Autor Tema: Chat  (Pročitano 727082 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.973
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #4540 poslato: 19. Jul 2024. u 18:36 »
Bejah danas u prirodu, ima drvece i voce koje odbacilo lisce. Susa ekstremna nije al zato ga peklo odozgo, pa jos malo 2 nedelje ko da smo u rerni.  :facepalm: daleko je ovo od normalnog...
« Poslednja izmena: 19. Jul 2024. u 18:52 Bart »
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.442
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4541 poslato: 19. Jul 2024. u 19:18 »
Mada dole u niziji temperatura ne popusta ipak gore je sada podnosljivo kod mene -ipak je po visini opala temperatura dovoljno da sume i zelenlo izadju na kraj sa time ali dole je pakao po starom ali izdrzace se jos 24 sata dole ,sta im preostaje

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.009
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chat
« Odgovor #4542 poslato: 19. Jul 2024. u 19:42 »

Uživati u čemu, u 41c. u znoju, komarcima, umoru od vreline, nemogućnost obavljanja radnih obaveza, tu ne vidim nikakvo uživanje, jedino ako je neki biznis u pitanju pa da ti treba ovakav pakao.
Od vrelog vremena ni priroda nema koristi a od zimskih - 20 ima korist i priroda i ljudi.

Meni je jedino logično objašnjenje da je vlasnik nekih bazena, akva-parka ili tako nešto. Mada taj biznis savršeno funkcioniše i na 30-ak °C, ne mora da bude 40°C.
Ali s obzirom da nikada nismo dobili odgovor, najverovatnije samo troluje. 🙂
Potpuno razumem da neko voli i leto i toplo i stabilno vreme, ali ovo je elementarna nepogoda već 2 nedelje. Grad već danima izgleda kao u doba korone i policijskog časa, napolju je samo ko mora da bude.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 102.6mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Божидар

  • *
  • Poruke: 419
  • Lokacija: Младеновац
Odg: Chat
« Odgovor #4543 poslato: 19. Jul 2024. u 21:14 »
Дајем 10 лета за једну зиму. Лепо се обучеш ко човек и шеташ. А ово можеш го да се скинеш и опет ништа не помаже.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.973
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #4544 poslato: 19. Jul 2024. u 21:38 »
Pa dobro nije Milanče toliko loš, poželeo je i svezije vreme a mozda i kisu za nas.. A to sta ko zeli utiče na vreme kolko i Zika sa njegovim zeljama da Melence bude sneznije od Nisa...  :rofl: Ja sam mislio da samo je neko ko ne voli kisu a suprotno tome je ovo vreme doduse primarno misli stabilno bez kise...
Jedva cekam kisu i osvezenje sto reče dobri krstivoje ovo ni nocu ne osvezava...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4545 poslato: 19. Jul 2024. u 21:39 »
Meni je jedino logično objašnjenje da je vlasnik nekih bazena, akva-parka ili tako nešto. Mada taj biznis savršeno funkcioniše i na 30-ak °C, ne mora da bude 40°C.
Ali s obzirom da nikada nismo dobili odgovor, najverovatnije samo troluje. 🙂
Potpuno razumem da neko voli i leto i toplo i stabilno vreme, ali ovo je elementarna nepogoda već 2 nedelje. Grad već danima izgleda kao u doba korone i policijskog časa, napolju je samo ko mora da bude.

Mozda neko i troluje, ali meni je bilo skroz ok... kako neko moze da zeli vetar koji cupa drvece, grad koji olupa automobile, baste itd... seti je Iceovog paradajza pre nekog vremena... i citave baste - kamen na kamenu nije ostao... ni to nekom nije jasno... na kraju nije jasno ni meni... ono sto neko voli i uziva u tome  i njemu je ok, to je to... ni ja ne trpim promrzline, ne volim ni onaj uzasni mulj i ladnu kisu i more komaraca kao u kanadskoj tundri... ili po sibiru...  (i ja volim oluje i grmljavine i vetar naravno... i doobru snezinu i -25... i kvalitetnu vrucinu leti)...

Meni je jedno i leto i dan danas najtoplije u zivotu, a to je leto 1987 i nijedno leto da nije nadmasilo... ali tad sam mesec dana, od kraja juna do kraja juna radio u palanackoj hladnjaci i na kiseljaku da zaradim za more... uzeo samo dobru lovu tada, ali je ona ladnoca u hladnjaci, ne komore za duboko zamrzavanje vec obicne prostorije za preradu sa cini mi se 18 cinila da sve tako posle bude uzasno toplo... Klima uredjaji, kad se naviknes na njih prosto ubijaju volju da izadjes... sad odoh nesto do lidla, i tako sam se krvnicki oznojio kad sam izasao da to to nije normalno... a uredno sam izlazio, radio uobicajene stvari ovih dana... naravno, ja ne mogu da znam kako je u stanu jer stan u kome sam ziveo prvih 10 god je prakticno u sumi i prizeman... u kuci sa drvecem okolo je skroz ok.... kod mene kuci je 28 pod kosom plocom i 26 u suterenu, juznu stranu mi zaklanja ogromna breza koja drzi senku na citavom krovu i jugozapad pokriva visoka jela koja "cuva" prizemlje... itd itd...

i ne nije trolovanje... ja sam u ovome uzivao... trava je predala mec ali i red je jednom posle dobrih 15 i vise godina...

(komaraca je manje nego prosle godine, ali skapirao sam gde je bio problem pa sam uspeo da ga resim... rekoh nedge, tek kad mogu go da se prucim u krevet, meni je noc OK... a takvih je bilo samo dve... )

Ako je ovo ono sto nam sledi onda se prosto treba navici... i bolje se navici jer ne moze se otvoriti prozor i "pustiti" vreme... bolje imati znanja o "protivniku" nego se iscudjavati 'kako" ... ne mogu ni da promenim ni da izbegnem i ako kazem da mrzim ili ne mrzim opet ne menja nista... lepo sam spremio da posumim neke parcele i to cu na jesen da uradim ;)
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.973
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #4546 poslato: 19. Jul 2024. u 21:43 »
Sofro opasan si protivnik. Juče u Nisu 39.6 danas 38.1 a bilo najavljeno 36  :)
Te parcele oko kuće ili..?
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4547 poslato: 19. Jul 2024. u 22:18 »
Sofro opasan si protivnik. Juče u Nisu 39.6 danas 38.1 a bilo najavljeno 36  :)
Te parcele oko kuće ili..?

Imam(o) svoju sumicu ovde - komsija iza ima sedam ogromnih breza sa juga/jugozapada/zapada i cetiri visoke jele sa jugoistoka, do same ograde... ja imam lesnik ogroman, 4 ogromne breze, libanski kedar i dve povisoke jele... i nesto tuja i grmlja... komsija preko imao divnu lipu, brezu i tresnju ali se odselio a ovi sto su dosli odsekli sve i sad kukaju kako pogorelo :( nadam se da ispod mene nece prodati jer to je ogroman plac od nekih pola lanca sa ogromnim orasima, dudovima itd...

Posumicu u selu neke parcele pored potoka... ima oko lanac i po....
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.028
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Chat
« Odgovor #4548 poslato: 19. Jul 2024. u 22:50 »
Mozda neko i troluje, ali meni je bilo skroz ok... kako neko moze da zeli vetar koji cupa drvece, grad koji olupa automobile, baste itd... seti je Iceovog paradajza pre nekog vremena... i citave baste - kamen na kamenu nije ostao...
Aj navedi mi jednog sa foruma ko to voli što ti napisa tj. izmisli.  :rools: Dobra ti taktika, napad je najbolja odbrana. :fight:
:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4549 poslato: 19. Jul 2024. u 22:57 »
Aj navedi mi jednog sa foruma ko to voli što ti napisa tj. izmisli.  :rools: Dobra ti taktika, napad je najbolja odbrana. :fight:

Ne razumem sad stvarno... sto napad (i na koga...) i kakva taktika  :confused:

Za sta mislis da sam "izmislio"? I zasto uopste tako mislis?
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.028
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Chat
« Odgovor #4550 poslato: 19. Jul 2024. u 23:45 »
Izmislio si da neko od forumaša voli, oluje, grad, poplave itd. Velika većina nas je samo za prosečne vremenske prilike.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4551 poslato: 20. Jul 2024. u 00:07 »
Izmislio si da neko od forumaša voli, oluje, grad, poplave itd. Velika većina nas je samo za prosečne vremenske prilike.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Ok, neka bude... Mada sam siguran da sam procitao... recimo 2016:
http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=3736.msg212435#msg212435

reci kako to da nazovemo ushicenje sto dolazi front koji lomi sve pred sobom? Ja se radujem toplom vremenu jer ga prosto volim - leti toplo, zimi hladno, ali naravno to nekome donosi patnju i to me ne raduje... kao onog sto voli oluju i grmljavinu...
http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=38.msg238959#msg238959
sustina je mozda stariji Johnnyjev post:
http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=3963.msg240603#msg240603

i to je to... ne mozes promeniti, mozes samo da se "pridruzis" ili naucis da zivis sa tim...

(poplave i slicna stradanja ne verujem da iko voli, to je u rangu sa zemljotresom... ali opet ako imas stormchaserse, a ima ih koji su bili clanovi ovde, tako za svaki ekstrem valjda ima neka publika... za poplave si u pravu, mada ja to nigde nisam rekao... ali za oluje/grmljavine nisi... pogledaj linkove...)

"Eeeeee!" NCSKPT 🐝


Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4552 poslato: 20. Jul 2024. u 00:40 »
Vec smo mislim apsolvirali i receno je vec u par navrata cini mi se, da se iz ovakve toplote moze samo neki lom izroditi... vidi post/pitanje o toploti mora i odgovore posle... ovih dana je bilo sa osvrtom na sadasnju situaciju...

Evo primera:
Citat

Завршава се топлотни талас, а када је он при крају увек крећу олује. Од сутра се време мења код нас. Створиће се линија олујне нестабилности на потезу Тузла, Лозница, Ваљево. У питању су вишећелијске олује, али брзина ветра може достићи до 120 км/х – каже метеоролог Иван Ристић.

– Имате мирно све, ништа се не дешава и само одједном груне тај ветар од 100 км/х. Дакле сутра поподне невреме прво креће дуж линије Тузла, Лозница, Ваљево и иде доле према Златиборском и Рашком округу и премешта се према истоку и североистоку. У Београду очекујемо невреме око 17 часова, према данашњим моделима – истиче Ристић.

Prema logici, svako ko sad prizeljkuje promenu, kisu, zahladjenje, zapravo zeli ovo sto Ristic opisuje... Ja volim toplo npr. i to znaci ja ne zelim da nas polomi oluja... i to je kvaka 22 u celoj prici..
jeste toplo, svi zele da se okonca ali to donosi slicnu (po karakteru i potencijalu za zlo) stvar koja se zove oluja i koja je po karakteru, jel'te nasilna...

Dakle, ne mora tvrdnja biti izricita da bi se nesto razumelo naodredjen ili bilo kakav nacin... jezik daje beskonacan broj nijansi izrazaja  :)
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.028
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Chat
« Odgovor #4553 poslato: 20. Jul 2024. u 06:28 »
Oluja može biti i normalna jača kiša sa umerenim vetrom bez ikakve štete i to se naziva oluja. Oluje koje su neki članovi ranije pominjali verovatno su to i mislili.
A po tebi znači promena netreba da bude do oktobra, jer ako bude biće vrlo loše vreme. Pa odakle nam voda ako kiša ne padne mesecima.


Sent from my DN2103 using Tapatalk
:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.524
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4554 poslato: 20. Jul 2024. u 10:48 »
Oluja može biti i normalna jača kiša sa umerenim vetrom bez ikakve štete i to se naziva oluja. Oluje koje su neki članovi ranije pominjali verovatno su to i mislili.
A po tebi znači promena netreba da bude do oktobra, jer ako bude biće vrlo loše vreme. Pa odakle nam voda ako kiša ne padne mesecima.


Sent from my DN2103 using Tapatalk

Promena ce biti kad bude bila, mogu da zelim sta god hocu... moje zelje, nadanja i licne naklonosti ne uticu na to sta ce biti... bilo bi stvarno super da mogu da pozelim kisu i ona eto je... i mislim da bih bio enormno bogat u tom slucaju... ali eto...  :confused:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Miodrag03

  • *
  • Poruke: 107
  • Lokacija: Beograd - Voždovac (Banjica)
Odg: Chat
« Odgovor #4555 poslato: 08. Avgust 2024. u 17:55 »
Kolege forumaši, htedoh da se javim, makar ovde među manje formalne teme, da se ne zabrinete ako na Instagramu vidite zahtev za praćenje od izvesnog TV holičara. To je moja malenkost, pa ko je zainteresovan možemo i tamo ostvariti kontakt, pošto ima dana kada ne stižem sve od meteo slika ovde da postavim ili nije adekvatan format da bi se videla suština.

Ne mogu sve da Vas nađem, više sam "na slepo" išao malopre al' eto koga interesuje kucajte "tvholicar" kao username pa se "viđamo" na obe usluge današnjice 🙂
⛈️🌍

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.973
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #4556 poslato: 11. Septembar 2024. u 15:26 »
Kakva ekipa aktivna u tom trenutku :worthy: Strah i trepet ovog foruma  :grin:

Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4557 poslato: 11. Septembar 2024. u 18:15 »
Ahahahaha, tročlana komisija za procenu štete..  :morning: :rofl:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.973
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #4558 poslato: 11. Septembar 2024. u 18:47 »
Mozda ipak tročlana komisija za procenu suše  :grin:... Odred otpisanih  :grin:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.028
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Chat
« Odgovor #4559 poslato: 11. Septembar 2024. u 22:23 »
Ma vidi ti njih tročlana družina, pa zato Marko i Žota znaju i najmanje tajne o dugoročnoj (jesenjoj) prognozi, ako ako  samo napred.
  :first: :second: :third:   
« Poslednja izmena: 11. Septembar 2024. u 22:49 dejca »
:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu