Autor Tema: Chat  (Pročitano 727755 puta)

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.200
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Chat
« Odgovor #4220 poslato: 16. Novembar 2020. u 16:01 »
Hvala vam momci  :D.Pratim karte,prestaje monotonija izgleda.Bice snega ove zime,nema brige za to
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4221 poslato: 16. Novembar 2020. u 18:42 »
ja cu umreti od dosade u izolaciji sam pozitivan vec 7 dana  testirala me firma kao kontakta ,nemam nikakve siptome osecam se odlično bio je neki umor na početku ,verujem da ce tako i ostati..

karte su zaista ozivele no sve je to još daleko ..


Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Chat
« Odgovor #4222 poslato: 16. Novembar 2020. u 20:21 »
Kad ste vec kod covida i ja se oporavljam od istog. Imao sam pneumoniju, devet dana borbe u bolnici. Kuci sam vec sedam dana i sad je dobro. Samo jos oporavak organizma.
Karte su zivnule i mene raduje da nema toliko hladnoce da se spusta ka Atlantiku.

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #4223 poslato: 16. Novembar 2020. u 22:30 »
Drzite se ljudi . Samo moram jedno pitanje jer sam ja jedan od onih koji misli nece to mene . Ali kontakte sam sveo na minimum minimuma . Da li biste voleli da su postojale stroge mere koje bi imale za cilj da se ne zarazite ?
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.624
  • Starost: 29
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Chat
« Odgovor #4224 poslato: 17. Novembar 2020. u 02:37 »
Ja sam letos bio bolestan i u izolaciji 2 nedelje ali me nisu testirali, prvog dana su mi rekli da je rano za testiranje a posle 4 dana su simptomi prestali pa nisu hteli da me "cimaju" jer kao i da je bilo prošlo je pa sam samo odradio izolaciju do kraja.

Brz oporavak kolege  :tu:

Samo moram jedno pitanje jer sam ja jedan od onih koji misli nece to mene . Ali kontakte sam sveo na minimum minimuma . Da li biste voleli da su postojale stroge mere koje bi imale za cilj da se ne zarazite ?

Ja lično verujem doktorima i nosim masku. Ne znam da li su mere trebale biti strože ali, sudeći po worldometers.info , valjda smo (do sada) prošli bolje od mnogih u Evropi :confused:
Moram da me napomenem da me jako iritiraju ljudi koji "poriču koronu" i protive se nošenju maski, neodoljivo me podsećaju na one koji govore kako meteorolozi "nikad ne pogode prognozu". Valjda struka bolje zna, čemu onda tolike stotine godina moderne medicine  :confused:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4225 poslato: 17. Novembar 2020. u 06:14 »
Nasi muvali su letos i sa brojem zarazenih i umrlih tako da li smo bolje prosli je diskutabilno  ..Cuvao sam se ali kada sam prao lice usao je kolega u wc i iskasljao se dobro.On je bolnici ima upalu pluca sada .To je bilo pre 11 dana ..Mislim da cu ostati asiptomatski jak sam ovako i retko bolesljiv a mlad..

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.030
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Chat
« Odgovor #4226 poslato: 17. Novembar 2020. u 07:29 »
Moram da me napomenem da me jako iritiraju ljudi koji "poriču koronu" i protive se nošenju maski...
Isti slučaj, ja takvima predlažem da se jave na volonterski rad bez maski u kovid ambulanti na sat vreme, ali pre toga da se odreknu medicinske pomoći i respiratora. Ali hrabrih nema, znaju biti hrabri samo pored tastature.
:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Maestral

  • *
  • Poruke: 58
  • Starost: 42
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4227 poslato: 17. Novembar 2020. u 09:38 »
Nisam toliko mator, ali dovoljno star da znam kako je bilo 90ih u vezi sa HIV-om, a mogu misliti kako je bilo tek 80ih. Ljudi su izbegavali kondome, jer neće ta sida njih, to je neki virus izmišljen u Americi, da pobije pedere i crnce, samo se oni zaražavaju. A i smeta im, žulja, spada, izgleda bezveze. Danas po razbacanim kondomima po izletištima možemo zaključiti da iste koriste i maloumnici, koji blage veze nemaju o virusima. Tako i o ovome, za sve je ovo nova situacija. A znamo da je masi lakše da prihvati proste, lepe i netačne odgovore, nego teške, nerazumljive i tačne. Naravno da brzina širenja zavisi od ponašanja populacije i jasno je šta su rizičniji kontakti, a šta zdravo ljudsko kretanje. Time se bavi nauka i nema potrebe da laici o tome palamude. Opet problem karakterističan modernog vremena gde svi imaju svoje mišljenje o svemu i smatraju to validnim iako je neko mišljenje netačno.

Brz oporavak za sve zaražene!

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Chat
« Odgovor #4228 poslato: 17. Novembar 2020. u 09:54 »
I evo i ja sam vec 3 dan, zaražen COVID-om19. Jake bolove po celom telu imam, temaratura, kašalj. Zaista ima ovaj virus simptome koji nisu kao obicna gripa. Ovaj bol nije mi poznat, a bezbroj puta sam bio prehlađen, ovako nešto nisam doživeo. Mama mi je takođe poztivna, ona ima i ovako slaba belazrca krvna. Nadam se sve će ovo proći.
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4229 poslato: 17. Novembar 2020. u 12:57 »
Biće dobro @ Radane, čuvajte se, uzmite vitamin D kao dodatak obavezno.. I cink!
I ako vam nisu dali antibiotik, zahtevajte u covid ambulanti, jer oni mogu da spreče da dođe do upale pluća..

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4230 poslato: 17. Novembar 2020. u 13:55 »
Biće dobro @ Radane, čuvajte se, uzmite vitamin D kao dodatak obavezno.. I cink!
I ako vam nisu dali antibiotik, zahtevajte u covid ambulanti, jer oni mogu da spreče da dođe do upale pluća..
To uzimam i ja od dana zarazavanje a pre toga vitamin D 12 skup je ali znao sam da je pitanje vremena kada cu biti zarazen jer je izbilo u firmi
U firmi svi ispod 45 god su skroz dobro blago ili asiptomatski mozda je i dobar uzorak pošto je firma testirala sve i platila testove medjutim stariji radnici je pravi miks od teze gripe do upale pluca jedan od 63 god je cak kritično

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Chat
« Odgovor #4231 poslato: 17. Novembar 2020. u 15:46 »
To uzimam i ja od dana zarazavanje a pre toga vitamin D 12 skup je ali znao sam da je pitanje vremena kada cu biti zarazen jer je izbilo u firmi
U firmi svi ispod 45 god su skroz dobro blago ili asiptomatski mozda je i dobar uzorak pošto je firma testirala sve i platila testove medjutim stariji radnici je pravi miks od teze gripe do upale pluca jedan od 63 god je cak kritično

Dali su mi Hemomycin 250mg, antibiotik.Da uzimam vitamin Alpha D3, kao i vitamin C 1000 mg2x na dan, Za bolove PAnadol plava kutija,dobio i Alphalipoin Forte. Skup je ovaj D3. I keva mi je pozitivna, evo 7 dan se leči već. I kod nas u firmi preko 70 zaraženih od 600 radnika. Tu sam i pokupio.
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4232 poslato: 17. Novembar 2020. u 16:17 »
Dobro je @ Radane i @ popovica, ja sam pio dva antibiotika, pored Hemomicina, još i Pancef/Panklav (makedonski alkaloid/srpska galenika), uzmite i cink, najjeftinji u apoteci... Slobodno, to su mi odmah dali..
Osim ako u tim kompleksima koje uzimate nema cinka već..

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4233 poslato: 17. Novembar 2020. u 16:23 »
Nista drzite se ljudi a prosek je prosek unuk moje komsinice je umro letos mada je imao 27 god a recimo moje komsije u 70 im god im proslo blago ..
Generalno se osecam dosta dobro takoreci normalno ali to je sreca koliko jak imuni sistem koji imam oduvek .Ja nikada nisam skoro bio bolestan ali to je ocigledno i predpozicija.
Cuvajte se i da svi ozdravimo.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4234 poslato: 17. Novembar 2020. u 20:15 »
Cuvajte se ljudi... Ja sam prelezao letos, pocetkom jula, i sad gledam da se ne zarazim opet :( Prijatelj sa kojim sam bio u bolnici je opet dobio :( Nekog jednostavno hoce, drugog nece i nema pravog odgovora zasad zasto je to tako... RTG pluca i imuno test su bili negativni da bih posle manje od 24 sata bio u bolnici sa cevkama kiseonika u nosu. Sve se desi brzo, nema na nogama cu, ili odlezacu (hteo sam i ja ali dzaba)... Bilo je tu i mladih i starih i bogami nije bilo razlike... cak su ovi stariji nekako lakse gurali imao sam utisak...

Ova lavina je izgleda tek grunula zato pamet u glavu.
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Chat
« Odgovor #4235 poslato: 17. Novembar 2020. u 22:43 »
Želim brz oporavak Radanu, Popovici i Slobi! Nadam se da izbegavate nepotrebne kontakte i da ste u mogućnosti da radite od kuće.

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.030
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Chat
« Odgovor #4236 poslato: 17. Novembar 2020. u 22:51 »
Ja običan grip lečim prirodnim putem, od rane jeseni kao preventiva krenem svako jutro sa čajem od ubranih šipuraka jer je u njemu puno vitamina C, ako se desi prehlada ili grip najviše mi pomaže bosiljak u vreloj vodi. Na glavu navučem majcu ali tako da u vratni deo gurnem glavu a dole je deo koji ide oko struka i tu se stavi šerpa sa vrelom vodom i u nju bosiljak, disanje kroz nos 15 minuta, dva puta dnevno, mnogima je ovaj recept pomogao. To je stari narodni lek, i što kažu izlečen ko rukom. Za covid neznam kako bi bilo ali eto nije loše da se još nešto nauči.
:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Chat
« Odgovor #4237 poslato: 17. Novembar 2020. u 23:32 »
Želim brz oporavak Radanu, Popovici i Slobi! Nadam se da izbegavate nepotrebne kontakte i da ste u mogućnosti da radite od kuće.
Ja sam prekinuo kontakte onog trena kada je kolega pored mene ns poslu postao pozitivan, to je bilo pre 7 dana, ovo je već od tada 11 dan, tako da nikog nisam zarazio. Sad i ja još 11 dana moram izolacija. Hvala kolegama koji brnu za nas.
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4238 poslato: 18. Novembar 2020. u 07:14 »
Cuvajte se ljudi... Ja sam prelezao letos, pocetkom jula, i sad gledam da se ne zarazim opet :( Prijatelj sa kojim sam bio u bolnici je opet dobio :( Nekog jednostavno hoce, drugog nece i nema pravog odgovora zasad zasto je to tako... RTG pluca i imuno test su bili negativni da bih posle manje od 24 sata bio u bolnici sa cevkama kiseonika u nosu. Sve se desi brzo, nema na nogama cu, ili odlezacu (hteo sam i ja ali dzaba)... Bilo je tu i mladih i starih i bogami nije bilo razlike... cak su ovi stariji nekako lakse gurali imao sam utisak...

Ova lavina je izgleda tek grunula zato pamet u glavu.
Cim su poceli na poslu da se redaju pozitivni sam prekino kontakt sa roditeljima tako da sam njih uspeo da sacuvam..Nosio sam masku uvek ..Kada su mi firmi rekli da odem u higijenski i da ce mi platiti test  ( isli smo svi iz odeljenja  ) i kada sam dobio pozitivan rezultat iz kuce i dvorista nisam izasao   .Niti mi neko dosao ..Hranu mi ostave na kapiju a ja pare  Imam jos manje nedelju dana izolacije ako se ne pojave siptomi a izvesno nece ( sem neki umor na pocetku i mozda jos grlo me peckalo malo  ) Tada cu  imati slobodu kretanja   ali na posao tek kada dobijem negativan test. Mislim da nisam nikog zarazio ..

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Chat
« Odgovor #4239 poslato: 18. Novembar 2020. u 08:29 »
Nema me u poslednje vreme na forumu, pa nisam u toku.
Ljudi držite se, šta da vam kažem. Brz oporavak svima koji su zaraženi.