Autor Tema: Chat  (Pročitano 727677 puta)

Na mreži Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3940 poslato: 18. April 2019. u 09:40 »
^^


1. Moj rodjak u Bosnjanu isprskao vinograd Total-om i stalno to radi, svakog proleca. Da ne bi kopao/frizirao itd... I da se resi korova :( Nudio mi grozdje na prodaju, nisam hteo da cujem. Niti pijem vino, niti jedem grozde, godinama unazad :( Uglavnom bas to rade.

2. Rodjak u Glibovcu isto radi, ali u basti, i redovno pali plasticne flase i ostali otpad u furuni (u kojoj pece hleb) a sav taj dim i mikrocestice se sire i padaju i po mojoj basti i vocu :( Da ne pricam o drugim stvarima.

3. Smrde polja na hemiju samo tako.

4. Imam par mesta gde sam siguran da je "cisto" jer je napusteno i raste sve samo, ali to nema ni za nas kuci dovoljno, ali znaci.

5. Ne kazem da u nekoj Budzumburi ne prskaju, ali ipak mi zelimo domace, zar ne? A ispadamo najgori od sve dece.

6. Nekim pcelarima su desetkovane kosnice zbog uljane repice... cime je to oprskano samo bog zna. Crno trziste "hemije" cveta!!!

ps. Zaboravio sam na komsiju koji kravama sam "udara" injekcije zbog upaljenih kopita i vimena umesto da ih pusti bar ponekad napolje... I uredno predaje to mleko :(

I tako... citajte sta pise... ako treba nosite lupu... i tako... nisam pametan za ovo...
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #3941 poslato: 18. April 2019. u 11:08 »
Sofronija za zamenika udruzenja zastite potrosaca . On i Papovic ( najaci i najbolji lik u Srbiji ) da vedre i oblace . Sve potvrdjujem sta je napisao i mogu da se usudim da kazem da je ovde jos gora situacija . Total je postao glavni adut . Ja herbicide ne koristim . Krompir moram da prskam kao i voce ( sem kajsija i loze ) kada krenu vasi . Pokusavao sam sa koprivom . 3x prskao u nedelju dana ali ne vredi  :( . 2-3 puta isprskam paradajz,papriku i kupus , 1x krastavce , kornisone , tikvice i to je to . Nisam ni sa time zadovoljan ali to je minimum minimuma da bi se nesto proizvelo . Onda mi se pojavi rodjak da mi soli pamet kako skupo prodajem i daje mi primer cene koja je na akciji u nekom lancu . Zato savet ljudima iz grada . Nadjite nekog paora , idite mu kuci , pogledajte kakvo mu je imanje , kakve su mu ruke i tek onda uzimajte hranu od njega .
A Sofronije ovo za paljenje plastike zovi inspekciju . Ja bih i svog rodjenog brata za to prijavio . Za to dobijam ospice . Sreca uspeo sam bez inspekcije da komsiju urazumim a inace je palio jednom mesecno ogromne kolicine plastike .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Na mreži Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #3943 poslato: 18. April 2019. u 14:02 »
Baš me je zabrinula ova vest...

Nedopustivo je da se tako nešto dogodi u 21-om veku. I to u selu, koje je samo prekoputa, tj. sa druge strane obale Zapadne Morave.

Mi, sa ove Banjske strane smo toliko naviknuti na kristalno čistu vodu, da  čak i kad moraju da je hlorišu preventivno (a i zakonski) zbog održavanja čistoće samih bazena i cevovoda mi je ne pijemo. U slučaju obilnih padavina i zamućenja izvorišta (jezero Selište) ono se isključuje iz sitema, prelazi se na arterijsku koju takođe retko ko pije tada, iako je skroz bakteriološki i hemijski čista.

Tako je u selu, u samoj Banji, pre svega leti zbog ogronog broja gostiju i smanjena dotoka sa izvorišta i izvora na Goču koristi se paralelno i ta voda i arterijska, da bi se zadovoljila potreba za vodom.

Možete onda zamisliti kakva je za mene  voda npr. beogradska, prerađena iz Save.... koju naravno ne pijem samo ja, već koliko vidim i ogroman broj ljudi u gradu.

Verujte mi, imati čistu prirodnu i zdravu vodu za piće je pravi luskuz.... a tek će postajati luksuz u narednim decenijama.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=bW-u-Sug19I" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=bW-u-Sug19I</a>
« Poslednja izmena: 18. April 2019. u 14:14 Kimi »
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Na mreži Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3944 poslato: 18. April 2019. u 18:21 »


Danasnje "zlodelo" ... prskanje u cvetu nekim kineskim sra*jem kupljenim na crno :(

Kod mene nije strasno, ali ove su u blizini jednog veceg vocnjaka... Zoves inspekciju, nema nikog, ljudi imaju slobodan dan, sutra jel'te idu na koncert... Sramota. Posle nam vrate Rusi slepere sa jabukama :(

A ovo za vodu... mogu na prste da vam nabrojim ko nije sproveo kanalizaciju u stari bunar.... sto da kopa covek septicku :(

Ma nemam reci :(
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Na mreži mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3945 poslato: 18. April 2019. u 20:56 »
Ja kupujem flaširanu, one petolitarke..i to Bogami najčešće Vrnjce... :hm: jel to bezbedno sada?! :O :confused:

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #3946 poslato: 18. April 2019. u 22:56 »
Haos slika Sofronije . Iako sam alergican na ujed pcele volim ih .
Mare - Ko ce to znati . Taj zastitnik potrosaca je poceo da ispituje te flasirane vode i poceo je da dobija pretnje sa svih strana . Kaze covek posle toga sam stao . Sa druge strane imaj u vidu da se voda nalazi u plastici . Evo ti savet iako to nisam nikada radio . Kupis neki stakleni veci balon . Prespes vodu u njega i stavis ga na Sunce ( ne znam tacno koliko , pokusacu da pronadjem link ) . Posle toga voda je mnogo kvalitetnija . A najbolji savet ti je da umesto vode pijes pivo  :D . Pakuje se u staklo i ima puno vitamina b . A jos jedan dobar doktor prica da ima , zaboravio sam tacno sta ali je nesto nenormalno dobro  :)

Dodatak - https://m.youtube.com/watch?v=QrwCTC_0vJQ
Mislim da sam tu cuo ali sam jako davno gledao .
A evo i nesto novije . To nisam pogledao .
https://m.youtube.com/watch?v=2N7FmQ6VYDw&t=742s
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Na mreži Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3947 poslato: 18. April 2019. u 23:39 »
Sve sto je u "staklu" nema brige... neprevazidjena ambalaza... Sve sto se moze u staklu naci, odlicno je.

U principu mineralne, gazirane vode, barem one "poznatije" tipa knjaz, vrnjci, karadjordje trebalo bi da su ok. Za palanacku "karadjordje" mogu da garantujem jer je njihova laboratorija proverava svaki dan plus random kontrole koje imaju sa strane i ide dosta za hrvatsku i trzite eu tako da ne bi smelo da bude gresaka. Izvoriste je duboko, gradsko jezgro je daaaleko odatle... tako da, sem sto je u plasticnim flasama i sto je malo skuplja  :laie:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Na mreži mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3948 poslato: 19. April 2019. u 02:16 »
"Karađorđe" je najbolja....još dok nije išla na Hrv tržište..
Najbogatija selenom na Balkanu...
Ali nema je nešto sad u BG da se uzme..ne viđam...možda u DIS-u ali nisam išao dugo, nije mi blizu..

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #3949 poslato: 19. April 2019. u 14:14 »
Beogradjani neka vam je sa srecom danas  :cheer:
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Na mreži mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3950 poslato: 19. April 2019. u 17:35 »
@ BataSveto

A sta si ti?? Cirlidersica iz Cikaga??? :ranting: :ranting: Sta si ti nego Beogradjanin, nemo' da te sanjam Sveto.. :rools: :grin: :laugh:
---------------------------
Evo vratih se sa posla, naravo zahvatilo me zatvarnje svih ulica...pa peske cepaj..kroz guzvu, kroz haos.. :confused:

Ali ovo kad sam video, morao sam da uslikam autobus!!





Iz ove sklopocije iz XIX stoleca, su izasli ljudi sa parolama "Za BUDUCNOST Srbije"..pa da li je ova zemlja realna, sunce ti poljubim!! :rotf: :rotf: :rotf: :rotf:
Tragikomedija.. :facepalm: :(

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3951 poslato: 19. April 2019. u 18:06 »
BataSvetu sramota da kaze da je Beogradjanin kad vidi stalno neke besmislene proteste  :) Samo se vi zajebavajte ali sendvic ima i dobru salamu i kackavalj pa gde ces bolje  :) Nego evo jos slika autobusa koji su dosli danas u Bg...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm


Van mreže Johnny colchonero

  • **
  • Poruke: 512
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3952 poslato: 19. April 2019. u 18:18 »
Evo gledam Pink. Prvo gde je konstantna slika dronom (kao sto je obecano) sa kilometar visine a ne  sa zemlje ili sa visine od 50m.  Drugo, nikako da vidim kraj kolone u Bulevaru, to mi jos stvara nedoumicu. Na drugu stranu ide do fontane, Takovska na dole vidim na naxi kameri se nije punila. Ostaje mi jos da vidim dokle seze kolona u KM i Bulevaru.   Da se vidi ta 20x veca kolona (7,5k vs 150k) kao sto tabloidi kazu, a ocekujem da kasnije i Stefanovic (MUP) naprave takvu procenu. To bi trebalo do Pravnog ili Vuka da ide (nisam tacno racunao) i ko zna koliko na drugu stranu.

Na mreži mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3953 poslato: 19. April 2019. u 18:22 »
@ Bart

Ahahahha...tako nekako, bio je i Rembas Resavica bus jos crnji i gori, ali ne uslikah.. :lol:

@ real

Jooj ja sam bio oko 16:00- 16:30, prolazio...vec tad je bilo bas dosta...mogu sad da zamislim.. 
Video sam i decu i iz skola!! :facepalm: :ranting: :confused:

Van mreže Johnny colchonero

  • **
  • Poruke: 512
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3954 poslato: 19. April 2019. u 18:32 »
Upali Pink Mare i uporedi sam. Evo sada sam video kolonu u Bulevaru. U subotu je masa bila do KM, danas su prebacili malo preko postera Gal Gadot iyvor Pinkov snimak. U Takovskoj nijedan dan nije bilo ljudi na dole. Ne znam da li ima u KM na dole.

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #3955 poslato: 19. April 2019. u 19:46 »
Mare za ovo  :cheer: ne znam ni sam zasto sam postavio . Mozda jedan vid sarkazma posto je danas ocito praznik neki i vreme je za bezbriznu igru . A ovo sto je Bart rekao to stoji . Danas mi je drago sto nisam u Bg . Osetio sam na vreme i iselio se iz Bg .
@ Real Madrid - Brdo je ljudi to niko nece osporiti . Samo ostaje ono uporedjivanje .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 29
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Chat
« Odgovor #3956 poslato: 19. April 2019. u 20:26 »
Замолио бих оне који дођу до фотографија са овог скупа, да исте окаче овде. Било би интересантно упоредиди претходни и овај скуп.

Ево ја ћу ову једну коју сам нашао на Blic-u.
Једн кадар. Јасно се види докле је дошла група људи у Булевару краља Александра. Треба прикупити фотографије и из других кадрова за боље поређење.





Van mreže Johnny colchonero

  • **
  • Poruke: 512
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3957 poslato: 19. April 2019. u 20:58 »
Ja imam slike sa "peaka" oba, doduse ovaj ne iz drona, jer nema jos uvek taj ugao, a imam velike sumnje da ce ga i biti, jer postoje slike od 13.4.,  ali imam nesto jos bolje jasan video snimak dok se AV spremao, a koncerti uveliko gotovi bili, znaci ne nesto dok nije bilo ljudi. Opet cu se truditi da budem max objektivan naravno i da moje opredeljenje ne utice na procenu, nego samo slike i materijal.

Ali ne znam kako da uploadujem slike sa kompa, twittera ili fona. Pa ako neko moze da mi pomogne da kaze kako to ide.

Van mreže Johnny colchonero

  • **
  • Poruke: 512
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3958 poslato: 19. April 2019. u 22:57 »
13.4. 7500





19.4. 150 000
Izvor Politika

Izvor Informer



Najbitniji deo - video snimak za vreme govora mora preko linka ne znam kako tvit da okacim.

https://twitter.com/Fikilix/status/1119289288003334145

Po mojoj proceni danas 30% vise (moze da se napravi poredjenje pomocu travnjaka, koliko je kolona daleko od konja i pre svega krajeva kolone), 13.4. se zbog drona jasno vidi da je kraj mase na raskrscnici KM, a na snimku se jasno vidi koliko danasnja kolona doseze iza postera Gal Gadot u Bulevaru.  To je moja subjektivno-objektivna (a pre svega neemotivna) procena, ko nadje jos (boljih) slika danasnjeg skupa, ako misli da mi nije dobra procena,  po mogustvu iz vazduha, neka slobodno postavi, pa da poredimo sa gornjom. Ja pisem na osnovu dostupnog materijala, i to sam namerno uzeo slike medija koji imaju pozitivno misljenje o danasnjem mitingu, da ne bi bilo fora i neblagovremenih slika. 

Posle ovoga, procenu MUP-a stvarno ne bih komentarisao, jer bih tu morao da izrazim svoj licni stav.


Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3959 poslato: 19. April 2019. u 23:31 »


Momci, podsetio bih vas na pravilo da nema političkih tema na forumu. Sa ovakvom temom postoji šansa da prizovemo botove sa obe strane, a verujem da niko od vas nije u fazonu da se ganja sa njima po forumu.

Mogu da razumem vaše stavove, iako sam privatno i poslovno potpuno nezavisan od političke situacije u Srbiji, pa samim tim i apolitičan, ali kao što rekoh razumem vaše stavove, i ako baš imate potrebu o tome da pišete, mogao bih da vam otvorim novi podforum u koji bih ubacio ljude koji žele da pišu na tu temu, i koji ne bi bio vidljiv spolja. Tako da drugi članovi i posetioci foruma ne bi mogli da pristupe podforumu i da čitaju poruke.

Ukoliko vam ta opcija odgovara, napravio bih fiktivnu grupu članova (kao što postoje obični članovi i moderatori), i ispod nickname-a bi pisao naziv grupe.

Ako vam to završava posao, nije problem, napraviću narednih dana i dodaću članove koji žele da imaju pristup i da vode polemiku na teme koje nisu dozvoljene na javnom delu foruma.