Autor Tema: Automatske meteorološke stanice  (Pročitano 343429 puta)

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.835
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #680 poslato: 20. Oktobar 2019. u 17:34 »
Može, treba ti "data logger" da sačuvaš podatke i "data link" + sw za upload.
Ima "Davis" i boljih modela ako ti već cena ne igra ulogu ...

Van mreže arminicos

  • *
  • Poruke: 18
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #681 poslato: 20. Oktobar 2019. u 17:49 »
Hvala drug na pomoci :) gledat cu da kupim neki bolji model Davis meteo stanice. Sa ovom trenutnom Renkforce WH2600 imam solarni senzor za punjenje baterije ali mi ne daje info za vani kakvo je vrijeme trenutno..nema taj podatak. Ove malo bolje Davis stanice gledam nisu ispod 1000 EURO

Ako kupim :

Vantage Pro2 DAV-6152CEU ili Vantage Pro2 DAV-6152EU vjerovatno sve dobijem sa njom kao sto sada imam

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.835
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #682 poslato: 20. Oktobar 2019. u 18:05 »
Pa i ne baš. Pogledaj na sajtu pa ćeš videti, dodatne opreme ima dosta, a "logger" i "link" su svakako dodatna oprema i nisu jeftini uopšte. Što se cene tiče, za naše uslove je preskupa ali se slobodno može svrstati u profesinalnu.

Kao alternativu možeš pogledati i https://weatherflow.com/smart-home-weather-stations/
Tu ti već kolega Boce može više pomoći ...

Van mreže arminicos

  • *
  • Poruke: 18
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #683 poslato: 20. Oktobar 2019. u 18:08 »
Za ovu alternativu znam :) mada nije dostupna za kupovinu u Europi samo USA..zasto? Nije mi jasno..
Poslao sam im e-mail prije 20 dana kazu mi da i oni vuku podatak sa drugog izvora za kakvo je vrijeme vani i to se prikazuje kazu mi da nemaju senzor sa obavijesti o vremenu vani.

Davis mi onda djeluje preskupo ako dodatno treba jos ovih stvari na cijenu od 1000 EURO..bolje da pricekam neki drugi model sa svim ovim podacima a duplo jeftinije

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #684 poslato: 20. Oktobar 2019. u 19:26 »
WeatherFlow uz pomoć Weather display app može da odredi realnu vremensku situaciju.
Slične stanice koje mogu da se nađe u Evropi su sve preko 500€

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


Van mreže arminicos

  • *
  • Poruke: 18
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #685 poslato: 28. Oktobar 2019. u 18:53 »
WeatherFlow mi danas odgovora da ce od sredine 2020 meteo stanice njihove i dijelovi biti dostupni za EUROPU kao i mogucnost servisiranja i vracanja :) mislim da ce to biti moja sljedeca meteo stanica za kupovinu jer ipak je Davis preskup za nas..
Danas pitao Weather Display podrzavaju li Renkforce WH2600 Wireless meteo stanice kako bi pokusao vuci preko solarne celije na njoj kakvo je vrijeme vani i datum izlaska i zalaska sunca..kazu mi ovako : WD should work with the separate bridge device (as a GW1000 setup in the latest version of WD)

Moze li mi neko pomoci da podesim Weather display ? da mi da upute kako cu podesiti..imam pristup meteo stanici preko lokalne IP adrese moze i privatnom porukom :)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #686 poslato: 29. Oktobar 2019. u 00:11 »
WeatherFlow mi danas odgovora da ce od sredine 2020 meteo stanice njihove i dijelovi biti dostupni za EUROPU kao i mogucnost servisiranja i vracanja :) mislim da ce to biti moja sljedeca meteo stanica za kupovinu jer ipak je Davis preskup za nas..
Danas pitao Weather Display podrzavaju li Renkforce WH2600 Wireless meteo stanice kako bi pokusao vuci preko solarne celije na njoj kakvo je vrijeme vani i datum izlaska i zalaska sunca..kazu mi ovako : WD should work with the separate bridge device (as a GW1000 setup in the latest version of WD)

Moze li mi neko pomoci da podesim Weather display ? da mi da upute kako cu podesiti..imam pristup meteo stanici preko lokalne IP adrese moze i privatnom porukom :)

Renkforce WH2600 Wireless meteo stanic radi na istom principu kao i moja druga stanica Eurochron EFWS 2900. Predpostavljam da podatke šalješ na Weather Undergraund-u. Postavka u WD-u je vrlo prosta. Skineš sa http://www.weather-display.com/files.php poslednju verziju. Instaliraš na kompu i otvoriš Control Panel. Izaberes Station Type and settings, zatim u levom uglu u padajućem meniju izabereš Stationless/Wunderground, čekiraš skroz dole u levom uglu Wundergound apy data. U prvom polju ukucas ID stanice sa WU naloga, a u polju ispod APY KEY. Sačuvaš i podaci će ti se pojaviti na WD-u. Odradi to pa se čujemo za dalje, a tu su i kolege da pomognu.

Van mreže arminicos

  • *
  • Poruke: 18
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #687 poslato: 29. Oktobar 2019. u 19:15 »
Uspio sam se logovati sa ID od stanice i API key-om od stanice tek tada udje :) proradi
Update rate (seconds) da ostavim na 300 ili da stavim na 10 ili 15 sec   ???
Izbacuje mi Night time/Dry jeli to vrijeme trenutno ? ili moze i bolje ? kako dalje ovaj podatak kakvo je vrijeme za moje mjesto da saljem na svoj server podatak ?

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.200
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #688 poslato: 05. Novembar 2019. u 21:02 »


U martu sledeće godine pojaviće se nova meteo stanica Tempest. U jednom kućištu svi senzori i solarni paneli sa doživotno punjivom baterijom.

https://www.kickstarter.com/projects/weatherflow/tempest-a-revolutionary-personal-weather-system?ref=8jfaer



Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #689 poslato: 05. Novembar 2019. u 21:28 »
Rade sve to lepo izgleda ali svi mi koji imamo dugo godina svoje automatske stanice dobro znamo da obično te varijante "all in one" nisu baš najbolje rešenje. Posle godinu dana iskustva sa weatherflow stanicom koja se sastoji iz dve jedinice (air i sky) mogu da kažem da je većina senzira na najvišem nivou kvaliteta. Najveća mana jesu merenja padavina tj kiše pošto za sneg ne postoji mogućnost merenja. Merenja količine padacina u obliku kiše su jako nepouzdana i trenutno pokušavaju da poboljšaju kalibraciju heptic senzora na osnovi naših uporednih merenja drugim pouzdanim sredstvima. Ono što mi se ne sviđa u novoj varijanti jeste ta jedna celina jer ne vidim kako bi merenja temperature i vetra uskladio na adekvatnih 10m za vetar ili 2m za temperaturu. Najavljuju u ovom novom modelu i poboljšanje haptic senzora. Ja sam u međuvremenu uzeo dodatak sa solarnim panelom za sky jedinicu.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.200
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #690 poslato: 05. Novembar 2019. u 22:20 »
Boce, da li si upoređivao padavine na stanici sa uporednim pouzdanim merenjem.
Koliko greši stanica i da li greška ima veze sa jačinom padavina (pljusak ili rosulja) i da li miks vetra i kiše unosi veću grešku?



Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #691 poslato: 06. Novembar 2019. u 05:28 »
Najveća greška je kod slabih padavina a njih ove godine najviše ima kod nas. Očekivao sam bitno poboljšanje po tom pitanju zato što sam im slao uporedna merenja ali bez bitnijeg pomaka po tom pitanju. Što se tiče miksa vetra i kiše imao sam samo jedan takav slučaj i tu onda merenje vetra bude loše. To traje sve dok se ne osuši ovaj prostor za detekciju vetra (par sati).

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka



Van mreže arminicos

  • *
  • Poruke: 18
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #692 poslato: 06. Decembar 2019. u 17:56 »


U martu sledeće godine pojaviće se nova meteo stanica Tempest. U jednom kućištu svi senzori i solarni paneli sa doživotno punjivom baterijom.

https://www.kickstarter.com/projects/weatherflow/tempest-a-revolutionary-personal-weather-system?ref=8jfaer

Zna li se cijena ?

Van mreže arminicos

  • *
  • Poruke: 18
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #693 poslato: 05. Januar 2020. u 15:28 »
rade danas probao poruciti ovu meteo stanicu da mi dodje u martu 2020 nazalost ne salju u BiH :( neznam kakva je situacija sa Srbijom

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.924
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #694 poslato: 05. Januar 2020. u 16:18 »
Najbolje da ti neko uzme u USA pa da ti pošalje po nekog...kutija nije velika...tako su meni doneli

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


Van mreže arminicos

  • *
  • Poruke: 18
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #695 poslato: 05. Januar 2020. u 18:46 »
Naleti danas na ovaj model :
AcuRite ATLAS™ Weather Station with Lightning Detection

malo noviji model meteo stanice..kazu da su rezultati precizni koje daje ali da nema ovo Alexa compatibility only, no IFTTT support.
Sta zapravo znaci ovaj IFTTT support ? meni bitno da ima lokalnu IP adresu da mogu slati podatke na Internet.
I sto mi se svidja kod ove meteo stanice ima 3x solarna senzora sa svih strana sto je odlicno !

https://www.acurite.com/acurite-atlastm-weather-station-with-lightning-detection.html

Van mreže markotb

  • magErotoVE
  • *
  • Poruke: 91
  • Starost: 29
  • Lokacija: Usa
  • Биолог, метеорологија, авијација, спорт, природа.
    • Superlative Сasual Dating - Verified Ladies
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #696 poslato: 14. Avgust 2020. u 00:20 »
Поздрав,

Да ли може да се прикључим Вашој мрежи  аутоматских станица овдје на сајту.  :grin:

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #697 poslato: 14. Avgust 2020. u 15:01 »
Поздрав,

Да ли може да се прикључим Вашој мрежи  аутоматских станица овдје на сајту.  :grin:
Da li ti je stanica povezana na net? Kroz našu AMS mrežu prikazujemo podatke koji se već distribuiraju na server. Većina stanica kači podatke na vreme.in.rs i mi ih odatle preuzimamo. Predlažem ti da kontaktiraš Deju moderatora i kada stanica bude povezana sa vreme.in.rs ubacićemo je u mrežu.

Van mreže markotb

  • magErotoVE
  • *
  • Poruke: 91
  • Starost: 29
  • Lokacija: Usa
  • Биолог, метеорологија, авијација, спорт, природа.
    • Superlative Сasual Dating - Verified Ladies
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #698 poslato: 16. Avgust 2020. u 15:36 »
Јавио сам се Деју. Поѕдрав и хвала на помоћи  :laie:

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #699 poslato: 20. Avgust 2020. u 02:29 »
Upravo smo ubacili Trebinje u AMS mrežu. :)