Autor Tema: Jun 2024 - II dekada  (Pročitano 21271 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.025
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #260 poslato: 17. Jun 2024. u 22:57 »
^^ "Tabore" sam i stavio pod znak navoda u smislu da ima onih koji se otvoreno raduju predstojećem tropskom talasu i onih koji i ne baš. A fitilj nije kratak, žao mi je ako je tako zazvučalo. Samo bih eto voleo kada bi se na meteorološkom forumu ponovo malo više pisalo o meteorologiji, a manje o tome ko šta voli ili ne voli, priželjkuje, kakvom se vremenu raduje ili ne raduje. To važi za sve, pa uključujući i mene samog. Meteorologija je jedna divna nauka iz koje svi imamo još mnogo toga da naučimo i šteta bi bilo da je ovde svedemo na kuknjavu zbog vremena koje ne volimo i radovanje zbog vremena koje volimo. Nadam se da je sad jasnija poenta poruke. Izvinjavam se svima na off topiku. :)

P.S. A mislim da se u ovu moju poruku savršeno uklopila i prethodna u međuvremenu napisana na prethodnoj stranici. Pozdrav za JS. :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.204
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #261 poslato: 17. Jun 2024. u 23:17 »
Kao što nije normalno da svakog drugog dana imamo kišu, pljuskove, grmljavinu isto tako nije normalno da imamo 2 meseca 40C i tropske noći. Zlatna sredina i umerenost u svemu je 👍 Ali to je očigledno najteže u današnje vreme, neko bi svaki dan oluje, neko bi Saharu  :grin:
Topao dan, ali su noći idalje prijatne, što neće biti slučaj narednih dana   :)

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #262 poslato: 18. Jun 2024. u 00:14 »
^^ "Tabore" sam i stavio pod znak navoda u smislu da ima onih koji se otvoreno raduju predstojećem tropskom talasu i onih koji i ne baš. A fitilj nije kratak, žao mi je ako je tako zazvučalo. Samo bih eto voleo kada bi se na meteorološkom forumu ponovo malo više pisalo o meteorologiji, a manje o tome ko šta voli ili ne voli, priželjkuje, kakvom se vremenu raduje ili ne raduje. To važi za sve, pa uključujući i mene samog. Meteorologija je jedna divna nauka iz koje svi imamo još mnogo toga da naučimo i šteta bi bilo da je ovde svedemo na kuknjavu zbog vremena koje ne volimo i radovanje zbog vremena koje volimo. Nadam se da je sad jasnija poenta poruke. Izvinjavam se svima na off topiku. :)

P.S. A mislim da se u ovu moju poruku savršeno uklopila i prethodna u međuvremenu napisana na prethodnoj stranici. Pozdrav za JS. :)

sve to postujem, ali onda se kako dipl. meteorolog stavi iznad svega toga, a ne da dodajes ulje tipa "ko jos voli da se znoji" traktata bas nedavno:

Citat
"Ne znam šta da vam kažem. Tek je počelo, a već mi teško pada. Ne tražim da iko mene razume što volim svežije vreme sa povremenom kišom, ali isto ne razumem kako neko voli ovakvo vreme. Ne vidim šta je to lepo u znojenju, dehidriranju i u komarcima. Nekad davno dok sam bio mlađi i živeo i noću a ne samo danju, ovakvo vreme mi je imalo nekih pozitivnih strana, a sad više nikakvih. Volim da šetam, da provodim dosta vremena u prirodi. Ovaj pakao me potpuno onemogućava u tome. Čekaš da zađe sunce da uopšte možeš da izađeš iz stana. Kako li je tek ljudima koji moraju da rade na otvorenom u ovakvim uslovima...
Ali kao što napisah i u prognozama, ova tura će popustiti od utorka. Šta nas čeka u nastavku leta, ne mogu ni da zamislim."


https://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=4821.msg336688#msg336688

i drugi imaju licne preference, zele ovo ili ono i uzivaju u jednom ili drugom ili trecem...

Meni ovo prosto nije leto (jos uvek) i stvarno se nadam pravoj vrucini sa tropskim nocima ali izgleda kao lisica u ovnova muda   :(

dakle takt 18.9, kod me 0.7 vise...
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Georgi Zahariev

  • **
  • Poruke: 1.720
  • Starost: 56
  • Lokacija: Bulgaria, Vratsa, 340 m
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #263 poslato: 18. Jun 2024. u 05:38 »
Здравейте,
Във Враца тази сутрин времето е ясно. Духа слаб ЮИ вятър.
Т е 20С.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #264 poslato: 18. Jun 2024. u 18:05 »
Danas prvi pravi, vreo letnji dan... tmax bi trebalo da je 33C, kod mene pola stepena vise, rvv oko 30% i bas prijatan vetar popodne... nije ovo jos ugrejalo kako treba, rerna je tek ukljucena... inace lantana je otvorila pupoljke koji stoje 4-5 dana tek danas... dakle, pravo letnje sunce...

 :tu:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Milan995

  • *
  • Poruke: 225
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #265 poslato: 18. Jun 2024. u 21:12 »
Danas prvi pravi, vreo letnji dan... tmax bi trebalo da je 33C, kod mene pola stepena vise, rvv oko 30% i bas prijatan vetar popodne... nije ovo jos ugrejalo kako treba, rerna je tek ukljucena... inace lantana je otvorila pupoljke koji stoje 4-5 dana tek danas... dakle, pravo letnje sunce...

 :tu:
Isto je i kod mene,samo što je doguralo do 32oC. Konačno pravi vruć letnji dan.
Tropske noći su kod mene vrlo retke,i generalno van većih gradova  i košavskog područja.

Što se tiče kukanja,slažem se da tome ovde nije mesto i znam da sam malo preterao sa tim,ali samo bih hteo da razumete mene i gospodina Sofru što volimo drugačiji tip vremena od većine  ostalih.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.981
  • Lokacija: Niš
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #266 poslato: 18. Jun 2024. u 22:18 »
 ^^ sto se mene tiče nek pise ko sta oce, sta mu je na duši... Ja nisam za to da bude preterane vrućine ali ni kiše, u sustini kako treba da bude ali naravno kao i sve u zivotu ne moze se to ocekivati da bude kako smo zamislili... Gospodin Sofra je bas pokisao prethodnih godina pa bi da se pregreje a verujem da kada bude potrebna kisa u Glibovcu da ce traziti je, a i manje vrućine  :grin:

Dejca najtopliji sa 35.3 a kod nas 34.5C tmax
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 58.1;
Do 25.09. 385.7mm

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.153
  • Starost: 33
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #267 poslato: 18. Jun 2024. u 23:26 »
Sunčano i toplo u Sarajevu Danas Max T 33*C..

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.035
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #268 poslato: 19. Jun 2024. u 00:07 »




Dejca najtopliji sa 35.3 a kod nas 34.5C tmax

Tako je, i to treći ili četvrti dan za redom. Nego nisam smeo ja prvi da napišem taj podatak, ispalo bih da se opet žalim na visoku t.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Georgi Zahariev

  • **
  • Poruke: 1.720
  • Starost: 56
  • Lokacija: Bulgaria, Vratsa, 340 m
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #269 poslato: 19. Jun 2024. u 05:32 »
Здравейте,
Тази сутрин времето във Враца е ясно. Духа слаб ЮИ вятър.
Т е 21С.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #270 poslato: 19. Jun 2024. u 11:34 »
Suncano i zarko, takt 32C okruglo, kod mene stepen manje zasad ali to se stize i prestize posle 15h... interesantno i pomalo neocekivano, ali nebo kristalno plavo... krece neki vetric lagano... meni ovo zaista prija...

Kao neko ko je manje vise stalno napolju i kao neko ko prosto voli leto, prosto moram da ponovim neke zaista bitne oreporuke, narocito za one koji su uglavnom unutra, u stanovima ili klimatizovanim prostorijama...

1. izbegavajte klimatizovan prostor, narocito onaj sa jako niskom temperaturom u odnosu na spoljasnju... ta promena jeste paklena, neki su toliko naviknuti da ne mogu apsolutno napolje... pokusajte da se priviknete i lagano promenite prostor - duze stojanje na ulaznim vratima recimo...
2. uvek pamucno i lagano bez obzira na modu... kad temp predje 37-38 i telo ne moze da se hladi prirodno, onda se obuci u nesto lako - kao arapi one 'aljine...
3.flasica vode uvek - ne samo da se pije nego i okvasi celo i vrat..
4.kapa ili nesto pamucno na glavu - ne boravite predugo na suncu i ako vam je neprijatno onda u najblizu hladovinu...
5.prirodni hlad najbolje, izbegavajte sunce od 11 do 17... prosto pogledajte sta zivotinje rade... ili dole na Siciliji ili Spaniji - od podne do kasno popodne dremka i siesta...
6.laka hrana i to bez tovarenja za rucak... bolje dve lagane vecere...
7.posmatrajte zivotinje i slusajte svoje telo - ne forsirajte i ne radite nesto po svaku cenu... ubacite u prvu i polako...
8.ako ste na asfaltu i betonu i u stanu onda sve ovo mozda i nema smisla - ja grabim uvek ka prvom parku i drvecu...

Mozda nekom u pomogne... kapa na glavu, pamuk na kozu, ubacite u prvu u polako ☀️
« Poslednja izmena: 19. Jun 2024. u 12:35 Sofronije »
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.853
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #271 poslato: 19. Jun 2024. u 12:16 »
Dobro ga ugrejalo danas, već je 34.6C. Nekako je lakše kad je plavo nebo. 10. juna je bilo 36.2C, danas možda i malo preko.


Van mreže krstivoje

  • **
  • Poruke: 973
  • Starost: 41
  • Lokacija: Рача Крагујевачка
  • volim lepo vreme samo kad pecam...
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #272 poslato: 19. Jun 2024. u 13:40 »
Opekla zvezda danas, prava letnja žega napolju, skida se polako žito, ječam je već završen, pravo leto što bi rekao komšija, 35 stepeni ,bez vetra, sve treperi napolju... E sad da li je do mene, možda sam i bolestan od nečeg a da ne znam, meni nije prijatno na ovom suncu, sad sam ušao u kuću posle nekih pola sata napolju i nimalo mi nije prijalo, da li je jače zračenje ili je do mog organizma, meni ovo ne prija, nekada sam mogao po ceo dan da budem na ovakvim temperaturama napolju ,više ne  :ufff: ps Sofro nadam se da si dočekao svoje vreme i da sad dok ja ovo pišem ti bezbrižno trčkaraš bos po livadama, em si dočekao leto, em ćeš da prištediš obuću, dupla korist  :D

Van mreže chmi

  • *
  • Poruke: 151
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #273 poslato: 19. Jun 2024. u 13:52 »
Kvalitetna sintetika koja se brzo suši i "diše" (DryFit, Coolmax i sl) je mnogo bolje rešenje od pamuka. Progledao sam otkada koristim takve stvari, posebno čarape prilikom dugih šetnji po prirodi u dubokim cipelama, kao i šešir od sličnog materijala.
Beograd oko 35C međutim u hladovini zbog vetrića i nije tako loše
Miljakovac-Rakovica

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.629
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #274 poslato: 19. Jun 2024. u 14:01 »
U Zrenjaninu trenutno 35°C  ::)
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #275 poslato: 19. Jun 2024. u 14:32 »
Kvalitetna sintetika koja se brzo suši i "diše" (DryFit, Coolmax i sl) je mnogo bolje rešenje od pamuka. Progledao sam otkada koristim takve stvari, posebno čarape prilikom dugih šetnji po prirodi u dubokim cipelama, kao i šešir od sličnog materijala.
Beograd oko 35C međutim u hladovini zbog vetrića i nije tako loše

meni nista od toga ne odgovara, dzaba sam trosio novac... poklonio na kraju... samo pamuk, lan, juta, keper... u svakom slucaju stagod nekome odgovara...

@krstivoje...obrati paznju na farbe na autima... ljusti se kao covek kad izgori.... j

I ove godine gadno ujeda...

ja nikad nisam koristio zastitne kreme ali sam ovih godina po prvi put izgoreo... i sada me malo "uhvatilo" u proslom talasi... malo, ali nije lep osecaj...

Ovde takt 36.1
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.025
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #276 poslato: 19. Jun 2024. u 14:48 »
Ne bi bilo loše da otvorimo neki podforum - Biometeorologija. Prva tema da bude "Kako uživati u prijatnim letnjim temperaturama od 40-ak °C u hladu".  :)

Kod mene dostiglo 36°C, što je već za nijansu više od 10. juna. Za očekivati je da se zaustavi negde između 37°C i 38°C danas, sutra stepen niže.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.035
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #277 poslato: 19. Jun 2024. u 15:10 »
Rhmz 36,5. A kod mene u dvorištu gori 39,6c.
Danas valjda će neki drugi grad biti vreliji od Leskovca.
Sve ove godine žuri od po mesrc dana pa i vrućine, ovo su normalne vrućine za petrov dan, poznate kao petrove vrućine. Ali eto ih mesec dana ranije, da oće al neće i jesen da dodje ranije u septembru.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže subaja

  • **
  • Poruke: 535
  • Lokacija: Bikovo - 8km jugoistočno od Subotice
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #278 poslato: 19. Jun 2024. u 15:48 »
@dejca Možda nije naglašeno na koji petrov dan, katolički je sledeće nedelje. :D :D

Kod mene u dvorištu 34.2C.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jun 2024 - II dekada
« Odgovor #279 poslato: 19. Jun 2024. u 15:57 »
Ne bi bilo loše da otvorimo neki podforum - Biometeorologija. Prva tema da bude "Kako uživati u prijatnim letnjim temperaturama od 40-ak °C u hladu".  :)

Kod mene dostiglo 36°C, što je već za nijansu više od 10. juna. Za očekivati je da se zaustavi negde između 37°C i 38°C danas, sutra stepen niže.

Prva tema je "Kako Sofronije i jos poneki vole toplo, a nece u Kairo i sto mi sto volemo 'ladno necemo u Helsinki  'al svi u glas kukamo i jedni i drugi..." 🤣

@Dejco...bese "kad dodju Petrove vrucine, duza m*da od kar*ne"  :hm:
a treba bas dosta da se ta vrsta izduzivanja, jel' te, desi...  :D

takt je ovde 36.4...T-max ce verovatno biti oko 37...

"Eeeeee!" NCSKPT 🐝