Autor Tema: Chat  (Pročitano 727747 puta)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #3640 poslato: 11. Jul 2018. u 19:31 »
Jako su teški dani poput današnjeg, dani stradanja naroda. Jer je rat i ubijanje nešto najgore što je proisteklo iz čovečanstva.

Ali jednu stvar ne mogu da trpim. Ne mogu da trpim optuživanje naše nacije za nekakav "genocid", od strane onih koji su II svetskom ratu hteli žive da istrebe Jevreje (Nemačka), i od strane onih koji su u srednjem veku (doba Turaka) baš u mom mestu, na brdu zvanom "Obešenjak" vešali i nabijali na kolac tek rođenu decu (Tuska, odnosno Otomansko carstvo).

To ste zaboravili a, a naš žigošete kao nekakve genocidaše i ubice.... uh govnari jedni !!!

Uh, kakv je ovaj svet jedno nepravedno mesto Bože.....
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3641 poslato: 17. Jul 2018. u 11:58 »
8:17 i krajnji rezultat  :grin: Spavas li mirno Slavoljube?  :grin:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=lKcjVu4xnXk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=lKcjVu4xnXk</a>
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 3.037
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Chat
« Odgovor #3642 poslato: 17. Jul 2018. u 14:51 »


Uh, kakv je ovaj svet jedno nepravedno mesto Bože.....

Izdvojio sam samo ovaj deo, ali to ne znaci da se ne slazem sa tobom u vezi sa ostalim sto si spomenuo, vec zbog danasnjeg soka, ako mogu tako da se izrazim.

Pre dve nedelje otvoren konkurs u jednoj drzavnoj firmi. Odem, predam sva trazena dokumenta i cekam odgovor. Konkurs uveliko zavrsen, nista od odgovora. Odem, i tamo kazu da se na konkurs NIKO nije javio, i da kao ne mogu nikog da zaposle jer nije bilo zainteresovanih.

Sta sad covek da kaze u ovoj situaciji? Znam da je sve otislo u ****, ali ovo je vec vrhunac svega.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3643 poslato: 17. Jul 2018. u 15:07 »
@ Kimi

Jel si to za Srebrenicu kazao?

@ Aleksa

Mene su jednom zbog NEPOTPISANE PRIJAVE!!  :oboze: diskvalifikovali sa konkursa...tako da, da li si proverio sa dokumentacijom. Treba ih pitati sta nije bilo u redu...
« Poslednja izmena: 17. Jul 2018. u 15:30 mareeram »

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 25
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Chat
« Odgovor #3644 poslato: 17. Jul 2018. u 18:58 »
Moj grad :D
https://youtu.be/7FYpRxed4sc
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=7FYpRxed4sc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=7FYpRxed4sc</a>

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3645 poslato: 14. Avgust 2018. u 15:52 »
Kad videh ono u Melencima setih se Githorna u Holandiji:


(izvor: twitter)

Pa onda nas Jadar gde bratija hoce da vadi jadarit i svasta nesto, a mi sami resili da im olaksamo unistenje prirode


(izvor: twitter)

u pitanju je jedna akcija ciscenja u Junu mislim...

"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3646 poslato: 14. Avgust 2018. u 16:30 »
Za ovu temu je prikladnija prica o Melencima... Stvarno je lepo ovo u Holandiji mada treba dosta novca da se tako nesto napravi i odrzava a ono u Melencima Dom Kulture a ispred stolice kao da je kafic neki...Kulturo eve me(cuvena Mandina replika ima dosta primene kod nas :))
A basta je bas lepo uredjena to stoji  :D
Strasno je ovo sto se desilo u blizini Djenove sto pao most, kao u filmu Motmanovo prorocanstvo...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Chat
« Odgovor #3647 poslato: 14. Avgust 2018. u 16:42 »
Jel to u Djenovi bilo zbog udara groma?

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3648 poslato: 14. Avgust 2018. u 16:47 »
Za ovu temu je prikladnija prica o Melencima... Stvarno je lepo ovo u Holandiji mada treba dosta novca da se tako nesto napravi i odrzava a ono u Melencima Dom Kulture a ispred stolice kao da je kafic neki...Kulturo eve me(cuvena Mandina replika ima dosta primene kod nas :))
A basta je bas lepo uredjena to stoji  :D
Strasno je ovo sto se desilo u blizini Djenove sto pao most, kao u filmu Motmanovo prorocanstvo...

Bar je cisto... zasad... Taj red i cistoca su ono sto nama fali - bacamo djubre ko da imamo rezervnu planetu :(

iliti skraceno receno "Cista kultura na Melenacki nacin!"

A italija? Tuga! covek ostane bez reci kad vidi onako nesto :oboze: Videcemo pravi razlog rusenja, ali obzirom na talijanski mentalitet ne bi me cudilo da je neodrzavanje u pitanju ili ugradnja tanjeg gvozdja od propisanog. Svasta se prica, videcemo sta je istina
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3649 poslato: 14. Avgust 2018. u 16:54 »
Kazu konstrukcija popustila zbog obilnih kisa, zakrpili ga pre 2 godine a strucnjaci upozoravali da nije dovoljno da treba da se srusi i napravi novi i eto bli su u pravu...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.201
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Chat
« Odgovor #3650 poslato: 14. Avgust 2018. u 17:24 »
A ja sam procitao negde da u Italiji sve gradjevinske grane drzi mafija i da stede na materijalima.. Nazalost uvek neko neduzan plati cenu i to najskuplju-glavom.. Ali opet od obilne kise da se srusi most- nigde logike, pre ce da bi se srusio i bez tog nevremena koje je bilo jutros, pre ili kasnije nazalost..

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.900
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Chat
« Odgovor #3651 poslato: 14. Avgust 2018. u 23:56 »
Zvanicno 35 mrtvih :(


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #3652 poslato: 09. Septembar 2018. u 18:32 »
Pa jeli ovo realno...  :O

Ovo će možda najbolje da znaju Ivan iz Kuršumlije ili Gaara iz Prokuplja..

Ja sam sa Kopaonika na tu stranu išao do Blaževa i Lukova, pa za ovo nisam imao pojma.

Brana Selova, reka Toplica. Počela da se radi pre skoro 30 godina još. Sama brana je napravljena, uzvišena 71m i širine preko 400m.... i nakon toga, sve je stalo, i još stoji.  :O

Pa ovo samo u Srbiji ima...



NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3653 poslato: 09. Septembar 2018. u 19:49 »
Poznato je to i nama Nislijama...   ;) Eh da je jedan projekat propao, ajde ok vecina mesta se snasla za vodu mislim da ova sela izmedju Nisa i Leskovca slabije(valjda podzemnu veoma loseg kvaliteta ali imaju ljudi preciscivace) a za ostala ne znam ali brate moze i dobar sistem za navodnjavanje al bolje da se nasadi i posle psuje sve zivo ako bude susa, lakse je jbg...
A mora se uzeti i u obzir da je blizu Kosova(svima poznata kradja sume u tom pojasu oko granice pa je i nezgodan teren za odrzavanje) pa jos cuvene 90-e godine kad je paznja bila usmerena drugim stvarima plus mnogo se smanjuje broj stanovnika u tim predelima narocito pa Kursumlijska banja je da kazem ugasena, kao neki grad duhova...
Za ovo koliko sam ja upucen ne treba neka velika sredstva da se pusti u rad tj. napuni vodom e sad za ostalo naravno treba mislim da se napravi infrastruktura da se iskoristi ta voda...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3654 poslato: 09. Septembar 2018. u 20:04 »
Jooooj ljudi moji sta da kazemo kad je termoelektrana Kolubara B nikad zavrsena...  :facepalm:

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Chat
« Odgovor #3655 poslato: 09. Septembar 2018. u 20:57 »
Najverovatnije nije bilo dovoljno ljudi čije bi lične interese zadovoljio završetak tih projekta ili bi eventualna realizacija istih nekom predstavljala problem.

Sistem navodnjavanja koji pominje Bart bi smanjio štete nastale sušom na svakih par godina, pa bi se dugoročno projekat isplatio, iako bi ti radovi koštali, po nekim procenama, koliko i ovo što je do sad završeno. Naravno, sve to dodatno komplikuje i izgradnja auto puta.


Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.030
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Chat
« Odgovor #3656 poslato: 09. Septembar 2018. u 22:49 »
I brana Barje je pocela da se pravi pre vise od 30 godina. Ona je bila odavno napravljena i napunjena vodom ali Leskovac je pijacu vodu iz te akumulacije dobio tek nedavno pre tri godine. Voda je odlicna za pice, i brana je nekoliko puta spasila Leskovac od poplava pogotovo 2005 godine.
Toplica je lepa reka i nekada bila bogata ribom, sada ribo kradice i zagadjenje su odradili posao pa sad kad odes tamo na pecanje i vide te tamosnji mestani da pecas odmah te cudno gledaju i pitaju se sto li ovaj gubi veme ovde na vodi.
:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.440
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #3657 poslato: 19. Septembar 2018. u 14:43 »
Čuvajmo prirodu narode !

Evo, da pohvalim na primeru iz sopstvene opštine. U nedelju obiđoh čitavo veštačko jezero Selište, niti jednu flašu, omot ili pakovanje bilo čega nisam našao !

Malo je ostalo voda u Srbiji koje se mogu piti direktno iz vodotoka, Selište je jedno od takvih. Voda se svakako svakodnevno kontroliše, ali ne zahteva nikakvu obradu. Pri povišenim vodostajima, kada se voda zamuti samo se isključuje iz sistema, i prelazi se na druga kaptirana izvorišta, bunare i crpne stanice.

Ne prljaj, nemaš izgovor !





NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Chat
« Odgovor #3658 poslato: 19. Septembar 2018. u 15:10 »
 ^^
 :tu: :tu:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3659 poslato: 01. Oktobar 2018. u 15:54 »
Ne mogu da verujem da je onaj dečak Dušan Todorović preminuo ipak... :cry:
Nemanja Matiću, sve ti se pozlatilo!! :worthy: