Van mreže valjevo014

  • *
  • Poruke: 143
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #115 poslato: 25. Januar 2021. u 18:59 »
Jak, krupan sneg. Temperatura je 1C..

Van mreže снег

  • **
  • Poruke: 518
  • Starost: 46
  • Lokacija: Партизанов стадион- понекад Врдник Фрушка гора
  • ЈОШ СЕ ЗИМЕ НЕ ПРЕДАЈУ!
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #116 poslato: 25. Januar 2021. u 18:59 »
Beograd će biti suv još neko vreme, ali deluje da će makar koliko-toliko nas zakačiti ova pruga što se izdiže uz Drinu.

Делује да нас тај системчић извесно ускоро захвата. Чини ми се да ће од те облачности бити борба кише и снега над самим градом. Верујем да ће кроз сат два, јужни виши брдовити делови града прећи убрзо на влажан снег, док ће Н.Београд, поготово банатска страна града имати кишу. Као да ће Сава и Дунав играти улогу о врсти падавина до 22-23 вечерас.
Небеса казују славу Божију а природа савршену лепоту Творчеву.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #117 poslato: 25. Januar 2021. u 19:04 »
 ^^ Upravo tako kolega Sneg. Očekivano, dovukao se odraz ali ništa neće padati neko vreme, dok se "ispegla" ovaj suvi sloj u prizemlju.

Čačak 1,0°C, Valjevo 1,1°C.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #118 poslato: 25. Januar 2021. u 19:08 »
U Beogradu i dalje suvo, ali sudeći po virgama koje se spuštaju iz baze oblaka i obasjava ih gradska svetlost, pitanje je trenutka kad će padavine krenuti.
Ovako gledajući samo radar, s obzirom na jugozapadno strujanje, čovek bi mogao da očekuje konkretnije padavine u narednim satima. Međutim, modeli se ne slažu sa time i u poslednjim izlazima su se našli na 1-2mm ukupno za BG do ponoći. Tako da prognoza koju sam sinoć napisao u odgovarajućoj temi definitivno pada u vodu. Ogradio sam se maksimalno jer sam napisao da smo na samoj granici i da ima modela koji vuku na varijantu sa zanemarljivim padavinama. I kao po nekom nepisanom pravilu, uvek na kraju bude u pravu model koji daje najmanje padavina. To pravilo je gotovo bez izuzetka kod snežnih situacija zimi.
Ovako je jasno da nema više ni govora o snežnom pokrivaču u Beogradu (pogotovo u nižim delovima grada). A mi po brdima se barem možemo nadati da vidimo koju pahulju za nekih sat-dva. Nije ovaj ciklon obećavao mnogo, ali sam bio ubeđen da bi moralo makar malo da zabeli. Na kraju je ICON odradio vrhunski posao ovoga puta.



Temperatura kod mene +4.4°C. Tačka rose -3°C. Povoljni preduslovi za brz prelazak iz kiše u sneg, ali..


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže valjevo014

  • *
  • Poruke: 143
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Januar 2021 - III dekada
« Odgovor #119 poslato: 25. Januar 2021. u 19:08 »
Ajao kakav intenzitet. Čak i na plusu već pocinju krovovi i kola da se bele... Bukvalno snezna zavesa, vidljivost je jako mala.