Autor Tema: Decembar 2021 - II dekada  (Pročitano 26046 puta)

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #240 poslato: 12. Decembar 2021. u 19:04 »
U VR slab sneg povremeno, ali bez sneznog pokrivaca, T tokom celog dana tumara oko 0C...


Gore kuci u SC, ima do 5cm.


Čestitke na snegu :D

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #241 poslato: 12. Decembar 2021. u 19:13 »
Ovde je napadalo 15+cm, da je samo bilo malo hladnije (oko pola stepena), te da je podloga bila pogodnija, bilo bi ga najmanje pola metra, ali je i ovako svakako super.
Pada otprilike nepromenjenim intenzitetom i dobro je zabeleo i na asfaltu, jer se više satima, ne pojavljuje zimska služba (koja ovde počne da radi sa prvim pahuljicama). Sigurno su se prebacili na puteve višeg prioriteta, gde sigurno imaju, više nego dovoljno posla.
Temperatura dugo stoji zakovana na 0,0 stepeni, vetar je takođe nekoliko sati između 0 i 1km/h i uglavnom je "čisti" severac.

Van mreže Jovan99

  • *
  • Poruke: 409
  • Starost: 24
  • Lokacija: Beograd (Kumodraž) - 300 mnv
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #242 poslato: 12. Decembar 2021. u 19:21 »
Po trenutnoj visini snega, što se tiče nižih predela prednjače Beograd-Vračar i Sremska Mitrovica sa 26cm (izmerenih u 19:00h). Kod mene do kraja dana očekujem oko 40cm, a na Avali i preko pola metra... Kakav dan, kakav decembar...

Послато са moto g(30) помоћу Тапатока


Van mreže milandijana

  • milan
  • *
  • Poruke: 264
  • Starost: 47
  • Lokacija: crepaja
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #243 poslato: 12. Decembar 2021. u 19:21 »
Totalno razocarenje ovde za mene.oko 5cm snega je palo od 15h pada neka sitna kisica

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #244 poslato: 12. Decembar 2021. u 19:29 »
Rimski Šančevi 14cm isto kao Loznica. E ovo definitivno nisam očekivao. Tamo javljaju konstantno umeren sneg. Liman ne verujem da ima puno više, 18cm max. Inače i ovde ponovo umeren sneg.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #245 poslato: 12. Decembar 2021. u 19:32 »
Kao što je kolega Jovan napisao, Beograd zvanično 26cm snega, rame uz rame sa Sremskom Mitrovicom (26cm) i Valjevom (25cm).
Od visine snega mi je impresivniji podatak o količini padavina - 35mm od jutros (u prethodnih 12h). Pitam se kakvo li to tek zatrpavanje bilo uz samo za nijansu nižu temperaturu i hladniju podlogu.

Sneg je oslabio na slab do umeren intenzitet, prema modelima ne bi trebalo da bude više značajnijih padavina od ovog ciklona, eventualno koji cm da održava postojeći.

Temperatura kod mene ne mrda sa -0.2°C.

@Joe, jesi li iznenađen prijatno ili neprijatno, vidim kažeš da nisi očekivao? Većina modela su davali 15-ak cm za Novi Sad, koliko sam pratio.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 3.186
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #246 poslato: 12. Decembar 2021. u 19:33 »
Da, ovde neka rosulja vec par sati, vodurine i bljuzge na sve strane. Ali dobro prvi sneg, modeli i u nastavku ovog decembra dobri, konstantno forsiraju ove upade na rubu ACa, i sve to postepeno pomeraju zapadnije. Bas sam optimistican  :)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #247 poslato: 12. Decembar 2021. u 19:46 »
Kao što je kolega Jovan napisao, Beograd zvanično 26cm snega, rame uz rame sa Sremskom Mitrovicom (26cm) i Valjevom (25cm).
Od visine snega mi je impresivniji podatak o količini padavina - 35mm od jutros (u prethodnih 12h). Pitam se kakvo li to tek zatrpavanje bilo uz samo za nijansu nižu temperaturu i hladniju podlogu.

Sneg je oslabio na slab do umeren intenzitet, prema modelima ne bi trebalo da bude više značajnijih padavina od ovog ciklona, eventualno koji cm da održava postojeći.

Temperatura kod mene ne mrda sa -0.2°C.

@Joe, jesi li iznenađen prijatno ili neprijatno, vidim kažeš da nisi očekivao? Većina modela su davali 15-ak cm za Novi Sad, koliko sam pratio.

Aha nisi me razumeo, nisam iznenadjen ni pozitivno ni negativno nego sam iznenadjen istom kolicinom snega na Rimskim kao i u Loznici.

Rimski Šančevi 14cm isto kao Loznica. E ovo definitivno nisam očekivao.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.624
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #248 poslato: 12. Decembar 2021. u 19:48 »
Prestaju polako padavine iz ove glavne ture i u Melencima. Najviše izmereno 7cm tokom dana. Trenutno 4-5cm baš kako je i osmatrač u Zrenjaninu prijavio. Takt 0°C

Ako se ne varam, 17mm padavina otišlo na kišu i 14mm na sneg. To svakako nisam očekivao. Takođe, presnežilo je tek oko 8h ujutru (5 sati kašnjenja za Beogradom i Novim Sadom). Otprilike ono što sam očekivao za Melence dobili su gariji u Novom Sadu :grin:

Na kraju krajeva, nekoliko cm više u Melencima nego Bart u Nišu tako da to je to za prvi sneg  :smartass: nadam se da neće biti jedini ove zime...

ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.148
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #249 poslato: 12. Decembar 2021. u 20:08 »
I u GM veći deo dana slab do umeren sneg.
U gradu ga ima oko 25-30cm. Padavine prestale oko 17h.
 

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #250 poslato: 12. Decembar 2021. u 20:09 »
Aha nisi me razumeo, nisam iznenadjen ni pozitivno ni negativno nego sam iznenadjen istom kolicinom snega na Rimskim kao i u Loznici.


Aha, sad je jasnije.  :) Zapravo je Loznica iz nekog razloga podbacila ovoga puta, tamo se očekivalo više.

U Beogradu sneg opet pojačao na umeren intenzitet iako bi po svim modelima trebalo da polako prestaju padavine. Verujem da kod mene ima već oko 35cm, ali videćemo ujutru zvanični podatak sa Košutnjaka.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #251 poslato: 12. Decembar 2021. u 20:12 »
To je to što se tiče ciklona. Palo je 52mm kiše i snega zajedno, a pokrivača nema, sada pada neka rosulja i i ona se nakupi 0,4mm za 2 sata vremena.  Vetar je stao skroz, temparatura je porasla na 0,7C i to je to.

Moj utisak je jako razočarenje, i još više neverovanje u bilo koji model koji postoji. Jednostavno je ovaj deo Banata definitivno najviše nagrabusijo od klimatskih promena. Čestitam kolege na prvom snegu, a nadam se za vas još. Ja bi voleo da se aktivira atlantik, pa čak tada ovde padne sneg kroz front, a ne ovo sa ciklonom ovakvim. Ja neočekujem za ovaj kraj seneg do kraja decembra. Stižu minusi u to ne sumnjajte. Za moj kraj je potrebno mnogo toga da bi se poklopilo. Svako tobro i do januara ne bi trebao se ovde oglašavati jel bi trebalo da bude suvo vreme.
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека


Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.036
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #252 poslato: 12. Decembar 2021. u 20:13 »
Ovde je totalni kolaps na putevima, putari danas izgleda odmaraju! Ili ih je iznenadio sneg, ne znam sta drugo da mislim.

Bruka i sramota za Bogatic!!!

Slab sneg jos uvek pada, tacnu visinu ne mogu da kazem, ali se krece izmedju 20 i 25cm! Tesko je izmeriti tacnu visinu zbog vetra koji je divljao veci deo dana.

Ovo je van svih ocekivanje(mojih). Posle jucerasnje kise koja je padala do kasno u noc, vode na sve strane, ovo je zaista veliko iznenadjenje. Ne smem ni da pomislim koliki bi sneg bio da je bilo malo hladnije, i bez jucerasnje kise.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #253 poslato: 12. Decembar 2021. u 20:17 »
Prestaju polako padavine iz ove glavne ture i u Melencima. Najviše izmereno 7cm tokom dana. Trenutno 4-5cm baš kako je i osmatrač u Zrenjaninu prijavio. Takt 0°
Budi srećan, dobro si prošao. Ovde 0cm na maksimumu. U jednom trenutku krenulo malo da beli i tu je bio kraj. Mislim da su Melenci - Čestereg manje od 20 km udaljeni vazdušnom linijom.

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #254 poslato: 12. Decembar 2021. u 20:19 »
Pada slab sitan sneg ali je temp minus 2 tako da se sem betona sve zabelelo. Simbolicno

Van mreže marko79

  • *
  • Poruke: 368
  • Starost: 45
  • Lokacija: bečej
  • carpe diem
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #255 poslato: 12. Decembar 2021. u 20:30 »
Becej ipak samo dekorativna bljuzga.  Voda na sve strane. Zakona ti si ubo premiju sa 7 cm. U beceju nista, cestereg nista. Samo 15 km južnije od grada ima i desetak cm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #256 poslato: 12. Decembar 2021. u 20:45 »
Bogami i kod mene kako padavine prestaju, sve se pretvara u bljuzgu i vodurinu na betonu, ocekivano. Nema leba bez minusa.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.624
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #257 poslato: 12. Decembar 2021. u 20:49 »
Zaista je čudna ova naša ravnica  :laugh:

Elem, u Melencima sneg opet u pojačanju, tako da su se ponovo obelele pojedine očišćenje površine. Na automobilu ima već ceo cm novog snega a poslednji put sam ga očistio oko 19:30h

Takt +0°C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.652
  • Lokacija: futog
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #258 poslato: 12. Decembar 2021. u 21:04 »
u futogu sneg opet pojacava na umereni intezitet,debljina sneznog pokrivaca u grubo 10-15cm

Van mreže El_Condor

  • *
  • Poruke: 106
  • Lokacija: Padinska Skela
Odg: Decembar 2021 - II dekada
« Odgovor #259 poslato: 12. Decembar 2021. u 21:09 »
U Padinskoj Skeli 7-8 cm veoma mokrog snega. Padao je ceo dan ali se dosta i topio , ovde je izgleda temperatura bila problem. Vracar 26 cm, visi delovi grada oko 40 cm.  Velika razlika stvarno.