Autor Tema: Chat  (Pročitano 727766 puta)

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 25
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Chat
« Odgovor #3560 poslato: 26. April 2018. u 02:14 »
Bart legenda :thumbup: :grin:.
Idemoo Niš :D.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3561 poslato: 26. April 2018. u 11:49 »
E moj Niksic treci jel vidis sa kakvima se ja borim :) Napravice Beograd na vodi samo da bi proizveli Lake-effect snow :grin:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3562 poslato: 01. Maj 2018. u 22:37 »
Dalje je ipak za chat, onaj obicni, kada drugari/drugarice (skauti) sede i pricaju neke obicne stvari... Prenosim ovo iz Muzike u Chat:

^^ I mi koji nismo smo pogresili...

Pa naravno da cudan uranak kad si proveo popodne i vece tako, uranak je ujutru  ;)

Australija, Novi Zeland, Fidzi, Polinezija, Havaji... i dva kruzera... trebalo sve te zone pohvatati! Negde prosao utorak, negde tek stize "uranak"  :huh: i onda natrcim na tu pesmu Vanya Con Trios i tako mi se glupavo zavrsi dan.
Ostala nas saka jada ovde, ni sami ne znamo koji djavo vise trazimo, nego hajd' roditelji jos zivi, a sa druge strane klinci blizu fakultetu, vreme da se vazne odluke donesu (oni su vec doneli) i tako kad se nadjes izmedju dve-tri vatre, pogledas koja je godina, koliko ti je godina... Pogledas prazne kuce u komsiluku, spustenih roletni, zarasle u travu, bude ti tuga. Kao sto rekoh, u nekom postu, ko je ubio Gosu, ubio je i ovaj grad. Ostalo su penzioneri, oni koji brinu o njima i nesto ljudi zaposlenih u javnim sluzbama. Daj boze da nas ima 10-15 hiljada ovde a gurali smo preko trideset pre trideset godina. U mojoj generaciji u osnovnoj skoli je bilo 6 odeljenja po 35-42 djaka. Sedeli smo po dvoje na stolici, odeljenje mog brata je islo u obliznju mesnu zajednicu jer je tamo bila tabla od auto-skole i eto uslova za rad ;) Sada ima 3-4 odeljenja po generaciji sa oko 20 djaka po razredu i svake godine sve manje :(

Iskreno, vise mi pasu "Brkovi" i "Zemljo moja" no ipak ona pesma Vanye Con Trios-a ubada pravo u srce. Pravo u srz.
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3563 poslato: 01. Maj 2018. u 23:07 »
Ja se salio ovu drugu recenicu  ;)

Sad ozbiljno nisam neko ko misli da treba iznositi na internetu nesto o sebi ali ajde ovo valjda moze da prodje...  To sto nisam nisam otisao kad sam imao priliku i ponudu mislim da mi velika greska... Sta znam, nisam imao uslova tj podrsku odavde a na neki nacin se nisam nesto ni borio jer sam mislio da imam sta ovde da izgubim... Veoma, veoma pogresio... Te osobe kod kojih sam mogao da odem i ubedjivale me, za godinu dana kupili da kazem besna kola i uzivaju, fejs iskljucili jer nemaju vreme za gluposti,od zivota, rade ali i zive itd...
Ovde, pa dal se promenilo  nesto od tada....

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=BmneWmwKD40" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=BmneWmwKD40</a>
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.525
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3564 poslato: 02. Maj 2018. u 23:33 »
Ostala nas saka jada ovde, ni sami ne znamo koji djavo vise trazimo
Ne znam čime se baviš, Sofronije, ni čime se bave ljudi oko tebe, ali moram da ti kažem da se ne osećam kao "šaka jada" koja je izabrala da ostane i gradi karijeru iz Srbije.

Poenta priče je da pored onih koji su otišli iz Srbije zbog nezadovoljstva, onih koji su ostali u Srbiji, ali su nezadovoljni, i onih koji su zadovoljni, ali su na državnoj "sisi" na način koji je dostupan samo "povlašćenima", postoji i ne tako mala "ekipa" koja živi lepo od svog znanja u Srbiji, i ne planira da ode.

Ne zameri ako ti ova poruka zvuči prepotentno sa moje strane - želim samo da istaknem da stvari nisu crno-bele, čak ni u Srbiji.

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 25
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Chat
« Odgovor #3565 poslato: 03. Maj 2018. u 01:18 »
Stefano cime se to bavis,te tako lijepo zivis? :)

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3566 poslato: 03. Maj 2018. u 09:46 »
Ne znam čime se baviš, Sofronije, ni čime se bave ljudi oko tebe, ali moram da ti kažem da se ne osećam kao "šaka jada" koja je izabrala da ostane i gradi karijeru iz Srbije.

Poenta priče je da pored onih koji su otišli iz Srbije zbog nezadovoljstva, onih koji su ostali u Srbiji, ali su nezadovoljni, i onih koji su zadovoljni, ali su na državnoj "sisi" na način koji je dostupan samo "povlašćenima", postoji i ne tako mala "ekipa" koja živi lepo od svog znanja u Srbiji, i ne planira da ode.

Ne zameri ako ti ova poruka zvuči prepotentno sa moje strane - želim samo da istaknem da stvari nisu crno-bele, čak ni u Srbiji.

Razumeo sam poentu i nikad nisam spomenuo uspesne kao "saku jada", ne u tom smislu. Izraz "saka jada" se odnosi na malobrojnost, ne na finansijsko stanje. Kad broj stanovnika jednog grada spadne sa 35000 na 15000 za period od desetak godina, onda, po meni ono sto je ostalo i jeste "saka jada" bez obzira na finansijsko stanje!

Sto se mene licno tice, ja zivim sasvim ok, a nisam ni u politickoj semi, niti na "jaslama" necijim... no ja spadam u manjinu ili "saku jada" kao sto sam vec rekao.

Problem nije samo finansijski, problem je ruinirano zdravstvo, sudstvo... generalna atmosfera u drustvu. Zasto bi neko motao kablove u Juri za 200 eur kad moze slicno da radi u Slovackoj za mnogo vece pare. Skoro sam trazio gradjevince za neke radove i nisam mogao da nadjem kvalitetne ljude koji bi obavili posao kako treba, kako sam zamislio i materijalima koje sam hteo.

Za mnogo toga je potreban talenat i sreca, neko uspe neko ne uspe, ali generalno, merilo uspeha jednog drustva je sreca pojedinca. Ja okolo sebe ne vidim nesto vesela i nasmejana lica kao nekad.

Osim skolstva i zdravstva ovde ne postoji oblast gde bi se ostvario na poslovnom planu - prilike su u Beogradu, Novom Sadu, Nisu mozda Kragujevcu, ali definitivno nisu u Smederevskoj Palanci, Raci Kragujevackoj.

Prelistaj oglase pa vidi za koliko mozes ovde kupiti stan/kucu. Prelepa kuca preko puta mene, zavrsena 1989, na 8 (osam) ari placa, na manje od 1 km od centra grada, 200 kvm prelepog rasporeda, u mirnom kraju itd je prodata za 20 k eur.

Moja poenta je bila grad koji odumire - ljudi su uvek odlazili vodjeni raznim razlozima samo u daleko manjem broju nego sada.

"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Icko

  • *
  • Poruke: 30
  • Starost: 46
  • Lokacija: Vranje
Chat
« Odgovor #3567 poslato: 11. Maj 2018. u 22:52 »
Neko od forumasa da je trenutno u Hrvatskoj , nije bitno da li zivi , radi ili je samo u prolazu ?

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka


Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 45
  • Lokacija: Borča
Odg: Chat
« Odgovor #3568 poslato: 18. Maj 2018. u 13:29 »
B92: Holanđanke prvi put u Srbiji: Posetile Niš iz jednog razloga http://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2018&mm=05&dd=18&nav_id=1393994

Ha ha ha! Pitam se, pitam koji je to razlog? Da nije zbog našeg druga Barta?  :rofl: Čule su sigurno za njega,... Mora da se dobro pokazao čim dolaze ponovo za sedam dana...

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3569 poslato: 18. Maj 2018. u 20:00 »
Dosle na preporuku uciteljice  :laugh:
Nis bolji od Barselone   :strong:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #3570 poslato: 19. Maj 2018. u 15:53 »
E ovo sa ovim voćem kod nas vala..  ::)

Najbolji drugar prošle godine zasadi malinu (polku) cena (otkupna) upola spadne. Za ovu sezonu se opredeli da dodatno zasadi i jagode, kad ono...zamisli, i ona komotno u jednoj godini spadne za više od upola cene, pa se sada kilogram prodaje i ispod bednih 100 dinara.

ccccccc..
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže chmi

  • *
  • Poruke: 151
Odg: Chat
« Odgovor #3571 poslato: 20. Maj 2018. u 08:25 »
Pa kada se radi stihijski. Jagode su najbolji primer za to a sada i maline. Svi ih posade i zbog velike ponude padne cena. Jagode u Beogradu su 100-120 din.Onda će da ih iskrče pa će cena opet da skoči i tako u krug. Slična situacija je i sa svinjama
Miljakovac-Rakovica


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3572 poslato: 20. Maj 2018. u 09:12 »
Ja gledao malopre na pinku hvale se jagodama da su dobro rodile i da se prodaju... Inace prosle godine je rod unisten sto zbog kise sto zbog mraza ove godine je sve bilo kako treba pa rod dobar samo kod mene u dvoristu slab ali prosle godine je bio dobar kad su bile 300 din kilo... Inace pricam o malim kolicinama za svoje potrebe  do 5kg ako se posreci  :)
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3573 poslato: 22. Maj 2018. u 19:03 »
Ahahaha bemu kolacic ovo nema ni u Melence  :rotf:  :grin:
Ovaj most ako bude srusen nece ga naprave nikad jer tako su u mogucnosti  :laugh:
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2018&mm=05&dd=22&nav_id=1395631
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3574 poslato: 22. Maj 2018. u 20:13 »
Ahahaha bemu kolacic ovo nema ni u Melence  :rotf:  :grin:
Ovaj most ako bude srusen nece ga naprave nikad jer tako su u mogucnosti  :laugh:
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2018&mm=05&dd=22&nav_id=1395631

A jooooooj živote... :laught: :laught:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3575 poslato: 24. Maj 2018. u 00:04 »
Sta sve ljudima nece padne na pamet, crnjak...   :grin:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3576 poslato: 28. Maj 2018. u 12:09 »
http://www.infokvpress.rs/iscurelo-odpadno-ulje/

Citat
ВЕЧЕРАС ОКО 19 САТИ, У УЛИЦИ ВОЈВОДЕ СТЕПЕ, КОД „ДУНАВ ЦЕНТРА“,  ИЗЛИЛО СЕ ВИШЕ СТОТИНА ЛИТАРА ПРЕРАЂЕНОГ УЉА, КОЈЕ ЈЕ БИЛО УСКЛАДИШТЕНО У ПЛАСТИЧНОЈ ЦИСТЕРНИ.

ОД ТРЕНУТКА КАДА СУ САЗНАЛИ ЗА ПРОБЛЕМ, ЗАПОСЛЕНИ У „ДУНАВ ЦЕНТРУ“ РАДЕ НА ЧИШЋЕЊУ ТЕРЕНА ПО КОМЕ СЕ РАЗЛИЛО УЉЕ.

ОЧЕКУЈЕ СЕ ДА У ТОКУ СУТРАШЊЕГ ДАНА НА ЛИЦЕ МЕСТА ИЗАЂЕ СТРУЧНА ЕКИПА ОДЕЉЕЊА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ, КАКО БИ СЕ УСТАНОВИЛО, КАКО ЈЕ ДОШЛО ДО ИЗЛИВАЊА ОТПАДНОГ УЉА И ДА ЛИ ЈЕ ИСТО СКЛАДИШТЕНО ПО ПРОПИСИМА.

https://twitter.com/bagraubica/status/1000986144002203649

Citat
Ovo je Kraljevo, utvrdjeno da je iz neobezbedjenog kanistera iscurelo nekoliko stotina litara otpadnog ulja i onda su ga još i spirali u kanalizaciju. Citav dan izliva u reku.








Ovo je strasno :( Skoro jedna tona preradjenog ulja, citaj otrova, pa jos sve spirano u kanalizaciju pa u Ibar.

Ma ne treba nama OU - sami sebe ubijamo nemarom i neznanjem  :facepalm:

Izvor(i): infokvpress.rs i @lokalnifront kraljevo / @vladan

A i ovi iz infopress-a kraljevo su se provukli kroz osmogodisnju skolu :( Nije "oDpadno" nego "oTpadno" (ulje)!!!  :facepalm:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 45
  • Lokacija: Borča
Odg: Chat
« Odgovor #3577 poslato: 30. Maj 2018. u 17:53 »
Evo šta se dešava sa ljudima u "nekom" mestu kad dugo ne padne kiša...  :oboze:
"SKAKALE OD SREĆE KAD SU VIDELE KRV" Dve devojke iz Melenaca ubadale i grizle DVA BRATA iz "verskih uverenja", otac IM DIRIGOVAO http://www.blic.rs/lmre5wh

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.975
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3578 poslato: 30. Maj 2018. u 19:08 »
Ja sam upozoravao na Melencane a vi mislite da se salim, samo da ovi Beogradjani ne pocnu da ujedaju ima ih mnogo   :grin:

Salu na stranu poludeo svet, svasta ima...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3579 poslato: 30. Maj 2018. u 23:35 »
Pretrazivao sam dosta o kilmatskim prmenama nesto i naidjoh da kod nas postoji sektor u okviru Ministarstva za zastitu zivotne sredine:

Сектор за заштиту природе и климатске промене

Јасмина Јовић, вршилац дужности   
Сектор за заштиту природе и климатске промене

Адреса: Омладинских бригада 1,
11070 Нови Београд
Тел. 011/313-1359
e-адреса: jasmina.jovic[at]ekologija.gov.rs

помоћник министра:

Јасмина Јовић, вршилац дужности   

Лични подаци :

Рођена 1966. године  у Кладову .

Завршила  ПМФ Универзитета у Новом Саду,  Одсек Биологија, катедра за хидро-биологију.

 
Професионална каријера:
Приправнички стаж одрадила у ЈП Национални парк „Ђердап“ Доњи Милановац, а затим професионалну каријеру наставља у рибарском газдинству „Ђердап“ у Кладову, на пословима вештачког мреста јесетарских врста риба и аутохтоних дунавских врста. Истовремено радила у производњи кладовског кавијара и његовом пласману на иностраном тржишту.
Од марта 1997. године запослена у министарству надлежном за послове заштите животне средине, на различитим позицијама : инспектор за заштиту животне средине ; шеф Одсека републичке инспекције за заштиту природе ; начелник Одељења у области заштите и коришћења природних добара, ресурса и рибарства; начелник Одељења за рибарство.
Остале активности и одговорности:

Усавршавала се на бројним тренинзима , обукама, и програмима у земљи и иностранству (REC, Greenforce Network, UNEP, British Council, …)
Учествовала у међународним операцијама INTERPOL-a – CAGE i RAMP у организацији Environmental crime Unit.
Учествовала на међународном симпозијуму о заштити јесетарских врста ,CITES COP-у..
Током рада у Министарству учествовала у изради више законских прописа и стратешких докумената у области заштите природе.
Добитник је септембарске награде Кладова за постигнуте резултате у раду.

Bas me interesuje cime se uopste bavi taj sektor posto jasno stoji za KLIMATSKE PROMENE? :confused: