Autor Tema: Jun 2024 - I dekada  (Pročitano 22756 puta)

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.152
  • Starost: 33
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #220 poslato: 08. Jun 2024. u 18:31 »
U Sarajevu danas sunčano i toplo max T 32*C..Poslijepodne je došlo do razvoja naoblake pa je bilo i pljuskova i grmljavine i široj okolini grada..

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #221 poslato: 08. Jun 2024. u 22:03 »
Danas PAKLENIH 33.2 C ...  :sun: :fan: :beach: :bang:

Ispucali se prosle godine sa Luciferom, ali smislice vec nesto da drze raju kraj TV-a... ovo je nezapamceno... Dzeda i Kuvajt zavide  :blush:

Trenutno je 25 C kod mene pod tremom, a na livadi na kraju grada gde je rhmz stanica je nesto svezije - 22.9 C.

"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.034
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #222 poslato: 08. Jun 2024. u 22:44 »
Danas malo vrelije nego juče 32,8c. Ovo je i najveća temperatura u Leskovcu za ovu godinu. Za aprilsko mini leto najveća T je bila 31,8c.
:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.981
  • Lokacija: Niš
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #223 poslato: 08. Jun 2024. u 23:00 »
Danas PAKLENIH 33.2 C ...  :sun: :fan: :beach: :bang:

Ispucali se prosle godine sa Luciferom, ali smislice vec nesto da drze raju kraj TV-a... ovo je nezapamceno...
Inferno  :smartass:

Ovde danas vrućina, tmax 32.6C
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže subaja

  • **
  • Poruke: 535
  • Lokacija: Bikovo - 8km jugoistočno od Subotice
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #224 poslato: 09. Jun 2024. u 03:17 »
Stiže akcija iako su je modeli bili ukinuli, grmljavina sve jača.

Van mreže Kiraj

  • *
  • Poruke: 385
  • Lokacija: Basaid ,Banat
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #225 poslato: 09. Jun 2024. u 05:49 »
Jutros me probudi grmljavina ,sve je bilo severnije od mene.Vidim da je bilo jakih odraza ,možda je padao i led .

Van mreže Божидар

  • *
  • Poruke: 419
  • Lokacija: Младеновац
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #226 poslato: 09. Jun 2024. u 09:39 »
Мој утисак од јутрос је замућено небо. То нам стигао песак са севера Африке?

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.023
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #227 poslato: 09. Jun 2024. u 09:42 »
Eto nama prve tropske noći i to dobrano tropske. Minimalna temperatura u Beogradu (centar) čak 23.7°C, u Novom Sadu 21.5°C.
Kod mene u zelenilu je samo na kratko uspela da se spusti ispod 20°C, ali svakako je bila teška noć za spavanje.

Sad već 28°C uz tačku rose od 17°C. Danas idemo barem do 34°C.
Nebo je mutno i žućkasto-sepia zbog visoke koncentracije saharske prašine kako to i dolikuje ovim pustinjskim vazdušnim masama.

Ne znam šta da vam kažem. Tek je počelo, a već mi teško pada. Ne tražim da iko mene razume što volim svežije vreme sa povremenom kišom, ali isto ne razumem kako neko voli ovakvo vreme. Ne vidim šta je to lepo u znojenju, dehidriranju i u komarcima. Nekad davno dok sam bio mlađi i živeo i noću a ne samo danju, ovakvo vreme mi je imalo nekih pozitivnih strana, a sad više nikakvih. Volim da šetam, da provodim dosta vremena u prirodi. Ovaj pakao me potpuno onemogućava u tome. Čekaš da zađe sunce da uopšte možeš da izađeš iz stana. Kako li je tek ljudima koji moraju da rade na otvorenom u ovakvim uslovima...
Ali kao što napisah i u prognozama, ova tura će popustiti od utorka. Šta nas čeka u nastavku leta, ne mogu ni da zamislim.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.626
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #228 poslato: 09. Jun 2024. u 09:46 »
Mutno nebo uz po koji kumulus i iznad mog dela Banata, uz vetar koji nam nije nedostajao. Takt već 28°C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže subaja

  • **
  • Poruke: 535
  • Lokacija: Bikovo - 8km jugoistočno od Subotice
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #229 poslato: 09. Jun 2024. u 10:22 »
Jutros 8mm, takođe i ovde mutno nebo, Takt 24.5C, veoma je sparno.

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 3.190
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #230 poslato: 09. Jun 2024. u 10:46 »
Nekako se dva dana izdvajaju sa većim potencijalom od ostalih, a to su utorak i červrtak.Ostaje da pratimo, ali ovako mutna atmosfera i vrelina, najčešće se završe ozbiljnim olujama, gde videćemo u narednim danima

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #231 poslato: 09. Jun 2024. u 11:33 »
Eto nama prve tropske noći i to dobrano tropske. Minimalna temperatura u Beogradu (centar) čak 23.7°C, u Novom Sadu 21.5°C.
Kod mene u zelenilu je samo na kratko uspela da se spusti ispod 20°C, ali svakako je bila teška noć za spavanje.

Sad već 28°C uz tačku rose od 17°C. Danas idemo barem do 34°C.
Nebo je mutno i žućkasto-sepia zbog visoke koncentracije saharske prašine kako to i dolikuje ovim pustinjskim vazdušnim masama.

Ne znam šta da vam kažem. Tek je počelo, a već mi teško pada. Ne tražim da iko mene razume što volim svežije vreme sa povremenom kišom, ali isto ne razumem kako neko voli ovakvo vreme. Ne vidim šta je to lepo u znojenju, dehidriranju i u komarcima. Nekad davno dok sam bio mlađi i živeo i noću a ne samo danju, ovakvo vreme mi je imalo nekih pozitivnih strana, a sad više nikakvih. Volim da šetam, da provodim dosta vremena u prirodi. Ovaj pakao me potpuno onemogućava u tome. Čekaš da zađe sunce da uopšte možeš da izađeš iz stana. Kako li je tek ljudima koji moraju da rade na otvorenom u ovakvim uslovima...
Ali kao što napisah i u prognozama, ova tura će popustiti od utorka. Šta nas čeka u nastavku leta, ne mogu ni da zamislim.

Gaaadna noc... 19.7... lagano "umiranje"... ne, zaista, skroz ok, juce prvi put bosonog posle jako dugo vremena, lipa mirise celu noc, prijatno vreme zaista...  30-37 je normalna letnja temperatura, ne znam otkad postase pretopla leta sa 33... kao sto je zima vreme za sneg i mraz i -20/5 tako je i leto da bude toplo... 35 kao dobar dan... pa i onih ekstremnih 44.9 ovde kod mene...

Citat
Ne znam šta da vam kažem. Tek je počelo, a već mi teško pada. Ne tražim da iko mene razume što volim svežije vreme sa povremenom kišom, ali isto ne razumem kako neko voli ovakvo vreme.

sta da ti kazem, osim ono sto ti meni rece... "izdrzi"... bice to ok u Novembru... meni iskreno bas odgovara, ali naravno, niko ne razume i ne zeli da razume drugog... ja zaista ne shvatam zelju za 25 C na leto... to nikad ovde nije bilo... ima predela gde je tako ali ovde toga nema... leto je przenje!

Inace, jutros mutno nebo, takt 30.8C i gura dalje... ali steta sto se vec sve to kvari :(

Nekako prezivesmo veliko przenje juna 2014, cekamo sledece duginemo nacisto! Ili da se podavimo, treceg nema ;)
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝


Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.034
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #232 poslato: 09. Jun 2024. u 13:21 »
Blago tebi, ja crkavam, kad će OKTOBAR.
Na mom termometru 35,2 a na rhmz livadi pored Vezernice 32,4.
Mutno nebo od jutros.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #233 poslato: 09. Jun 2024. u 13:42 »
Blago tebi, ja crkavam, kad će OKTOBAR.
Na mom termometru 35,2 a na rhmz livadi pored Vezernice 32,4.
Mutno nebo od jutros.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Za lijandere treba sunce  :) znas kakvi su u Grckoj, pcele izlude oko njih...  :tu:

Upravo se vratih sa 25 km biciklisticke ture, po podnevnom suncu i bez kape, do Azanje i Glibovca i nazad... rekoh aj' dq vidim mozda je stvarno uzasno toplo a ja nisam sves'an... niti sam se posebno oznojio niti je ne znam kako neprijatno... i tek je 32 C...
dve, tj. tri uzbrdice... stvarno najobicniji letnji dan sa bledunjavim i zamucenim nebom  :confused:

Skroz obicno i nista neobicno... e, sad, mozda ja drugacije percipiram jer nemam klimu niti radim u klimatizovanim prostorijama... a to sokocalo zaista remeti osecaj vrucine narocito... najtoplija dva leta, po osecaju, su mi bila 2001 i 2002 jer sam tada dobrih 12 dnevno provodio u klimatizovanom prostoru i to jeste uzas...

31.3 u Palanci, tj kod rhmz stanice... a u Kikindi minus 17  :rotf:

sta cete...  :thumbup:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.626
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #234 poslato: 09. Jun 2024. u 13:45 »
 ^^ ^^
Neko je ostavio hladno pivo pored AMS u Kikindi  :grin:

Morao sam još jednom poruku da napišem kako bi dodatno pojačali utisak zamućenosti neba, ne sećam se kad je ovako bilo, praktično imamo onu snežnu boju kada pada sneg a na tlu je pokrivač.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.023
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #235 poslato: 09. Jun 2024. u 14:36 »
^^ A upravo ta zamućenost je pomrsila račune modelima, pa je trenutno barem 2-3°C niža temperatura od očekivane. Kod mene je po AMS jedva do 31°C izgurala, tako da jučerašnjih 33.6°C deluju teško dostižno. A gotovo da nije bilo prognoze po kojoj bi subota bila toplija od nedelje.

Što se tiče konvekcije, mirno sve za sada. Sondaža iznad Beograda od pre sat vremena pokazuje jaku inhibiciju. Sad su sve oči uprte u istok Bosne da vidimo može li tamo šta iskočiti u narednih par sati.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 3.190
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #236 poslato: 09. Jun 2024. u 15:00 »
Po satelitu deluje da polako prolazi i ova zamućenost, a na istoku Bosne kao i na istoku Hrvatske imamo neke pokušaje ili početke razvoja kumulusa, ostaje da se vidi može li negde nešto i da se razvije

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.928
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #237 poslato: 09. Jun 2024. u 15:43 »
^^ A upravo ta zamućenost je pomrsila račune modelima, pa je trenutno barem 2-3°C niža temperatura od očekivane. Kod mene je po AMS jedva do 31°C izgurala, tako da jučerašnjih 33.6°C deluju teško dostižno. A gotovo da nije bilo prognoze po kojoj bi subota bila toplija od nedelje.

Što se tiče konvekcije, mirno sve za sada. Sondaža iznad Beograda od pre sat vremena pokazuje jaku inhibiciju. Sad su sve oči uprte u istok Bosne da vidimo može li tamo šta iskočiti u narednih par sati.
Nigde ni blizu najavljenih 35°C
Deluje mi da modele nema šta ne može da iznenadi ...
U Knjaževcu 31.7°C
Išla do 32.0°C

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka


Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 3.190
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #238 poslato: 09. Jun 2024. u 19:56 »
Teško vreme danas, a ni sada nije bolje, isto tako je sve isfenirano, jedan CB je uspeo da se razvije, ali sve je to teško, možda kasnije ovaj talas sa mora pokrene nešto, ali to bi eventualno kao u prošlim talasima mahom kod komšija

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.852
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jun 2024 - I dekada
« Odgovor #239 poslato: 09. Jun 2024. u 21:42 »
Mora se priznati da je GFS lepo skinuo ovaj razvoj oblačnosti oko Kraljeva. A to će po starom dobrom običaju da završi u Kruševcu.

U Paraćinu danas treći dan u nizu sa temperaturom od 33C. Tj. petak 33.4C, subota 33.3C, nedelja 33.6C.

Edit: Neverovatno, ali čuje se grmljavina i ovde iako je oblak dosta daleko.

Edit2: Ojača oblak iznad grada i eto nenadanog pljuska i grmljavine. 0.6mm
« Poslednja izmena: 09. Jun 2024. u 22:35 dikile »