Autor Tema: Chat  (Pročitano 727730 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3600 poslato: 10. Jun 2018. u 22:39 »
Komsija Paune sto bi reko skomi, nije se ovde digla sirotilja sto bi rekli na Neguj mo srbski jezik i posten covek... To je ono sto meni smeta... Ovde se digli siti... Neki medju njima protestvuju da budu u protestima jer je to fensi to moze da bude deo samopromocije...Ako kritikujes ti odajes utisak pametnijeg...  Svasta vidjam veruj mi, ovo sad sto rade sa protestima nije ono pravo... Ali ko sto neko rece bitno da se krene... Neci vise o ovome ne mogu i za to da se nerviram  :)
« Poslednja izmena: 10. Jun 2018. u 22:49 Bart »
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3601 poslato: 10. Jun 2018. u 22:55 »
Ima vrlo "prost"  protest,  a to je nemojte da kupujete, kupujte samo kad morate i štedite kako god umete. Bicikl, šetnja, manuelni rad itd. Meni se neki podsmevaju ali ja na protest jal' biciklom jal' Tomosom  :)

Još u septembru smo supruga i ja ostavili cigarete da ne bi finansirali bandu. I to mi je glavni motiv. Hoćete moj novac? E pa slabo se trudite.  :)

Inače, sve što se pokrene, makar milimetar, dobro je...

"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 45
  • Lokacija: Borča
Odg: Chat
« Odgovor #3602 poslato: 10. Jun 2018. u 23:01 »
Iskreno ja nisam stekao takav utisak. Mislim da je narodu dozlogrdilo. Pa ja kad bi ti rekao koliko kao privatnik mesečno dam državi kroz poreze, doprinose, pdv, akcize, ti mi ne bi verovao. Jednom sam pokušao da izračunam i kad sam došao do hiljadu (1000) evra, odustao sam od daljeg računanja. I gde su te moje pare? Kupili 2 litre boje da ofarbaju pešački prelaz, pa onda još dve da ga obrišu? Super! A šta je meni država omogućila zato što joj toliko para dajem? Zdravstvo? Školstvo?  :laught: Ili rupu na putu da odvalim točak?
Evo jedan od osnivača ovog foruma je iz hobija počeo da se bavi poljoprivredom. Pitaj njega koliko košta da se proizvede 1kg malina. I šta mu je država pomogla u tom poslu ili mu samo odmaže.
Ma muka mi je od svega, izvinjavam se članovima koje ovo ne zanima. Nadam se da nisam prekršio pravila foruma.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3603 poslato: 10. Jun 2018. u 23:14 »
Treba spavam sutra bas bas rano ustajem al zagleda se ovaj film na rts i u ovu diskusiju  :)

Bravo Sofronije to je ono sto ja pricam i mislim... Gorivo se tretira kao da ne moze da se zivi bez njega kod vecine koje protestvuju i ovako u zivotu e onima kojima stvarno utice a mislim da su velika manjina razumem i treba im drzava pomogne nekako opet kazem da zele pomogli bi...

Znao sam ja Paune da ti imas veze sa onim prelazima jer je svaki imao crticu koja je i osnova slova P  ;) Ma kazem  ja da ima vaznijih problema koje imamo od goriva kao sto kaze Sofronije ako je skupo ustedi i tako ces i njima da smanjis prihode pa ce se samo tako zamisliti...
To sa malinama je toliko komplikovano da ne bih da ulazim u tematiku o kojoj ne znam nista...A nema ga Dzo da izvesti kako napreduje u tom poslu mislim da su obrane a opet nisam u tome tako da ne znam...  :)
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 45
  • Lokacija: Borča
Odg: Chat
« Odgovor #3604 poslato: 10. Jun 2018. u 23:26 »
Mislim da se 90% goriva troši u poljoprivredi i za obavljanje posla (kamioni, prevoz robe i punika), a da se 10% troši kako ti kažeš na luksuz. Meni je gorivo potrebno za prevoz robe  i direktno me pogadja povećanje cena. Priznajem da i ja 10% trošim na neko putovanje van posla, ali to ne smatram luksuzom. Takodje i ja idem biciklom na protest kao i Sofronije.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3605 poslato: 10. Jun 2018. u 23:28 »
Iskreno ja nisam stekao takav utisak. Mislim da je narodu dozlogrdilo. Pa ja kad bi ti rekao koliko kao privatnik mesečno dam državi kroz poreze, doprinose, pdv, akcize, ti mi ne bi verovao. Jednom sam pokušao da izračunam i kad sam došao do hiljadu (1000) evra, odustao sam od daljeg računanja. I gde su te moje pare? Kupili 2 litre boje da ofarbaju pešački prelaz, pa onda još dve da ga obrišu? Super! A šta je meni država omogućila zato što joj toliko para dajem? Zdravstvo? Školstvo?  :laught: Ili rupu na putu da odvalim točak?
Evo jedan od osnivača ovog foruma je iz hobija počeo da se bavi poljoprivredom. Pitaj njega koliko košta da se proizvede 1kg malina. I šta mu je država pomogla u tom poslu ili mu samo odmaže.
Ma muka mi je od svega, izvinjavam se članovima koje ovo ne zanima. Nadam se da nisam prekršio pravila foruma.

Sve to stoji Paune. Od reci do reci, od dinara do dinara... od evra do evra. Htedoh samo da kazem da ima jos nacina, a po meni je najbolji, otkratiti ih za prihode, one najsladje, od akciza raznih... Porucio sam iz Nemacke panele za 1 kw i pretvarace i baterije, necu ni to da im placam. I naravno to stize kako stize pa nece ni carinu, ni pdv, niti bilo sta da vide. Bar od mene...

Naravno da je ljudima dozlogrdilo. Ja i ne zelim nista privatno da radim da ne bi placao hohstapleraj ovdasnji.

Kazem, sve sto se za milimetar pomeri, dobro je. Pitanje nacina ce uvek biti za raspravu, a ja mislim da samo sve skupa daje rezultat.

 :)
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Chat
« Odgovor #3606 poslato: 10. Jun 2018. u 23:31 »
 ^^ Ma sve je to istina sto pišeš @ Paune potpuno se slažem.. Ne bih previse da ulazim u srž problema jer bi narušio pravila foruma ali da smo kao zemlja 0 - 0 smo. Bez sistema,reda,zakona itd Sve sto bih dalje napisao bilo bi jos gore pa je bolje da ostanem suzdrzan  :)
Nekom je u interesu da se zivi sve gore i da omladina ode odavde, da nema perspektive i budućnosti, da šaka ljudi bude ekstremno bogata na račun naroda i grbače.. -_-
Sa druge strane kada gledas iz ugla ljudi koji vode ovu zemlju, kada vidis da u gradu u 70% automobila sedi 1 osoba, normlano je da udariš po gorivu a kada udaris po gorivu onda ne uništavas ove kojima je svejedno dal je gorivo 100 ili 200 po litru, vec udaris po seljaku,proizvodnji i reciprocno po poskupljenju celog lanca o kojima je Paun vec pisao..
Na zapadu ne voze bicikle zato sto im je gorivo skupo vec prvenstveno zbog zdravlja i ocuvanja zivotne sredine.. Nigde se nisam vise navozio bicikle nego po Bazelu, jos kada vidim ljude u odelima i kravatama(advokati,bankari itd) na bicikli- shvatim koliko je to kod nas nezamislivo

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3607 poslato: 10. Jun 2018. u 23:40 »
Koliko se gde trosi gorivo to ne znamo ali cini mi se da na protestima je vecina ljudi obicnih da kazem pa mi nije jasno sto im tesko da ustede sto se ne pobunise za vaznije zivotne stvari...Ovo sto bilo za aerodrom ovde cista glupost pa dal je bitno dal ce uzimaju oni iz BG ili ovi ovde vecina ljudi sto protestvovala nije imala nikakve koristi niti im znacilo dal je drzavin il gradski..Samo se za takve stvari okupljaju za one bitne za to se cuti...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Chat
« Odgovor #3608 poslato: 10. Jun 2018. u 23:45 »
I u Bijeljini je danas od 17 do 18h stao saobracaj,stvarno sam za neke promjene u ovoj državi. Ali kad vidjeh kakve mašine su zaustavile saobracaj skontao sam da i to nije pravi narodni protest,sve su to automobili nove generacije,ni jedne dvojke,ni kadeta opela :), sve su Audi,golfovi 6-7 i cak uz to sve muzika ubija u autima. Sta reci....

Van mreže Sapcanin123

  • **
  • Poruke: 618
  • Lokacija: Sabac-centar
Odg: Chat
« Odgovor #3609 poslato: 11. Jun 2018. u 01:44 »
Mislim da je Sabac jedini grad koji je blokade imao i u petak,subotu i nedelju.Blokada u nedelju,koliko sam nacuo,trajala je od 17-20h.Kolona je bila dugacka 10km.Sapcani su postavili domaci zadatak celoj Srbiji.Za ponedeljak je najavljena radikalizacija protesta.Blokade se postavljaju u 07:00h i po nekim recima trajace ceo dan.Ako se ovo obistini,bice to pravi kolaps.Ali podrzavam vozace,jer u ovoj zemlji cene rastu,a plata opada.Zivimo u blagostanju i sve nam je lepo.....

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.080
  • Starost: 29
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Chat
« Odgovor #3610 poslato: 11. Jun 2018. u 03:09 »
Наравно да подржавам протесте, као и сваки други вид протести, јер дошло је заиста крајње време, сулудо је да једна држава односно власт свесно на уштрб својих грађана пуни буџет преко акциза за гориво а овамо прича о финансијској консолидицији и осталим бајкама, на тај начин би и моја баба знала да води државу.

Такође наравно мислим да цена горива није реална, ми немамо западни стандард па би и самим тим цена горива по литру требала бити и 20-30 динара јефтинија.

 ^^

Браво за Шабац, види се да сте једини опозициони град нажалост.

Van mreže milandijana

  • milan
  • *
  • Poruke: 264
  • Starost: 47
  • Lokacija: crepaja
Odg: Chat
« Odgovor #3611 poslato: 11. Jun 2018. u 08:47 »
podrzavam i ja proteste naravno.i ne mislim da su protesti politicki kako neko zeli da ih prestavi.bravo za sabac :comeon:


Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.835
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Chat
« Odgovor #3612 poslato: 11. Jun 2018. u 08:57 »
Ovo sto bilo za aerodrom ovde cista glupost pa dal je bitno dal ce uzimaju oni iz BG ili ovi ovde vecina ljudi sto protestvovala nije imala nikakve koristi niti im znacilo dal je drzavin il gradski..Samo se za takve stvari okupljaju za one bitne za to se cuti...

Moraš, Bart, prvo da se raspitaš o činjenicama, da ne lupetaš napamet, d'izvineš što ti tako kažem...
To "oko aerodrUma" bi za vas Nišlije trebalo da bude itekako bitna stvar ...

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3613 poslato: 11. Jun 2018. u 09:27 »
 ^^ Znam ja sve Naume pa zivim ovde a prica tj pricalo se stalno o tome...Jednostavno smeta mi sto to nije uzrok problema... Imate na sajtu juzne vesti izasli danas neki zanimljivi tekstovi, biografije, tema istrazujemo... To je ono sto ja pricam... Nemam vreme za opsirniji odgovor mozda uvece a mozda i ne jer nije nesto ni bitno....
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3614 poslato: 12. Jun 2018. u 13:03 »
Iskljucivo humor...
Od 35:01 do 38:00
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=0CiFAADuV8c" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=0CiFAADuV8c</a>
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #3615 poslato: 12. Jun 2018. u 13:28 »
Sto se tice svih protesta puna podrska ali sto se tice barikada razocaran sam.Moraju se najaviti da se ljudi koji imaju obaveze organizuju.Ako se nastavi neplanski blokiranje bice samo kontraproduktivno.I oni koji su protiv ovih popizdece!Jos ce postati i njihovi branioci.Tako da bez najave ne podrzavam.Evo jos i neke ideje za barikade.Neka se narod okupi oko vlade , skupstine , opstina i neka ne dozvoljavaju ulaz glavesinama.Ionako nista pametno ne rade!
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 45
  • Lokacija: Borča
Odg: Chat
« Odgovor #3616 poslato: 12. Jun 2018. u 17:07 »
B92: Automobil uleteo u kolonu dece, stradao dečak http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=06&dd=12&nav_category=16&nav_id=1403196
 :ranting:  :facepalm:
Au kako sam besan! Samo kad se setim da je moje dete bilo tamo pre mesec dana...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #3617 poslato: 12. Jun 2018. u 17:22 »
Potpuno te razumem Paune.

Što kaže moj stric, kad voziš, automatski si jednom nogom u grobu. Jednostavno nesrećno ili kako već, nezgoda je uvek  bilo i biće ih i dalje nažalost.

Konkretno, ovde je stvar jasna i priča za sebe, ali da vam ja ispričam nešto.

Prošle godine u avgustu išao sam tu našim (seoskim) putem do Banje (dakle ne koristeći magistralu). I tu na kraju ima taj finalni silazak iz tih viših delova Banje niže ka centru. I sada, ideš tu nizbrdo komotno u 4-oj oko 50-55-60km/h bez ikakvog gasa što se kaže.

Ja sam išao 55 ako se sećam. Inače je tu malo frekventno, ali tog dana se zadesilo da nikog sem mene nije bilo na finalnom tom spuštanju ka centru. Sa strane, uz kraj tog puta idu pešaci koji žive u tom delu Banje. I bila je majka sa kolicima i jednim detetom.
Ja sam ih video, ali pošto je majka i drugo dete držala za ruku mislio sam sve je u redu. I onda... bez ikakvog razloga ili bilo čega, dete pušta ruku majci i izleće na 30-ak m od mene pravo u moju kolovoznu traku, bez da je prethodno pogledalo iza sebe. Ja šta ću, od šoka odmah na kočnice, i u zadnjem momentu budem dovoljno pribram da krenem da bežim udesno. Srećom, pri maloj brzini (možda par km/h) samo zakačim rubnim prednjim levim delom dete. Dete je palo, ali je odmah ustalo. Bilo je vidno uplašeno, ali nije imalo nikakvih povreda (na sreću).

Tako da, eto... ponekad možeš da nagrabusiš u saobraćaju a da za bilo šta nisi uopšte kriv.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 45
  • Lokacija: Borča
Odg: Chat
« Odgovor #3618 poslato: 12. Jun 2018. u 18:25 »
Pa vidiš, ti si ih video, pravovremeno si reagovao i uspeo da izbegneš nesreću, uspeo si da ne upropastiš dečiji, a i tvoj život. Ali stvarno ne mogu da shvatim da neko ne vidi tridesetoro dece na putu, i da pokosi desetoro bez ikakvog kočenja. Razumem da se nepredvidjene stvari stalno dešavaju u saobraćaju, ali ovo baš nije normalno. Priznajem da i ja vozim brže od ograničenja, ali kad vidim decu, usporavam maksimalno jer su deca nepredvidiva. Postao sam mnogo oprezniji od kad sam ja dobio dete i stalno zamišljam da je moje dete pored puta. Žao mi je roditelja tog deteta. Kako li je njima u ovom trenutku? Moje dete je vršnjak sa tim detetom i tek kad pročitam ovako nešto pomislim samo nek je živ, za sve ostalo ćemo lako...

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3619 poslato: 12. Jun 2018. u 19:13 »
A vodaju i decu po tom putu stalno, nastavnici i vaspitaci, gore na Divcibarama.

Umesto da ih setaju po stazama i livadi okolo, oni idu vazda po magistrali.

Ne kazem da su vozaci savesni, ali isto tako vodati toliku decu (grupe) po putu je totalno bezveze!

Nekoliko puta kad sam prosao gore, cela grupa dece je isla po putu! :facepalm: