Autor Tema: Chat  (Pročitano 727783 puta)

Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3520 poslato: 11. April 2018. u 22:21 »
 ^^  :D Bilo bi najpametnije da izađu parlamentarci 2 države u svađi, u istom broju, i potuku se. Pa ko dobije - njegova rezolucija je prošla  :rools:

Šta znam, valjda će biti neke pameti da neko pomazi po kosici ove ratoborne i smiri ih malo.  empathy

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chat
« Odgovor #3521 poslato: 11. April 2018. u 23:15 »
I ja verujem da će se sve to kao i obično završiti na prepucavanju. Nije tajna da Amerika i saveznici žele barem deo Sibira zbog resursa, ali isto tako su dovoljno pametni da znaju da ih direktan rat sa Rusijom neće dovesti do toga. Cilj je da se malo po malo oslabi Rusija, ali to je spor proces.
Šta god da bude, samo neka nas ne diraju više. Ne moramo mi baš u svakom ratu da najgore prođemo. Neka nas zaobiđe sve kako zna i ume. Ako su mogli Švajcarci, što ne bi mogli i mi. Ja da ratujem u ovom životu neću, ni za koga i ni za šta.


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 25
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Chat
« Odgovor #3522 poslato: 13. April 2018. u 00:43 »
I sta bi?Oce li biti treceg svjetskog rata :grin: :grin: :grin:?

Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3523 poslato: 13. April 2018. u 01:14 »
"Mož' da bidne, al' ne mora da znači."
Srpska filozofija u punom sjaju  :grin:

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 25
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Chat
« Odgovor #3524 poslato: 14. April 2018. u 14:44 »
Ii sta bi,ne bi 3 svjetskog rata.
Sto puta sam reko da me briga i za Amere i Ruse,ali moram nesto izdvojiti iz ovoga.Rusija mlati svoje price,nikog oni nece braniti,sami sebe velicaju samo jos Srbi i Asad vjeruje u njih.Ne uzmite ovo kao da govorim neku mrznju,cinjenicno govorim,cak su i Ukrajinci njihova braca,ista krv,isti jezik,pa su mrsnuli Ruse.Citiracu nesto sto je moj otac davno rekao "Tesko onome koga Kina hrani a Rusija brani".
Od Rusije nema nista.Ovo sto rekoh niko ne moze da demantuje jer je ovo sve istina sto rekoh.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3525 poslato: 14. April 2018. u 14:59 »
Niksic treci pa ne mozes da ocekujes da udju u rat jer gadjali ovi 3 zgrade koje su pre toga najavili rusima a ovi rekli sirijcima i sirijci sve to ocistili... Ovo je sve sto su gadjali posle toga bilo bitno kao desni enter na tastaturi... Ovo je igra...
Ispalili 103 rakete a ovi im oborili 71 e stvarno se blamiraju...
A samo mi nije jasno gde su dokazi za koriscenje hemijskog oruzija? Eee braco skauti sto bi reko gandalf iz gospodara prstenova kadija te tuzi kadija ti sudi...

I u Srbiji trenutno postoje 2 teme koje su vaznije od toga:
1. Da li je bio penal za Real Madrid?
2. Posto je Natasa Bekvalac bila zrtva porodicnog nasilja da li to znaci da ce ponovo da se udaje i kada ce konkurs biti raspisan?

 Znam, znam, preterujem malo :blush:
« Poslednja izmena: 14. April 2018. u 15:14 Bart »
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.037
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Chat
« Odgovor #3526 poslato: 14. April 2018. u 15:32 »
Ma nema od toga nista...

Nikada SAD i Rusija nece medjusobno ratovati. Ovo je samo malo prepucavanje, skupljanje poena.

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 25
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Chat
« Odgovor #3527 poslato: 14. April 2018. u 16:17 »
Nista odje se jedino Rusija blamira,tolike prijetnje da ce vratiti oruzane udare,te da ce lansirati rakete,brodovi...nista od toga.
I jos sam jedno da vam kazem u mojoj porodici dosta ljudi su pomorci.U sirokom luku svi izbjegavaju ruske brodove ili brodove u kojima su Rusi.Posle moga nećkana o ulasku Crne Gore u Nato,sad sam predomislio misljenje,jednostavno zivot te uci,Rusi nikog nikad nece braniti,uostalom kad razmislim sto bi meni Britanija bila dalja od Rusije,koliko ja znam istoriju oni i Francuzi su dosta toga pomogli Crnogorskom i Srpskom narodu.Stvarno me je Rusija razocarala,donekle neki dio mene je i ranije znao da Rusi nikoga ne vide za brata osim Bjelorusa.Ta drzava ce propanuti,tamo su plate kao u Crnoj Gori,samo sto je u Cg sve jeftinije.Najradije bih volio da Cg bude u neki Evropski savez,bez Amerike i Rusije,saradnja sa Evropom donosi samo boljitak.
Na Rusije vise ne racunam,uostalo gotovo sam siguran da bi bili porazeni u ratu sa Amerikom.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3528 poslato: 14. April 2018. u 16:20 »
A koga Nato branio ja samo vidim da napadaju... Niksic a Rusi cekaju da prodje svetsko u fudbalu pa ce uzvratiti, ne ide da im propadne takva investicija  :)
« Poslednja izmena: 14. April 2018. u 16:32 Bart »
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3529 poslato: 14. April 2018. u 16:28 »
@Nikšić 3 Slažem se sa onim što je napisao Bart. Mislim da ne sagledavaš celokupnu situaciju. Nisam rusofil, ali trebao bi da shvatiš da je ovo zapadna "labudova pesma" što se tiče Sirije. Asad je dobio rat u Siriji i to je gotova stvar. Zahvaljujući tim istim Rusima koji ga brane.
Ne znam da li ovaj chat čitaju samo članovi ili i gosti, pa neću da iznosim neke detalje. Samo ću ti reći, da prema podacima kojima raspolaže i naša zemlja, broj raketa koje su pale u Siriji teško da se može nazvati čak i simboličnim. O šteti da i ne govorimo.

I samo da dodam: barem što se nas Srba tiče, ne dao Bog da nam Englezi ikad više "pomažu".

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 25
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Chat
« Odgovor #3530 poslato: 14. April 2018. u 16:42 »
A ne mora Nato nikog braniti jer niko nema muda da ih napane :grin:.
Vidi Sirijci govore da su oborili 71 rekate od 105,a Amerikanci kazu da ni jednu nisu oborili,i sta sad,kome ja da vjerujem.
Vidim po komentarima na Blicu i ostali srpskim portalima da narod kritikuje Rusiju i sve se vise okrece zapadu.
Stvarno ne razumijem ljude kojima je Rusija tako usadjena u glavu :confused:.Vjerujem da bi u Srbiji vise ljudi reklo da im je Rus veci brat od Crnogorca.Ja kazem da blizeg naroda od Crnogoraca i Srba nema,jedina zemlja koja je ginula za Srbiju je bila Crna Gora.Kakva crna Rusija,ta ista Rusija je 90-tih podvila rep i ćutala.I ovo sto sam sve napiso moze sve da se izbrise,ne zivi se od istorije,zivi se od sadasnjice i to treba utuviti balkanskim glavama,treba gledat da narod zivi bolje,a ne ovako ostati citav zivot zatucan,jednostavno politicari nas jebu u zdrav mozak. :D

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3531 poslato: 14. April 2018. u 16:44 »
Rusija nikad nije napala Srbiju i nikad nije priznala teroristicke drzave...
Mi "gresimo" jer imamo stav a ne kako vetar dune, zato i patimo...
I medju njima ima ljudi koji vide sta se radi...
https://govorisrbija.rs/video-neverovatna-cenzura-skaj-njuz-iskljucio-iz-programa-uzivo-britanskog-generala-koji-sumnja-u-hemijski-napad-u-dumi/
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm


Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 45
  • Lokacija: Borča
Odg: Chat
« Odgovor #3532 poslato: 14. April 2018. u 17:35 »
Ajoj, Nikšiću moj, pa šta bi ti Njegoš rekao na ove tvoje komentare?  :hm:
Ajde da i ja prokomentarišem situaciju, mada politiku i političare prezirem. Iskreno, ne volim ni SAD ni Rusiju niti bilo koga drugog. Nek nas ne diraju i nećemo ni mi njih. Sve se ovo dešava jer se ogromne pare vrte i ulažu u naoružanje. Pa moraju negde te rakete da se potroše kako bi se napravile nove, lepše i pametnije, kako neki glumac voli da kaže. Mi nismo ni svesni koliko pojma nemamo šta se dešava u nekim višim sferama koje odlučuju o nama običnim smrtnicima. Oni se igraju rata kao što mi igramo igrice.
A što se tiče Rusije i njene snage citiraću jednog srpskog pesnika: "tvrd je orah voćka čudnovata, ne slomi ga a zube polomi". Tako da bolje Američki šarlatani da ne diraju lava dok spava...
A Bart je u pravu kad kaže da mi grešimo što imamo stav i što ne menjamo mišljenje, ali mislim da je to moralnije i iskrenije nego da se okrećemo kako vetar duva.

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 25
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Chat
« Odgovor #3533 poslato: 14. April 2018. u 18:33 »
Posle svih onih lazi sto su iznjeli za Crnu Goru ljetos,i prijetili maloj Crnoj Gori raketama,drago mi je sto je ovako Evropa i Amerika opalila samar Rusiji i rekli ko je glavni :D.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3534 poslato: 14. April 2018. u 18:34 »
Paune to Niksic malo provocira i zeza izgleda mu smeta to za vetar  ;) Nema zakona niti nekih povelja UN ovde se radi ko je jaci ni Ukrajnu NATO nije branio on ne shvata da ne bi ni njih da ih neko napadne... Gledah jednom Lazanski pricao o tim promenama vetra kroz istoriju, nisam mogao nadjem video gde to prica jer covek gostuje svaki drugi dan na tv, ali zna sta prica...

Niksic ko vam pretio nisam upoznat? A vidim da Nemci i drugi cute tako da definitivno nije Evropa cela u tome...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 23.010
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chat
« Odgovor #3535 poslato: 14. April 2018. u 18:36 »
Jeste da su vremenske prilike ovih dana ubitačno dosadne i da su mnoge druge teme trenutno zanimljivije, ali nije loše podsetiti se pravilnika foruma, ovako u slobodno vreme (tačka 6):
http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=448.0#quickreply
Političke teme su generalno zabranjene na forumu. Jeste da su aktuelna dešavanja u Siriji i globalna politika malo širi pojam od lokalne (regionalne) politike, ali isto mislim da meteo forum nije mesto gde se treba previše upuštati u bilo kakve diskusije toga tipa. Jer vrlo lako se od globalnih tema dođe do onih večito nezgodnih balkanskih.
Hvala na razumevanju.  :)


padavine u avgustu 2024:
AMS Miljakovac 1.3mm
prosek (Vračar) - 55.1mm

padavine u septembru 2024:
AMS Miljakovac - 110.0mm
prosek (Vračar) - 58.6mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3536 poslato: 14. April 2018. u 18:37 »
Evo vidim malocas Niki Hejli u savetu bezbednosti iznosi da su pogodili srce hemijske industrije u Siriji tako da ne mogu vise nikako da rade napade hemijskim oruzjem... :confused:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3537 poslato: 14. April 2018. u 18:39 »
Hehe ja prvi put vidim pravilnik  :laugh: Necemo se svadjati samo nek Niksic malo ne puca gde ne treba i mozemo lepo da diskutujemo i prenosimo opazanja... Ja znam da on voli da zeza ali ovde se moze da diskusija izmakne kontroli...

mareeram kakva Niki Hejli Zaharova mnogo lepsa  :innocent:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Chat
« Odgovor #3538 poslato: 14. April 2018. u 18:42 »
 :grin: Ja tek sad vidim da se raspisalo o politici i ovde..
Ne treba gledati na ova prepucavanja "usko" i direktno vezano samo za Siriju.. To je Amerima i zapadu samo usputna stanica ka nekim drugim odredistima( citaj Iran).. Ove bombe sto su bacene su svakako javljene unapred pa zato i nije bilo nekog odgovora od strane Rusa.. Juce citam po portalima- Bice Treci svestki, nadamo se da je Putin hladne glave itd.. A danas odmah Putin kukavica :grin: Narodu nikad udovoljiti ocigledno.. Dok Amerika i Nato moraju da opravdaju silna novcana sredstva koja se izdvajaju za vojnu industriju..
Moje misljenje je da se tu mnogo ne pita niti Tramp nit Putin ;) Ima ko kroji svetsku politiku, nemire, vestacki izaziva krize mada bolje da ne pisem o tome i da ne navodim organizacije.. Ljudi se igraju rata a za razliku od prethodna dva svetska rata sada se prati " iz minuta u minut" :)
Pravda je svakako na Ruskoj/ Sirijskoj strani, Kina mudro ćuti, Turska vaga na koju ce stranu a nevini narod na Bliskom istoku ispašta.. :angry:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3539 poslato: 14. April 2018. u 18:51 »
@ Bart

 :laught: :laught:

Kakav si nisi hteo napisati na onoj listi fudbalera koga gotivis koga ne, a imas vremena ovde da se prepucavas oko politike..bas si neki.. :rools: :rofl: