Autor Tema: April 2023  (Pročitano 32455 puta)

Van mreže Mire1

  • *
  • Poruke: 52
  • Lokacija: Pocekovina Opstina Trstenik!
Odg: April 2023
« Odgovor #40 poslato: 02. April 2023. u 10:11 »
Moze li se znati nesto o ovim minusima, na prognozama ih menjaju iz sata u sat. Minus 6 pa minus 1 pa 0...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.439
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: April 2023
« Odgovor #41 poslato: 02. April 2023. u 10:15 »
 ^^ Komšo, još uvek se to precizno ne zna, ponajpre zbog oblačnosti i vetra. Nažalost, kao što je Bart bio i spomenuo za južni deo većina modela ima bar parcijalnu vedrinu sreda na četvrtak što bi gotovo sigurno značilo dubok minus.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.201
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: April 2023
« Odgovor #42 poslato: 02. April 2023. u 10:46 »
Jutros izlazi optimisticni dasak primorja nad Macvom pa tako nit ce biti nekog snega nit ce biti niskih temperatura,ovo juznije za cetvrtak i petak je jezivo Prijepolje od recimo nizih -10 narednih dana,celom tom duzinom prema istoku slicne temperature svi vide ispod -5 nadam se da nece bas toliko inace ce voce otici skroz,kod mene se prognozira do -1C,a snega tek dekorativno,dakle mi delovi Srema kao i Backa i delovi Banata cemo izbeci jaci mraz  :comeon: :comeon: :comeon:

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 21,1мм
Април:17,7мм
Мај: 120,0мм
Јун:50,4мм
Јул:90,4мм
Август:0
Година:366.3mm

Na mreži Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: April 2023
« Odgovor #43 poslato: 02. April 2023. u 10:50 »
Ovde yr.no prognozira bas niske temperature, za brdski predeo i po -10 i nize  :facepalm: Verujem da vecinu sada zanima mraz jer imaju nekog voca... Ovo je prirodna nepogoda u aprilu, shvatate sta hocu da kazem...E sad dal malo yr.no preteruje, tj. ec, to je pitanje...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: April 2023
« Odgovor #44 poslato: 02. April 2023. u 11:02 »
Ovo izgleda Grocka u centru sneznih desavanja     :grin:
Удара у воћарске крајеве Барте  :huh: Невероватно да сви модели доступни дају од 30 до скоро 40 мм кроз Уторак, све у облику снега уз Т око 0. Једина добра ствар у свему је што ниједан модел не даје ниже од -0,5 /-1ц минималне кроз ово захлађење бар овде. Али штета је већ направљена од претходног мраза нарочито у долинама код мене, брда су боље прошла свакако макар за сад...

Van mreže Mire1

  • *
  • Poruke: 52
  • Lokacija: Pocekovina Opstina Trstenik!
Odg: April 2023
« Odgovor #45 poslato: 02. April 2023. u 11:13 »
^^ Komšo, još uvek se to precizno ne zna, ponajpre zbog oblačnosti i vetra. Nažalost, kao što je Bart bio i spomenuo za južni deo većina modela ima bar parcijalnu vedrinu sreda na četvrtak što bi gotovo sigurno značilo dubok minus.
Pa to i ja razmisljam, jos ima nade da se malo ublazi eventualno, inace sto kazu neki clanovi ako se ovo obistini, sa vocem smo se pozdravili

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: April 2023
« Odgovor #46 poslato: 02. April 2023. u 11:24 »
Yr daje dosta jake mrazeve kod mene, i do minus 7 sa preko 20cm snega, nadam se da gresi, bar sto se hladnoce tice, ostale prognoze malo blaze

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.439
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: April 2023
« Odgovor #47 poslato: 02. April 2023. u 11:36 »
Mislim da je to njemu (Yr, odnosno EC) svojstveno da preteruje malo sa minusima odmah nakon što uključi u račun pokrivač na tlu.

No, svakome je jasno valjda da bude li vedrine, pogotovo uz nekakav sneg na tlu i relativno slab vetar kakav se daje temperatura može veoma ozbiljno da potone, ipak je i na visini u tom trenutku oko -6,-7 stepeni.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.028
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: April 2023
« Odgovor #48 poslato: 02. April 2023. u 11:39 »
Uslovi na terenu pogotovo planine u blizini i oblačnost će odigrati najveću ulogu kod minusa, ja za moj kraj tačno znam, u utorak pred noć ima da ga izvedri  i sreda jutro a pogotovo četvrtak -4 su sigurni a možda i niže. Sneg veći ćemo izbeći jer ciklon kreće sa juga i ide na gore i dok je nad jugoistok i jug bićemo još u nekom plusu a kad zamakne severnije dotok hladnog vazduha biće veći i beogradjani ima da zatrpa.
A gde sneg ostane za u noć i tu ga izvedri tu je naj opasnije.
A i Ice neka se spremi i njegov crveni zid.
To je to braćo, kraj će kaže kako smo prošli.

Sent from my DN2103 using Tapatalk
:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Mire1

  • *
  • Poruke: 52
  • Lokacija: Pocekovina Opstina Trstenik!
Odg: April 2023
« Odgovor #49 poslato: 02. April 2023. u 13:39 »
Inace ne davim ovoliko sa porukama na forumu, ali moram da iskomentarisem ovu prognozu vreme&radar, pa oni su kao na roler kosteru, od minusa do pluseva...

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: April 2023
« Odgovor #50 poslato: 02. April 2023. u 14:22 »
Ako ovako nastavi, za koju godinu ćemo imati sneg u julu, a na letovanje ćemo ići u januaru.
Ja već krenuo da letujem u januaru da se na vreme pripremim za buduće trendove. :grin:



Moram malo da se sprdam, ne zameri. ;) Znam da ne misliš da ćemo stvarno imati klimu južne hemisfere. :)

P.S. Forumaši, džabe kuknjava, to je što je. Pripremajte telefone, ako ćemo već imati priliku da prisustvujemo rekordnom aprilskom snegu, bolje da to makar lepo ispratimo na forumu umesto da kukamo na nešto na šta svakako nemamo uticaj (radio ne radio svira ti radio :D).

Na mreži Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: April 2023
« Odgovor #51 poslato: 02. April 2023. u 14:50 »
 ^^ Mi ovde sneg neki bitniji nece dobijemo, vec samo minuse...Lakse nam kad malo kukamo a i nadamo se do poslednjeg trenutka da se promeni... Ko bi reko da u aprilu imam sansu da prestignem Ziku   :rofl:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm


Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.200
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: April 2023
« Odgovor #52 poslato: 02. April 2023. u 15:53 »
Karaburma, kratkotrajan pljusak uz grmljavinu, zabeleženo 1,5mm.



Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: April 2023
« Odgovor #53 poslato: 02. April 2023. u 16:51 »
Ma elementarna nepogoda je blaga reč za ovo. Što se tiče Beograda konkretno, zbog specifičnog položaja nemamo toliku bojazan od jačeg mraza, u ovoj situaciji mi deluje da neće ispod -1, ali ovolika količina snega koja će pasti preko već olistalog i procvetalog drveća, boga pitaj na šta će to ličiti kad krenu na sve strane da se lome grane pod teretom snega.
Mislim da je preko 20cm skoro pa izvesno u Beogradu. Možda bude i jedan od većih snegova u poslednjih nekoliko godina.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 102.6mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Roberto

  • *
  • Poruke: 256
  • Lokacija: Novi Becej
Odg: April 2023
« Odgovor #54 poslato: 02. April 2023. u 17:03 »
Taj yr.no je jedan od najgorih modela.Cesto ga pratim zbog poljoprivrede i dosta puta me je razocarao.
Ono sto on ume da napise i u roku od par sati izbrisi je vise po meni kao decije saljenje.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: April 2023
« Odgovor #55 poslato: 02. April 2023. u 17:34 »
Mislim da je preko 20cm skoro pa izvesno u Beogradu. Možda bude i jedan od većih snegova u poslednjih nekoliko godina.
Ja se samo dvoumim da li u utorak predveče ili u sredu ujutru da se zapucam ka ovim lokalnim planinama tipa Avala, Kosmaj, Bukulja, tamo će kapiram biti vrhunski ambijent sa 20+ cm snega.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.439
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: April 2023
« Odgovor #56 poslato: 02. April 2023. u 17:40 »
 ^^ Stefano, pa za to nećeš morati uopšte posebno toliko da se popneš.

Ja bih ipak bio nešto oprezniji sa akumulacijom na tlu. Sama količina padavina u vidu snega, tu je manje više sve jasno, ali ipak doba je godine koje jeste, plus zemljište se dosta zagrejalo a u delu zemlje glavnina padavina ipak dolazi kada je već dnevne svetlosti tu.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 701
  • Lokacija: Valjevo
Odg: April 2023
« Odgovor #57 poslato: 02. April 2023. u 17:56 »
Зар није главнина падавина уторак ноћ и рано ујутру, када би и температура била и више него повољна за акумулацију бар двоцифреног покривача...или ја грешим, јесте да је април али ако буде негативна нула уз падавине које се дају може то до 20цм сигурно поготово у вишим деловима Бг-а..

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 3.186
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: April 2023
« Odgovor #58 poslato: 02. April 2023. u 20:03 »
Da da, gledam i teško mi je da poverujem, tajming padavina količina pa i temeratura ako posmatram gfs, sve je tu, cele zime nije bilo, ali sada u aprilu jeste.Koliko je padao na pozitivnoj nuli, a sada kako stvari stoje biće blagi minus, nemam reči  :angry:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.439
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: April 2023
« Odgovor #59 poslato: 02. April 2023. u 22:02 »
Za arhivu realno, kad bolje razmislim. Snežna granica totalno do dna u središnjem delu zemlje u najtoplijem delu dana u utorak! Da nije glavnog pada temperature koji će stići nešto nakon ponoći ne bi neka mesta bila daleka ni od ledenog dana :worthy:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*