Autor Tema: Chat  (Pročitano 727695 puta)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3860 poslato: 24. Januar 2019. u 22:07 »
Ne, ne ljudi, ja sam shvatio sta je to...zapravo je crpckiseljak čovek koji radi i drži klimatološku stanicu Kučevo, on je taj ko nas informiše o visini snega tamo...kroz visine snega mana dnevnom nivou daje nam signale za ovu zimu zapravo...samo ne znamo mi to da tumačimo najbolje..  :hm: :confused: :grin: :laught:

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #3861 poslato: 24. Januar 2019. u 23:20 »
Bravo Mare  :oboze:
Jel to onaj signal oko 17 januaru . Pa si dodao 3 cm iz Kuceva i dosao do 20 januara i pocetka ponovne zime . Evo pridruzujem se i ja u pokusaju desifrovanja Srpskogseljaka . Da kazemo da je juce pocela zima to jest 24 januara . Za 4 dana smo pogresili . Ako uspemo sada da ukapiramo kako da dodjemo do 24 u buducnosti cemo moci svaku poruku da ukapiramo . Da vratimo film unazad i pronadjemo znak koji nas vodi do broja 4  :hm:

Dodatak - Da budem precizniji
Mare - Op, Kucevo nova 3 cm snega, jutros 20 cm...novo za'ladjenje se odlaze za 20.01.2019!
« Poslednja izmena: 24. Januar 2019. u 23:42 BataSteva »
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #3862 poslato: 27. Januar 2019. u 21:43 »
Sofronije dobra ti ta sa belim lukom . A kako odredjujes koji je cen za koji mesec  :)
Sto se seljaka tice moram nesto napisati zato sto sam se i ja dosta zezao na njegovo postojanje i postove . Naravno da covek nije sa sela . Gleda mnostvo dugorocnih prognoza i kada vidi da veci procenat prognoza oseca bitniju promenu on se onda ovde pojavi sa prognozom ( mozda i gresim jer ne verujem u pasulje i naprasne osecaje ) . Sto kaze Bart razbija monotoniju i predvidjanja pise na zanimljiv nacin . Jedinu gresku koju je napravio je sala na racun ljudi koji prate modele i one silne ikonice koje se smeju . Verujem da je i on to shvatio pa je otisao koliko vidim sa foruma .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3863 poslato: 27. Januar 2019. u 22:34 »
Sofronije dobra ti ta sa belim lukom . A kako odredjujes koji je cen za koji mesec  :)
Sto se seljaka tice moram nesto napisati zato sto sam se i ja dosta zezao na njegovo postojanje i postove . Naravno da covek nije sa sela . Gleda mnostvo dugorocnih prognoza i kada vidi da veci procenat prognoza oseca bitniju promenu on se onda ovde pojavi sa prognozom ( mozda i gresim jer ne verujem u pasulje i naprasne osecaje ) . Sto kaze Bart razbija monotoniju i predvidjanja pise na zanimljiv nacin . Jedinu gresku koju je napravio je sala na racun ljudi koji prate modele i one silne ikonice koje se smeju . Verujem da je i on to shvatio pa je otisao koliko vidim sa foruma .

Dile kafedzija je davno umro. To nam je pricao i pokazivao jednom a ima tome 30 godina pa se i ne secam svega...ali mislim da je Veselin Cajkanovic to u detalje opisao pa se moze procitati tamo.

Inace, crpckiseljak je imao slicnih "ispada" i ranije gde se podrugivao i podsmevao ljudima nazivajuci ih "knjiskim moljcima" i sl. zbog proucavanja modela, izlaza, parametara itd...
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 3.028
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Chat
« Odgovor #3864 poslato: 27. Januar 2019. u 23:04 »
Crpckiseljak  po komentarima kako piše ja bih rekao da je čovek baš sa sela, jer svako njegovo pisanije gde najavljuje kao prognozu je vreme kako bi njemu odgovaralo. A ide februar i sa toplijim vremenom već bi se i krenulo sa radovima u polju, zimsko prskanje, orezivanje i tako to, a on baš takvo vreme najavljuje i priželjkuje jer bi mu odgovaralo. I nije on toliko loš, napiše njegovo mišljenje, mi se malo našalimo i idemo dalje.
« Poslednja izmena: 27. Januar 2019. u 23:56 dejca »
:ranting:MRZIM PROKLETO  LETO :ranting:  i zimu u martu i aprilu

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3865 poslato: 28. Januar 2019. u 10:23 »
Dile kafedzija je davno umro. To nam je pricao i pokazivao jednom a ima tome 30 godina pa se i ne secam svega...ali mislim da je Veselin Cajkanovic to u detalje opisao pa se moze procitati tamo.

Inace, crpckiseljak je imao slicnih "ispada" i ranije gde se podrugivao i podsmevao ljudima nazivajuci ih "knjiskim moljcima" i sl. zbog proucavanja modela, izlaza, parametara itd...
Ko shvati ozbiljno a ko shvati ko salu onda mu smesna i ta da kazem kritika...  :)

Bas tako dejco  :tu:
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #3866 poslato: 28. Januar 2019. u 14:14 »
Znaci batastevo vi nemozete ni tamo ni ovamo.

Upravo tako posto treceg puta nemamo . Ali nije strasno koliko je bilo strasno februara 2014 godine kada se puna 3 dana nije moglo nigde . Mislim da je to ona godina kada je nastupio supermen u jednom malom mestu u Vojvodini  :D
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Chat
« Odgovor #3867 poslato: 28. Januar 2019. u 23:39 »
Povećane akcize, koliko će sad koštati gorivo - "zlatno doba"

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=01&dd=28&nav_id=1499112

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3868 poslato: 29. Januar 2019. u 00:00 »
Ja mislim da bi crpckiseljak trebalo da procita na engleskom ovo da im pokaze bre kako se to radi!! :rotf:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=aRY0vv0gX1I" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=aRY0vv0gX1I</a>

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 39
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #3869 poslato: 29. Januar 2019. u 00:11 »
@Profi - Koliko sam cuo oko ili malo ispod dinara . Bolje da su digli odmah za 2 pa da ne moraju sledece nedelje .
@Mare - Meni je smesniji lik iza nje . Verovatno se zamislio koja je 3 stvar koju mora da kupi u prodavnici  :rofl: . Da je covek mrtav ladan . Ili je mozda pokusavao da shvati kojim ova jezikom govori .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3870 poslato: 29. Januar 2019. u 00:18 »
@Profi - Koliko sam cuo oko ili malo ispod dinara . Bolje da su digli odmah za 2 pa da ne moraju sledece nedelje .
@Mare - Meni je smesniji lik iza nje . Verovatno se zamislio koja je 3 stvar koju mora da kupi u prodavnici  :rofl: . Da je covek mrtav ladan . Ili je mozda pokusavao da shvati kojim ova jezikom govori .

Ma to je neki iz Venishn komishn 100%! :rotf:

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Chat
« Odgovor #3871 poslato: 27. Mart 2019. u 19:05 »
"Nestala" izložba o NATO bombardovanju

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=03&dd=27&nav_category=12&nav_id=1523014

...preneo da je nalog da se uklone slike Vladimira Veličkovića i Biljane Vilimon, postavljene 23. marta, stigao iz naše ambasade u Parizu, citirajući direktorove reči "da oficirima NATO ne bilo neprijatno" na prijemu koji je trebalo da bude organizovan 25. marta u 18 časova.


Možda je onaj ko je za ovo odgovoran (za uklanjanje slika koje svedoče o istinitim, strašnim događajima) mogao i da zatraži da se negde objavi natpis "Izvinite što ste nas bombardovali, ne želimo da vam bude neprijatno".
BRUKA I SRAMOTA!


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3872 poslato: 27. Mart 2019. u 19:33 »
 I danas je tako :facepalm:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=DURCUOc4m_U" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=DURCUOc4m_U</a>
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.525
  • Starost: 54
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3873 poslato: 27. Mart 2019. u 19:34 »
"Nestala" izložba o NATO bombardovanju

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=03&dd=27&nav_category=12&nav_id=1523014

...preneo da je nalog da se uklone slike Vladimira Veličkovića i Biljane Vilimon, postavljene 23. marta, stigao iz naše ambasade u Parizu, citirajući direktorove reči "da oficirima NATO ne bilo neprijatno" na prijemu koji je trebalo da bude organizovan 25. marta u 18 časova.


Možda je onaj ko je za ovo odgovoran (za uklanjanje slika koje svedoče o istinitim, strašnim događajima) mogao i da zatraži da se negde objavi natpis "Izvinite što ste nas bombardovali, ne želimo da vam bude neprijatno".
BRUKA I SRAMOTA!

A bas smo im lepo odbrusili, sikterisali i tako to... Eh, kakve si*se i moralne piz*e :(

El Presidente rece: "- Danas demantujemo zločinački optimizam Džejmija Šeja. Nećemo zaboraviti zločine, kao što nećemo zaboraviti Petera Handkea..." i onda brze-bolje razbucase izlozbu... Eeeeee....  :facepalm:
"Eeeeee!" NCSKPT 🐝

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.974
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3874 poslato: 27. Mart 2019. u 19:41 »
 ^^ Pa jel ti Sofronije mislis da el prezidente moze svaku ljigu da kontrolise... Sto je rekao cuveni Bard Živa: Lepa je nasa zemlja i ima puno dobrih ljudi ali ima i puno izdajnika...
Padavine u mm u 2024. godini
Januar 31.9; Feburar 10.1; Mart 49.3; April 42.5; Maj 70.3; Jun 82.8; Jul 20.8; Avgust 19.9; Septembar 48.9;
Do 16.09. 376.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3875 poslato: 13. April 2019. u 17:18 »
Malo je ovo okupljenih...baš malo..mislio sam da ce biti dosta više..
Više ljudi dođe na doček sportista ispred skupštine..
S.T. je stvarno preterao sa načinom govora..a za 100 000 šta reći.. :confused: :(

Van mreže Johnny colchonero

  • **
  • Poruke: 512
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3876 poslato: 13. April 2019. u 22:49 »
Evo i ja da napisem 1 komentar o danasnjem danu i neka poredjenja, trudicu se da budem maksimalno objektivan, nista necu politizovati, niti spominjati uopste stranke ili bilo koga sa jedne ili druge strane. Samo zapazanje i brojevi.

Danas sam bio i na skupu i posle otisao na Marakanu da gledam Zvezdu. Ja ne znam brojeve ni da l' je bilo 15 20 100k nebitno. Ali znam da ako je bilo npr 20k onda na Marakani danas nema sanse da je bilo 15 ili 10 ili koliko je vec dato zvanicno od kluba 13 156, ne moze da bude ni blizu tom, jer sam video obe mase. Ovo kazem jer sam bio na oba lica mesta , to se vidi na oko vise nego jasno. Ko nije bio moze da pogleda na O2 je isla utakmica i da vidi tih 13 000 na stadionu. Dalje, ako je danas bilo 20k ili 7,5k kako je preneo MUP nemoguce je onda da je u NS pre 2 dana  bilo 35k nikako, ni u jednom od ta 2 slucaja. Ili za NG na ovoj slici 30k (namerno kazem 30k i ako je pisano 50 a Vesic rekao 70k za NG, jer imam "sumnje" u sliku da je slikana pre nego sto su svi dosli te noci ili kada su se neki vec razisli posle NG. 


Ili ova od 50k za NG, a danas 7,500






A isti mediji su objavljivali i jedne i druge brojeve. Zakljucak je da neki brojevi ocigledno ne stimaju, koji- ne znam, vrv svi. Kazem opet, ne znam broj ljudi, ali znam omer/poredjenje i matematiku. Ni po babu ni po stricevima sada, ne moze cas ovo cas ono, za koga god da je neko, stvarno je nebitno i necu da ulazim u to, niti da branim ikoga, samo brojevi i "data". Ja razumem da kazu 5k vs npr. 5k ili 6k ili da kazu 500k vs 600k, to ne znam da ocenim koliko, ali znam da nije sigurno za NG bilo 4-6x vise ljudi (i to imam  slike sa lica mesta, bio mi 1 rodjak) nego danas, ili da je na stadionu bilo duplo vise ljudi, sto svako ko je bio ili pogledao mec na TV zna da je apsurd na apsurdima.


A evo radi male pomoci pri racunanju brojeve na bilo kom skupu gde god se on odrzavao u BG (koji vec bio, ili za ubuduce) u vidu ovog linka.
http://demo.paragraf.rs/demo/combine...2/t12_0034.htm


I samo da zavrsim povodom Sergeja iako i ja licno mislim da preteruje, ali to je za neku drugu temu i forum, ovde necu da ulazim u svoje misljenje. Evo SNS mitinga 5.2.2011. (najveci njihov miting). Slika sa njihovog zvanicnog sajta, znaci sigurno nije umanjen broj, los ugao ili tako nesto, da neko ne pomisli, a naravno postoji i bezbroj snimaka na YT, ko hoce da se uveri.


Evo moze prilicno jasno da se uporedite po drvecu, udaljenosti od konja ispred skupstine i jos nekim stvarima. Vrlo moguce da je tada bilo vise ljudi nego danas, cak i verovatno, ali sada ide glavni deo  i zackoljica "Potpredsednik SNS Aleksandar Vučić rekao je na početku da se 120.000 ljudi okupilo u centru Beograda". Kao sto vidimo sigurno nije bilo 15x vise ljudi tada, kada je danasnji predsednik tvrdio da ima 120 000 ljudi (Blic i jos par po 100k, vecina medija vise desetina hiljada napisala)  a da je danas navodno bilo 7500.
« Poslednja izmena: 13. April 2019. u 23:45 real madrid »

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.549
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3877 poslato: 14. April 2019. u 01:55 »
@ real

Mozda je u prvom navratu onom pre šetnje bilo i 10000 ljudi..posle šetnje bilo je jako jako malo, a tada su pricali lideri stranaka... :confused:
Ne volim pink nikako, ali sam video ono sa dronom sto su snimali, tu nema lazi nema prevare, bas me briga sta pricaju, ali snimak dronom je nazalost realan..

Van mreže Johnny colchonero

  • **
  • Poruke: 512
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3878 poslato: 14. April 2019. u 11:14 »
Evo odgledao sam jutros bas Pink Mare i taj snimak. 2 stvari. Pogledaj opet snimak i obrati paznju na procenat baterije koji je preko 2h na 70+% i ide i unazad. Onda kada menjaju frejm, padne na sekund snimak na 65% ide prikaz voditelja ili gostiju i onda opet snimak i opet 70+% i tako ceo program. Drugo snimak kao snimak nista ne znaci kada ti vec sazvacu brojku. To je kao da ti iz helikoptera pricaju o nekom punom stadionu i kazu pre 40k ljudi na krcatom stadionu, a moze isto da bude pred 85k na krcatom stadionu, jednostavno dok ne znamo koliki je kapacitet necega ili dok nemamo poredjenje sa necim iz istog ugla i visine, broj nema smisla. Sta mislis kako bi izgledao snimak dronom da je snimano u NS, msm kolicinski? I najbitnija stvar, voditelji od samog starta govore brojke na oba skupa, a nikada nema poredjenja i iz istog ugla i visine da uporedimo tih 35 vs 7k. Zato sam i stavio slike sa NG i mitinga 2011.  Kazem ti mozda je bilo 3k juce, mozda 2, ja to stvarno ne znam. Ali onda je toliko bilo (otprilike) i 2011. na mitingu SNS (vidi se jasno da je razlika u 10% mozda u korist 2011. i nikako vise), kada je AV rekao da je citiram "120 hiljada na ulicama Beograda".  Znaci neko laze ocigledno i to debelo. Ili predsednik nam tada, ili Pink i ostali sada. Ili oboje a to je najverovatnije, jer je istina obicno u sredini.  Ne moze cas jedno cas drugo, za 2 slicna skupa da razlika bude par puta u broju ili 15x, kao sto ne bi moglo nikako onda u NS i NG da bude onda onoliki broj ljudi koji se navodio (visestruko veci nego juce). Onda je Marakna sinoc bila u minusu :D

To su vrlo ruzne i nefer igre sto se rade, ali to je dobro za njegovu bazu glasaca, koja ce i odgledati samo Pink i nije to licno do Vucica, vecina ljudi je sklona tome, neko u manjoj neko u vecoj meri i odavno je to u politici svuda u svetu, nismo mi neki izuzetci. Ljudi kada prime sazvakanu informaciju 7k ili 35k 90% uopste ne porede i ne proveravaju da li ima smisla, nego prihvataju taman da je bilo milion ljudi na bilo kom od skupova. Jednostavno proslost i prosli skupovi i njihov broj i omer sa jucerasnjim se nikako ne uklapaju i to je vise nego jasno.

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 28
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Chat
« Odgovor #3879 poslato: 14. April 2019. u 12:39 »
Malo je ovo okupljenih...baš malo..mislio sam da ce biti dosta više..
Više ljudi dođe na doček sportista ispred skupštine..
S.T. je stvarno preterao sa načinom govora..a za 100 000 šta reći.. :confused: :(

Nemoj da se ljutiš, ali poruka ti je na nivou Barbarinog izveštaja.  :D
A drugo, uzimajući u obzir sveprisutnu kontrolu većine medija, ucene i zastrašivanja - po meni ovo je solidan broj okupljenih građana. Na kraju, najbitnije je da se pokaže da postoji i nešto drugačije mišljenje od onog što se plasira, neka kontrateza jednoumlju jednog čoveka i njegove partije.