Autor Tema: Chat  (Pročitano 727763 puta)

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.155
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Chat
« Odgovor #4240 poslato: 18. Novembar 2020. u 12:45 »
 ^^ Drzite se momci, zelim vam brz oporavak!

I ja sam u poslednja tri dana imao blagi bol u misicima, blagu glavobolju, i povremeno blagu temperaturu. Receno mi je da pratim temperaturu i simptome, pa ako se pogorsava da idem na testiranje. Za sada se dobro osecam, nadam se da ce tako ostati, izolovao sam se, povecao unos vitamina i cajeva, i poveo racuna da ishrana bude lagana ali bogata kljucnim hranljivim materijama.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chat
« Odgovor #4241 poslato: 18. Novembar 2020. u 13:45 »
Brz oporavak svima, vidim da vas je baš dosta zakačilo virus i nadam se da ćete se svi lako izboriti.
Znam da čudno zvuči, ali na neki način i zavidim svima koji su preležali virus sa blažim simptomima. Jer očigledno je da ćemo svi pre ili kasnije morati da se izborimo sa virusom, tako da mi ovo čuvanje i odlaganje samo povećava nervozu i neizvesnost. Iskreno, više sam se čuvao letos kad su se svi bili opustili, nego sad kada je opet zavladala neka blaga panika zbog virusa. U vakcinu se nešto ne uzdam previše, tako da znam da je samo pitanje trenutka kad ću morati i sam da se suočim sa tim virusom, ako ništa drugo idem redovno na posao. Opet, sva je sreća da ne živim sa starijim ukućanima.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže David01

  • *
  • Poruke: 301
  • Starost: 23
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Chat
« Odgovor #4242 poslato: 19. Novembar 2020. u 00:26 »
Brzo ozdravite svi!

Samo ću reći kratko: Da su se Srbi bojali pegavog tifusa 1914. danas bismo se zvali Austrougarska. Mislim da malo pozitivnosti nije na odmet u ovakvim vremenima u kojima se nalazimo. :D

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4243 poslato: 21. Novembar 2020. u 12:28 »
Hvala svima na zeljama juce  sam ipak dobio tem 37.5 ali je spala posle 24 sata juce uvece nisam je rusio ta se ne rusi  ..Nisam otisao u cov ambulatu sto sam hteo jutros posto sam okej .
Nadam se da su i ostali dobro.



Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4246 poslato: 24. Novembar 2020. u 23:11 »

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Chat
« Odgovor #4247 poslato: 25. Novembar 2020. u 05:03 »
Ajde ne kukajte, i ja sam u SC varosi od 20.000 dusa cekao ceo dan da se testiram, i naravno pozitivan sam...
Virus ka virus :D
Nego sneg da padne, bice bolje :whistling:

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4248 poslato: 26. Novembar 2020. u 08:01 »
Ne zajebavajte se moj zet je 8 dana bio skroz blagi slucaj pre nego sto mu se odjednom pogorsalo stanje i zavrsio u bolnici na kiseniku je .
Ovo cudo je nepredvidljivo .
Otisao sam na bulevar oslobodjenja u privatnu laboratoriji  juce imam jos uvek IGM ali se pojavio IGG a kaze mu tamo da to znaci da je vec kraj infekcije blizu.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4249 poslato: 26. Novembar 2020. u 11:25 »
To "virus k'o virus" uverenje mnogi glavom plate. Nije kao grip ili slicno. Najblizo rodjaci su mu SARS i MERS sto znaci da je prilicno opasno... Posle nekoliko dana temperature mislio sam da prolazi. Onda grozna dijareja i na kraju bolnica. Dan pre prijema igg/igm negativan i rtg pluca cist. Sutradan dvostruka upala pluca i haos :(

Treba odlezati 14 dana makar bez temperature. Ako nista drugo ono zbog drugih ljudi. Da se ne zaraze. Ne postoji utvrdjeno pravilo zasto nekoga pokosi a neko prodje cak i bez simptoma.
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4250 poslato: 26. Novembar 2020. u 11:34 »
po okolin i firmi  i kod mladih je to sve blago uglavnom kao kod mene  ali ljudi vec u 40 im prica je cesto drugacija

Mislim da preteruju sa brojem asiptomatskih neki u pricama  bar po mojoj firmi samo 2 osobe bez siptoma ostale 1 devojka u 20 im i  jedan mladic su testirane pozitivno na PCR ostali su razvili siptome kasnije ..
Neki se nisu zarazili koji su bili jakom  kontaktu sa nekim zarazenim a neki svi koji su bili sa pojedinim ,nisu svi isto ni zarazni.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chat
« Odgovor #4251 poslato: 26. Novembar 2020. u 20:25 »
Ne postoji utvrdjeno pravilo zasto nekoga pokosi a neko prodje cak i bez simptoma.

To i jeste najveći problem kod ovog virusa. Jeste da je uobičajeno da lošije prođu stariji ljudi i hronični bolesnici, ali nema pravila. Znam za slučajeve hroničnih bolesnika starije dobi koji se bukvalno raspadaju, a da su prošli sa blagim simptomima, a isto tako znam i za mlađe ljude u punom zdravlju koji su se jedva izvukli (ili neki nažalost nisu). To je i osnovna razlika između ovog virusa i gripa. Grip je ozbiljan virus, ali zna se koji su simptomi i niko nije pošteđen. Ali malo kome se zakomplikuje.
A meni su baš ni za prenošenje najjasnije stvari. Ako se prenosi isključivo kapljično, kako je onda moguće da se prenosi tako lako i brzo. A opet, ako se prenosi putem aerosola, kako se onda nismo svi zarazili do sada.
Nadam se sam da će što pre stići vakcina, pa da se ova agonija završava.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm


Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4252 poslato: 26. Novembar 2020. u 23:29 »
Čitajući statistiku mali je mortalit ispod 50 god mada je hospitalizacija veca nego kod gripe umre poneko i mlad i zdrav od gripe nije to drastičo više kod korone  mada zaista skoro 1% mladih i zdravih pošalje bolnici gripa ni 10 deo  ali posle 50 godine nastaje znacajna razlika
 u 50 im je mnogo smrtonosnije nego gripa u njihovim godinama da bi u 70 im bila desetina puta smrtonosnija od gripe

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4253 poslato: 01. Decembar 2020. u 10:10 »
Ako ja ovu bolest razumem dog mi se zet 48 god jedva iscupao moji roditelji imaju samo lajt oblik  covida nivo manje prehlade
PS negativan sam danas na testu 1 dan temperature 37 .5

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chat
« Odgovor #4254 poslato: 01. Decembar 2020. u 12:57 »
^^ Meni prolazi za sada slično kao tebi, juče temperatura do 38°C, glavobolja i kašalj, malaksalost. Danas već bez temperature, odlično opšte stanje, kao da ništa nije bilo. Ali uradiću sutra nalaze iz krvi i snimiti pluća ukoliko bude bilo potrebe. Koliko god da sve ide blago, ništa ne treba prepuštati slučaju.

Ako ja ovu bolest razumem dog mi se zet 48 god jedva iscupao moji roditelji imaju samo lajt oblik  covida nivo manje prehlade
PS negativan sam danas na testu 1 dan temperature 37 .5

Po nekom nepisanom pravilu, primetio sam da baš ljudi od 50-ak godina zakače teži oblik i to jako često ljudi dobrog opšteg stanja. Zato me i ne čudi Sofronijev stav o ovom virusu. Kod starijih ljudi preko 60 jako često prođe sa blažim oblikom, ali ako krene teži, onda je smrtnost jako velika. A nisam čuo da je još iko u mom okruženju ispod 30 imao teži oblik, ali zato već između 30 i 40 godina ima slučajeva.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Chat
« Odgovor #4255 poslato: 01. Decembar 2020. u 13:34 »
Mislim da će svako to morati da preleži ili je preležao a sad ko će kakve simptome da ima to je pitanje , teško da može da se izbegne to , meni prve komšije imaju koronu.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4256 poslato: 01. Decembar 2020. u 17:57 »
Da bre, ja znam nekoliko ljudi preko 60, čak i 70 koji su preležali i posle nikakve posledice nemaju..  :O

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4257 poslato: 01. Decembar 2020. u 18:57 »
mortalit bi 100% da svi stari imaju tezi oblik oni to ne mogu preziveti ili jako teško , srecom uglavnom  nemaju, majci prošli svi siptomi otac još malo..oni su 60 im ja imam 28 god setra mi izgleda asiptomatska potpuno ima antitela ona ima 42 god a zet je tek juče izasao iz bolnice 48 god bilo kritično..
Ja sam uveren da postoji predpozicija samo kod mladih to obično bude samo jača gripa uz početak upale pluca u 40 im bolnica ako imaju još nešto kuku lele a starom dobu nazalost preminu.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.355
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Chat
« Odgovor #4258 poslato: 01. Decembar 2020. u 22:13 »
Drzite se kolege, nije lako ni kada glava od mamurluka zaboli a kamoli muke od korone.

Ja sam iz krvi vadio antitela koja su pokazala da sam imao koronu. Pretpostavka je da mi se to desilo u junu posle jedne svadbe ali sam na brzom testu bio negativan. Nedelju dana neke malaksalosti, povisena temperatura ali ne preko 38C i osecaj kao kod gripa.

Da je lako nije da ce potrajati hoce...

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Chat
« Odgovor #4259 poslato: 02. Decembar 2020. u 00:43 »
http://www.nspm.rs/savremeni-svet/sta-treba-znati-o-koronavirusu-–-i-kako-se-prema-njemu-ophoditi.html

http://www.nspm.rs/savremeni-svet/sta-treba-znati-o-koronavirusu-–-i-kako-se-prema-njemu-ophoditi-ii-da-li-maske-stite-ili-ne-stite-od-inficiranja-koronavirusom.html

Evo dva zanimljiva teksta o covidu. Preporucio bih da procitate ako vec niste.