Autor Tema: Protivgradna zaštita  (Pročitano 190218 puta)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #160 poslato: 18. Februar 2011. u 09:24 »
Stigli izveštaji po RC-ima za 2010.
Izveštaji
Ja ću da izdvojim samo rad stanice broj 85 Čestereg, radarskog centra Samoš!  ;)
12.05.2010.
Citat
Prva etapa dejstva je počela u 15:16 i trajala je do 16:16. U tom periodu dejstvovali su strelci opština Nova Crnja, Zrenjanin i Žitište. Sa 9 PGS ispaljeno je 26 PGR ...
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XNfHurPw0L8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=XNfHurPw0L8</a>
Drugo naše dejstvovanje nisam mogao da nađem u izveštaju, ali evo snimka od 16.08.2010.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=TV30AwLe0xk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=TV30AwLe0xk</a>
Nadam se da ove godine neće biti snimaka!  ;)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #161 poslato: 10. Mart 2011. u 17:17 »
Lagano počinju pripreme za novu protivgradnu sezonu. Dobio sam poziv da 23 marta idem na seminar (kao i svake godine). Vidim da se ugovor nije bitnije menjao ... hmm ... znači li to da ... Hajde da sačekamo i zvanični početak pa da vidimo šta će i kako biti?  :-\

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #162 poslato: 11. Mart 2011. u 09:18 »
Ljubiša, još se nije desila formalna primopredaja PGZa. Dakle, za sada će biti sve po starom, a kako saznajem, ništa se neće bitnije menjati ni kada (ili ako) dođe do transfera PGZa.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #163 poslato: 11. Mart 2011. u 15:39 »
I meni se čini da će tako biti, al' reko da sačekam još malo!  :popcorn:

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #164 poslato: 23. Mart 2011. u 21:42 »
Danas sam bio na seminaru ... ništa novo za sada u vezi PGZ ... Sezonu ćemo početi kao i prethodnih godina sa minimumom raketa i opreme. Kao što Ptprince reče, transfer PGZ-a još nije obavljen ... navodno, neke komisije su krenule sa radom i to je to.
Od zasejavanja oblaka iz aviona se odustalo jer se vojska izjasnila da nema potrebne letelice za tako nešto! I tako ...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #165 poslato: 23. Mart 2011. u 21:46 »
Znaci poljoprivrednici gledajte u nebo i nabavljajte protivgradne mreze.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #166 poslato: 23. Mart 2011. u 21:54 »
Znaš ... idu izbori, tako da se tokom godine možda poboljša situacija!  :nelupaj:

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.849
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #167 poslato: 23. Mart 2011. u 21:57 »
Pa kako brzo rade, poboljsanje ce stici do nove godine, samo koje... ;)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #168 poslato: 24. Mart 2011. u 10:12 »
Sve će biti po starom. Reorganizacija može najranije da bude 1. jula, što neće uiticati na rad PGZa.

Zasejavanje iz aviona je samo ideja, a realizacija je bliža Star Treku nego realnosti.

O ostalom sam već isuviše pričao.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #169 poslato: 26. Mart 2011. u 12:30 »
Sad sam tek video ovaj prilog ... da dopunimo kolekciju!
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=TB0E7rzapvs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=TB0E7rzapvs</a>

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #170 poslato: 03. April 2011. u 17:15 »
Umesto da pišem o pripremama za novu sezonu ...  >:( ... juče su lopovi obili protivgradnu stanicu i odneli lanser za ispaljivalje raketa!!!  :oboze: Znači "taj neko" je zaradio možda nekih 500 dinara ukoliko proda taj lanser u staro gvožđe ... hmm, a napravio je štetu ...
Ljut sam! Ljut sam, ne na ljude koji su to uradili (90% sam siguran ko je to uradio ... šta vredi kada ga nisam video), nego na policiju. Oni su krivi za sve pljačke koje se dešavaju ... evo i zašto ... kada se nešto ukrade, pozovemo policiju a oni prvo što pitaju "Kolika je šteta?!". Ma šta te briga kolika je šteta ... i da je 5 dinara ima da radiš svoj posao, a ne da pitaš kolika je šteta ... to je mojih 5 dinara i hoću da mi to bude vraćeno a krivac bude uhapšen. E upravo zbog ovakog pristupa lopovi su se toliko osmelili da su u poslednje vreme počeli da kradu i preko dana.
Pre nekoliko godina, na teritoriji cele opštine Žitište su pokradene aluminijumske "vođice" sa lansera. Nije mi poznato da je krivac pronađen ... Ljudima su odnosili cela metalna vrata sa protivgradnih stanica ... kod nas su dva puta sekli banderu na kojoj je gromobran za PGS ... kradeno je sve i svašta pa i same rakete!  >:( >:( >:(
Obraćam se policiji Srbije ... ako je ima na ovom forumu i ako neko ikada ovo pročita. Dokle će se ovakve i slične stvari tolerisati? Kada ćete početi da radite svoj posao onako kako treba da ga radite? Ukoliko dođe do reorganizacije, PGS će se verovatno tretirati kao deo vlasništva MUP-a ... Da li će i onda lopovi neometano da kradu sve što im se dopadne na PGS?
Toliko, hvala što ste me saslušali ... izvinjavam se zbog ljutnje!

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.439
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #171 poslato: 03. April 2011. u 17:25 »
^^ ^^ Strašno Ljubiša  >:( >:( :doh: :hitna: :nelupaj:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #172 poslato: 03. April 2011. u 18:02 »
ihh panduri ma to su neshkolovani prashinari sishli s'brda zavrshili 6-to mesechni kurs u sad glume neshto ,bitno je da znaju da biju bez razloga i povoda, a kad treba neshto knkretno da urade nema ih nigde i josh primaju platu za to da chovek, poluuudii!!!! Zato nam je ovako i u drzavi uopshte....

i ja se izvinjavam,ali morao sam...

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #173 poslato: 03. April 2011. u 19:24 »
ma pusti policiju, to je neka druga prica...
/oni su samo tu da zabeleze sta je ukradeno, a da li imaju vremena, osnova i razloga da jure lopove, hm, malo komplikovano, ali pita se tu i sud, tuzilac, itd./

nego mnogo bitnija stvar: oni koji su zaduzeni za instituciju - treba pod hitno da vam nadoknade ukradeno! bez obzira da li je pronadjen krivac za kradju... /vazno je samo da je registrovana/

/kod nas su prosle godine nepoznata lica ukrali dvd plejer, sto je svojevremeno bio neki poklon iz inostranstva, koji takodje ne vredi mnogo, ali zbog tog incidenta je institucija nadlezna za objekat trazila dokumentaciju i na osnovu toga nabavila novi/

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #174 poslato: 04. April 2011. u 10:01 »
Ljubiša, od 1. aprila je PGZ u MUPu i zvanično. Siguran sam da si javio tvojima sa Samoša i mislim da će to biti dovoljno. Taj neko je postao malo neoprezan, jer jao njemu ako utvrde da je pokrao policiju.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže MILANCE

  • *
  • Poruke: 37
  • Lokacija: Aleksinac (okolina)
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #175 poslato: 04. April 2011. u 10:56 »
Zanima me dali nego zna koliki je predvidjen proj protivgradnih raketa za 2011 godinu ... moj cale radi na protivgradnu pa bih voleo da znam dalice taj broj biti povecan nego sto je bio prosle godine ... ako nekoga interesuje za rad za PGS neka pita ili u vezi utroska raketa za proslu godinu ....

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 59
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #176 poslato: 04. April 2011. u 11:33 »
Sve ćeš saznati na vreme.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #177 poslato: 04. April 2011. u 15:31 »
Ljubiša, od 1. aprila je PGZ u MUPu i zvanično. Siguran sam da si javio tvojima sa Samoša i mislim da će to biti dovoljno. Taj neko je postao malo neoprezan, jer jao njemu ako utvrde da je pokrao policiju.
Naravno da je javljeno još istog dana a istog dana je bila i policija ... videćemo kako će proći "slučaj"!
Zanima me dali nego zna koliki je predvidjen proj protivgradnih raketa za 2011 godinu ... moj cale radi na protivgradnu pa bih voleo da znam dalice taj broj biti povecan nego sto je bio prosle godine ... ako nekoga interesuje za rad za PGS neka pita ili u vezi utroska raketa za proslu godinu ....
Nama su na seminaru rekli da je broj raketa gotovo identičan kao i prošle godine, znači dobićemo tri ili eventualno četiri rakete i to je to za početak. Ljudi iz radarskog centra se nadaju u rebalans budžeta ... sve u svemu za sada ne baš sjajno!

Van mreže MILANCE

  • *
  • Poruke: 37
  • Lokacija: Aleksinac (okolina)
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #178 poslato: 10. April 2011. u 11:41 »
Dali neko zna kada ce poceti razvozenje protivgradnih raketa na teritotiji radarskog centra Krusevac....

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #179 poslato: 10. April 2011. u 16:16 »
Dali neko zna kada ce poceti razvozenje protivgradnih raketa na teritotiji radarskog centra Krusevac....
To verovatno ne znaju ni ljudi iz RC Kruševac ... da ne dužim, sezona počinje 15 aprila, verovatno će rakete biti deljene narednih dana. Ni kod nas nije počela raspodela!   :-\