Autor Tema: Protivgradna zaštita  (Pročitano 190212 puta)

Van mreže dragospas

  • *
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Kosjerić
    • Orgonit Srbija
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #320 poslato: 27. Jun 2012. u 14:11 »
I u Kosjeriću je to stvaralo problem sa raspoloženjem, ustaneš ujutru leti, čini ti se oblačno, ništa ni od kupanja ni od sunčanja, kad oko 10 sati počne da se razilazi magla, sunce grane i odmah se oraspoložiš.

Nekada su Požega i Kosjerić bili isti po klimi, čak je Kosjerić bio gori, dešavalo se da u Požegi nema magle a u Kosjeriću ima a retko kad da u Požegi ima a u Kosjeriću nema.

Sada veoma često možeš da vidiš da u Požegi ima magle ili nevremena a kad stigneš do Kalenića, što je na oko 10 km od Kosjerića, magle nema ili nevreme prestaje. Više ljudi mi je to opisalo da su doživeli na putu Požega-Kosjerić.

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #321 poslato: 27. Jun 2012. u 14:50 »
Pretpostavimo da to stvarno funkcionise.
Kako objasnjavas svoje sopstveno poigravanje sa vremenskim prilikama? To sto sprecavas oluje i nevremena koja bi morala da se dese? To negde mora da se izruci. Ne kaze se u narodu dzabe "Ko ne plati na mostu, platice na cupriji", a podrucje koje bude glumilo cupriju ima da plati duplo...

Van mreže dragospas

  • *
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Kosjerić
    • Orgonit Srbija
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #322 poslato: 27. Jun 2012. u 15:45 »
Molio bih te da se predstaviš, da vidimo ko si, čime se baviš, pa možemo da razgovaramo.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #323 poslato: 27. Jun 2012. u 17:10 »
Ne znam za vas, ali ja ne bih dozvolio da mi se neko smeje zbog ovakvih ispada. A nemam nameru nikoga ni da prevarim. Od onog kome sam prodao mali orgonit pa sve do onog kome sam prodao veliki chembuster rekao sam ako ne budeš zadovoljan vrati ga nazad i vratiću ti novac. Za orgonite dajem rok od mesec dana da može čovek da vrati, to je i više nego dovoljno, a za chembustere nisam davao određeni rok, kažem ako padne grad slobodno vrati.
Ako je zaista tako, onda je to ok!
Kao veterinar u kontaktu sam sa seljacima iz okoline Kosjerića koji rade na protivgradnim stanicama i rekli su mi da nikada nisu ispucali manje raketa nego poslednjih godina. Ponekad čak ispale poneku reda radi jer imaju raketa dovoljno, ne nedostaje im. Pitajte i to RHMZ, da li je istina. Eto vam sve proverljivih podataka.
  :nelupaj: Ovo su te prevarili žestoko! Nikad, ali NIKAD strelac ne može sam po svom ophođenju da ispali raketu, niti će im ljudi iz radarskog centra dati komandu da dejstvuju ako to nije potrebno. To je jedina istina! Ne znam da li uopšte znaš kako se ustvari dobijaju komande za dejstvovanje! Ukratko ... oblak je dovoljno ojačao da je došao u fazu da se na radarskom snimku vidi kao potencijalno gradonosan ... centar vrši proračune i putem radio veze strelcu koji je u najboljoj poziciji u odnosu na oblak daju azimut i elevaciju i saopštavaju mu koliko i koju vrstu raketa da ispali. SVI strelci imaju nedovoljno raketa (u proseku od 3 do 5 po stanici) ... optimalno je 12!!! Dakle i to je laž! Dobro je rekao princ ...
Citat
Čovek je takođe upleten u mrežu poluinformacija
Još jednom, ako nađeš strelca sa više od 5 raketa, molim te slikaj to i imaš pivo od mene! :ziveli:
U Sremskoj Mitrovici smo postavili ovaj novi orgonski top   http://www.facebook.com/photo.php?fbid=402601589778013&set=a.161191883918986.28232.160994950605346&type=1&theater  pre 20-tak dana i čekamo jesen da vidimo kako će se tu pokazati za maglu, jer je prošle jeseni bila tako gusta magla da je vidljivost bila do 30 metara.
Ovo mi se sviđa ... imam dosta rodbine u Sremskoj Mitrovici i okolini ... biće lako proveriti! :super:
Postoji i onaj infracrveni prikaz gde se vide razne boje tj. različite temperature oblaka. Na takvom prikazui se može videti smanjenje intenziteta oblaka odn. povećanje njihove temperature kada dođu u zonu dejstva chembustera.
Ovo može biti zanimljivo za nastavak razgovora ... da li misliš na ove slike ...

Ali dobro, ima vremena. Važno je da naša komunikacija bude kulturna i konstruktivna pa ćemo možda zajedno i doći do nekih rezultata.
Naravno, ukoliko zaista želiš potvrdu ili demantij, mislim da si na pravom mestu! :)

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #324 poslato: 27. Jun 2012. u 20:37 »
Molio bih te da se predstaviš, da vidimo ko si, čime se baviš, pa možemo da razgovaramo.


To uopste nije bitno za ovu temu. Jedino sto je bitno su podaci i ispravnost istih. U svakom slucaju, meteorologija mi nije struka - kao sto nije ni tebi.

Van mreže dragospas

  • *
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Kosjerić
    • Orgonit Srbija
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #325 poslato: 29. Jun 2012. u 17:16 »
Ljubiša, mislio sam na ovu sliku

http://www.meteo-mc.fr/satellite-ir-anime-eu.php

Ja pratim dešavanja na ovom sajtu gde osim ove gornje ima i drugih slika

http://www.ilmeteo.it/portale/situazione-immagini-satellite

Moguće je da mi strelci kad pričaju svoje doživljaje malo to sve i "začine", ali to ne znači da lažu. Moguće je da i oni imaju samo 5 raketa, ja nemam taj podatak, ali se postavlja pitanje koliko dugo im tih 5 raketa traje. Kako sam ja razumeo retko kada ispale raketu pa im tih 5 raketa traje možda celu godinu, što ipak znači da imaju dovoljno raketa. Nekome drugome tih 5 raketa je nedovoljno za samo jedno nevreme, tako da ne mora odmah da znači da neko laže ako kaže da ima dovoljno raketa. Onda, postoji neka granica intenziteta koju kada oblak pređe njegov statutus se označava gradonosnim, ali i u tom statusu postoje različiti stepeni ili intenziteti od npr. "slabo opasnog" (ali ipak gradonosnog) do "veoma opasnog", ili nešto slično. Sad, ako je uobičajeno da se zbog manjka raketa puca samo na one oblake čiji je intenzitet "srednje opasan" pa naviše, a da se ne puca na one oblake sa intenzitetom "slabo opasan", da li je moguće da u zoni Kosjerića gde raketa ne nedostaje strelac dobije komandu da puca čak i na onaj "slabo opasan" oblak i da li se u tom slučaju može smatrati da je raketa ispaljena "reda radi"? Da li je u tom slučaju neko nešto slagao?

Super što imaš rodbinu u Sremskoj Mitrovici, molio bih te onda da posle svakog nevremena postaviš ovde informacije koje dobiješ od rođaka da li je bilo grada, grmljavine, nevremena, pljuskova, blage kiše i sl.

Van mreže dragospas

  • *
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Kosjerić
    • Orgonit Srbija
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #326 poslato: 29. Jun 2012. u 17:32 »
Konkretno, kada 2,5 godine ne padne grad u Kosjeriću to jeste dokaz efikasnosti. Da nije 2,5 godine pao grad u bilo kom kraju Srbije osim u Kosjeriću složio bih se da treba čak 40 godina vršiti testiranje, ali u Kosjeriću je dovoljna i jedna godina. Vi ste svi u kontaktu sa RHMZ. Tražite od njih podatak da li se desilo pre 2010. god. pa jedno 20 ili 30 godina unazad da u toku godine nije bar jednom pao grad u Kosjeriću. Ajde to da vidimo. A padao je barem tri puta godišnje.

Da li ima jednog čoveka iz RHMZ ovde? Da li je moguće da u Srbiji postoji sajt o meteorologiji i da na njega ne dolazi niko iz RHMZ-a. Ako ima nekoga ko radi u RHMZ-u, još bolje ako je na nekoj od rukovodećih funkcija, molio bih podatke u vezi mog gorecitiranog komentara.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #327 poslato: 29. Jun 2012. u 18:23 »
Moguće je da mi strelci kad pričaju svoje doživljaje malo to sve i "začine", ali to ne znači da lažu. Moguće je da i oni imaju samo 5 raketa, ja nemam taj podatak, ali se postavlja pitanje koliko dugo im tih 5 raketa traje. Kako sam ja razumeo retko kada ispale raketu pa im tih 5 raketa traje možda celu godinu, što ipak znači da imaju dovoljno raketa. Nekome drugome tih 5 raketa je nedovoljno za samo jedno nevreme, tako da ne mora odmah da znači da neko laže ako kaže da ima dovoljno raketa. Onda, postoji neka granica intenziteta koju kada oblak pređe njegov statutus se označava gradonosnim, ali i u tom statusu postoje različiti stepeni ili intenziteti od npr. "slabo opasnog" (ali ipak gradonosnog) do "veoma opasnog", ili nešto slično. Sad, ako je uobičajeno da se zbog manjka raketa puca samo na one oblake čiji je intenzitet "srednje opasan" pa naviše, a da se ne puca na one oblake sa intenzitetom "slabo opasan", da li je moguće da u zoni Kosjerića gde raketa ne nedostaje strelac dobije komandu da puca čak i na onaj "slabo opasan" oblak i da li se u tom slučaju može smatrati da je raketa ispaljena "reda radi"? Da li je u tom slučaju neko nešto slagao?
Ja samo kažem da 5 raketa nije dovoljno, što ne znači da svaki strelac u Srbiji i potroši svih pet u toku sezone! Meni se dešavalo da prođe nekoliko sezona da ne ispalim ni jednu. Optimalno je 12, to je dovoljan broj ... evo baš u ovom poslednjem naletu kada je bilo nestabilnosti u Banatu, pojedini strelci su dobijali komande da ispale svih pet raketa ... da su imali još, verovatno bi još pucali!
Postoje oblaci koji su "na granici" i takvi oblaci daju slabu sugradicu i na njih se uglavnom ne dejstvuje, međutim i to zavisi od odraza na radaru i nekih drugih parametara ... nisam baš toliko stručan da komentarišem. Nema pucanja "reda radi". Postoje tačni zakoni po kojima se postupa i koji se poštuju! Postoji samo manjak raketa ... i kada se dođe u tu situaciju, javljaju se "rupe" i samim tim problem u daljem praćenju i dejstvovanju, jer onda nastaje "gotov proizvod" i tu nema spasa. Led koji se već formirao u oblaku, ništa ga ne može sprečiti da padne!
Super što imaš rodbinu u Sremskoj Mitrovici, molio bih te onda da posle svakog nevremena postaviš ovde informacije koje dobiješ od rođaka da li je bilo grada, grmljavine, nevremena, pljuskova, blage kiše i sl.
Naravno, kada god budem mogao, nikakav problem ... i tebi će značiti!

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #328 poslato: 30. Jun 2012. u 10:53 »
Konkretno, kada 2,5 godine ne padne grad u Kosjeriću to jeste dokaz efikasnosti. Da nije 2,5 godine pao grad u bilo kom kraju Srbije osim u Kosjeriću složio bih se da treba čak 40 godina vršiti testiranje, ali u Kosjeriću je dovoljna i jedna godina. Vi ste svi u kontaktu sa RHMZ. Tražite od njih podatak da li se desilo pre 2010. god. pa jedno 20 ili 30 godina unazad da u toku godine nije bar jednom pao grad u Kosjeriću. Ajde to da vidimo. A padao je barem tri puta godišnje.
Evo jednog podatka koji sam uspeo da nađem, a može da (ne)ide u prilog ovom citatu!
U pitanju je izveštaj o funkcionisanju sistema odbrane od grada na teritoriji radarskog centra Užice za 2010. godinu.
Citat
Општине Бајина Башта, Косјерић и Чајетина имају по 3 дејства, с тим што је утрошак по једној станици највећи у Бајиној Башти. Иначе број дејсатва и утрошак на ове три општине је испод вишегодишњег просека, а код општине Косјерић се то понавља већ трећу сезону.
Na ovakve stvari treba ozbiljno da obratiš pažnju, ako zaista želiš da utvrdiš da li chembuster zaista funkcioniše! Po ovom podatku, opština Kosjerić već četiri sezone ima tendenciju smanjivanja broja dana sa potencijalno gradonosnim oblacima (ili manje od proseka).

Van mreže dragospas

  • *
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Kosjerić
    • Orgonit Srbija
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #329 poslato: 30. Jun 2012. u 14:17 »
Praksa u ovakvim slučajevima je da se postavi vodič ka izvoru podatak tj. link gde i ja kao i svi ostali zainteresovani možemo pogledati ko je ovo pisao, kada i gde.

Podaci se odnose na 2010. god. od kada stvarno i počinje smanjenje broja padavina sa gradom, što naravno dokazuje moju priču, i ništa suprotno od toga.

Centar Kosjerića nema tendenciju smanjivanja padavina sa gradom, u njemu takvih padavina uopšte nema od 2010. god, a Opština Kosjerić kojoj pripadaju i mnoga udaljena sela verovatno da imaju smanjen broj padavina sa gradom.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #330 poslato: 30. Jun 2012. u 14:35 »
Praksa u ovakvim slučajevima je da se postavi vodič ka izvoru podatak tj. link gde i ja kao i svi ostali zainteresovani možemo pogledati ko je ovo pisao, kada i gde.
U pravu si, moja greška ... http://www.hidmet.gov.rs/podaci/oog_izvestaji/okruzi/Periodicni_UZ.pdf
Podaci se odnose na 2010. god. od kada stvarno i počinje smanjenje broja padavina sa gradom, što naravno dokazuje moju priču, i ništa suprotno od toga.
Ne počinje od tada, nego dve sezone pre 2010. godine. Znači od 2008. godine pa na ovamo, manje posla za protivgradnu odbranu a samim tim i manje gradonosnih oblaka!
Centar Kosjerića nema tendenciju smanjivanja padavina sa gradom, u njemu takvih padavina uopšte nema od 2010. god, a Opština Kosjerić kojoj pripadaju i mnoga udaljena sela verovatno da imaju smanjen broj padavina sa gradom.
Ne možeš uzeti samo jednu tačkicu i donositi zaključak. Nisam ni mislio na samo naselje Kosjerić, jer za njega nisam ni našao podatak nego za celu opštinu! Trend je takav da od 2008. godine opština Kosjerić ima znatno manji broj dana sa gradonosnim oblacima, a samim tim i naseljeno mesto Kosjerić!

Van mreže dragospas

  • *
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Kosjerić
    • Orgonit Srbija
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #331 poslato: 30. Jun 2012. u 14:53 »
Onda ovako, tvoj je izvor informacija, ja sam izvlačim podatke:


Општина Косјерић после дужег низа сезона ове сезоне је имала активираних свих
11 ПГС. Са малим закашњењем је после прелокације, тачније од 01. јуна, радила и ПГС
бр.40–Косјерић село, захваљујући изузетном залагању Месне заједнице и бившег стрелца
са ове ПГС као и финансијској подршци Општине. Овогодишњи утрошак од само 34 ПГР у
3 дана са дејством је скоро три пута мањи од вишегодишњег просека. Тако је и просечни
утрошак по активној ПГС од 3,1 ПГР четири до пет пута мањи од, на пример, просека у
претходне две сезоне. Ове године нису имале дејство ПГС бр.45–Мионица и 41–Дреновци,
која је иначе више година у врху са утрошком и бројем дана са дејством.
Са по два дејства
су три, а са једним даном у дејству су четири ПГС. Највише дејстава, у три дана, имале су
ПГС бр.36–Варда и 37–Маковиште, које су уједно и имали највећи утрошак од 8 односно 6
ПГР. Када је реч о стрелцима и њиховом раду, може се рећи да је стандардно добар, јер
већина су искусни стрелци, осим на ПГС бр.38–Радановци, чији стрелци не задовољавају
својим радом, па се показује да је био промашај прелокација ове станице. 



I sad ti meni reci gde si našao podatak da od 2008. godine pada utrošak raketa, kad gore boldirana rečenica jasno dokazuje da je od proleća 2010. god., kao što i non-stop tvrdim, počelo razbijanje gradonosnih oblaka chembusterom pa je utrošak protivgradnih raketa manji. Gde ćeš bolji dokaz od ovog zvanišnog izveštaja RHMZ-a koji si ti dao kao dokaz.

Takođe se može videti i da je smanjen utošak raketa u selima Drenovci i Mionica koji su bili u vrhu po broju utrošenih raketa. Sela Varda i Makovište su najdalja u celoj opštini od centra Kosjerića i graniče se sa Valjevskom opštinom, pa na njih efekat chembustera i nije mogao da se oseti niti sam rekao da chembuster ima toliko  dejstvo.

I šta hoćete više od ovog izveštaja ? ? ? ? ? ? ? ?





Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #332 poslato: 30. Jun 2012. u 21:23 »
 :D Namerno nisam hteo da ovo citiram, jer sam znao da ćeš ga ti citirati, jer ti odgovara! Pročitaj ponovo, ali dobro izveštaj i nemoj da preskačeš stvari koje ti ne idu u prilog.
Ja ovde stavljam tačku na ovu diskusiju, kada pošteno prihvatiš činjenice koje ti se serviraju, onda možemo da nastavimo! Do tada ništa! :-*

Van mreže dragospas

  • *
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Kosjerić
    • Orgonit Srbija
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #333 poslato: 01. Jul 2012. u 00:57 »
Do sada si bio raspoložen za razmenu mišljenja i lepo smo komunicirali, a kada smo isterali cara do duvara i došli do konkretnih dokaza koje ste svi toliko željno iščekivali, sada nećemo dalje pričati, jel tako?

Ti sad hoćeš da kažeš da je ovaj izveštaj kontradiktoran sam sa sobom i da ja jesam doslovce citirao šta piše u tom izveštaju ali da to ne važi ili ne znam šta već, jer ja sam neki manipulator pa taj isečak koristim u svoje svrhe jer mi odgovara a ne koristim ostatak dokumenta jer mi ne odgovara a u njemu se iznose sasvim drugačiji podaci, jel i to tako?

Znači, u ovom izveštaju se u jednom delu kaže jedno a drugom delu izveštaja kaže drugo. E pa neće biti tako i ono što meni savetuješ mogao bi ti da primeniš tj. da pažljivo čitaš ono što koristiš kao dokaz.

U izveštaju stoji ova rečenica koju si ti naveo:

"Иначе број дејсатва и утрошак на ове три општине је испод вишегодишњег просека, а код општине Косјерић се то понавља већ трећу сезону."

Ali šta ona znači? Znači da je utrošak raketa u Kosjeriću ispod višegodišnjeg proseka, i ništa više. Ne govori se kolika je ta razlika u ovoj godini u odnosu na prethodne dve godine. Da bi ova gore rečenica bila istinita dovoljno je da utrošak raketa bude manji za samo jednu raketu.

Ali ono što jasno govori kolika je razlika u utrošku raketa u 2010. godini u odnosu na dve prethodne godine je sledeći citat iz istog izveštaja:

"Овогодишњи утрошак од само 34 ПГР у 3 дана са дејством је скоро три пута мањи од вишегодишњег просека. Тако је и просечни утрошак по активној ПГС од 3,1 ПГР четири до пет пута мањи од, на пример, просека у претходне две сезоне. Ове године нису имале дејство ПГС бр.45–Мионица и 41–Дреновци, која је иначе више година у врху са утрошком и бројем дана са дејством."

Iz ovog dela izveštaja se jasno može videti da je drastično smanjenje broja ispaljenih raketa u 2010. godini, i to 4-5 puta manji u odnosu na prethodne dve sezone. Možda je neznatno smanjenje bilo u 2008. i 2009. god. ali je u odnosu na te dve godine 2010. godina nadmašila sve rekorde.

I šta tu ima više da nije jasno? Jedino ako hoćeš da isteravaš mak na konac.

Uostalom, tražio sam vam već podatke da li se i kada desilo da neke godine u periodu od 20 ili 30 godina pre 2010. god. (1979. - 2009. god.) nije pao grad bar jednom godišnje, i svi ćutite. Da li RHMZ ne raspolaže tim podacima? Da li nema ni jednog stručnjaka iz RHMZ ovde na forumu?

Već treću godinu nema grada u Kosjeriću i to baš onda kada sam postavio chembuster, a prethodnih 30 je svake godine pao grad bar jednom a izveštaj RHMZ sve govori meni u prilog.

Imate li još kakve municije?


Kada nađete dođite da malo pucate, a do tada   :car:

Van mreže pavlovic

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 39
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #334 poslato: 01. Jul 2012. u 02:30 »
Ja imam podatke o šteti od grada, od 2007, s tim da od 2010. beležim i stanice sa štetom, ovako izgleda broj dana sa štetom u opštini Kosjerić, na osnovu RHMZ podataka:

2011: 2 (28. maj Mionica i 9. jun Makovište)
2010: 1 (19. jun Varda)
2009: 0
2008: 2
2007: 3

Što se tiče 2012. bio je jedan dan sa pojavom grada u Drenovcima, i dva dana sa pojavom sugradice na više PGS.




Van mreže dragospas

  • *
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Kosjerić
    • Orgonit Srbija
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #335 poslato: 01. Jul 2012. u 13:32 »
Ove podatke ne mogu da prihvatim. Živim u Kosjeriću i dobro znam da li je 2009. god. bilo grada ili nije. Ne da ga je bilo nego je poslednjih godina pred 2010. padao nekoliko puta godišnje. Jedan grad obavezno označi sezonu branja malina gotovom, posle njega nema više šta da se bere,  a jedan umlati šljivu. To je minimum koji se dešavao svake godine.

Podatak da 2009. god. nije bilo grada je opet kontradiktoran sa samim izveštajem RHMZ-a. Ako u izveštaju RHMZ-a stoji da je utrošak raketa u 2010. god. manji 4-5 puta u odnosu na prethodne 2 sezone, onda za 2009. godinu umesto 0 mora biti brojka 4 ili 5 ili 8 ili 10 ili 12 ili 15 ili možda više od toga, a ne 0 (nula).

Sad bi svako mogao da izađe ovde i kaže: imam podatke od RHMZ-a koji kažu ovo ili ono....

Ne može tako, zvanični izveštaj smo videli i dok se ne pojavi neki novi zvanični izveštaj koga svi možemo da vidimo, bilo kakvo navođenje podataka je nepouzdano. Čak imam utisak da se Ljubiša uvredio zato što dokazi govore u prilog tome da chembuster efikasno deluje. Valjda bi trebao biti srećan, ne znam što je razočaran.

Da razjasnimo malo i sam raspored sela u opštini Kosjerić. Znate i sami da najveći procenat nevremena u Srbiji dolazi sa zapada. Nekada ravno sa zapada, nekada sa severozapada, nekada sa jugozapada, dok je procenat nevremena koje dolazi sa drugih strana sveta manji. Varda i Makovište su severozapadno od Kosjerića i toliko udaljeni da njih chembuster ne može spasiti grada sem ako nevreme dođe sa jugoistoka. Drenovci su bliži Kosjeriću i severno od njega i chembuster može ublažiti svako nevreme koje dođe sa juga a neutralisati svako nevreme koje dođe sa jugoistoka. Mionica je još bliža Kosjeriću, na severoistoku i na samom rubu dometa, i chembuster bi efikasno i sigurno sprečio svako nevreme koje na Mionicu dolazi sa jugozapada, dok ne može sprečiti nevreme koje dolazi sa severa, severoistoka i istoka, možda ga samo malo ublažiti.

Na sledećoj slici vidimo mapu Kosjerića i označen maksimalni domet chembustera koliki smo dobili nekim našim opažanjima efekata koje ostvaruje (plavi krug) i sigurno pokriveno područje (crveni krug).



Izračunajte koliko kubika vazduha ima u ovim zonama ako mislite da je to malo za jedan chembuster.

To što sam ja postavio chembuster u centru Kosjerića uradio sam zato što mi je tu kuća. Kada bih imao mogućnost chembustere bih postavio po obodu Kosjerića, odn. po obodu branjene zone i to je princip koji treba primeniti. Zašto? Efekat chembustera je u neutralizaciji oblačne mase, kako sam već objašnjavao.

Oblačna masa u preletu preko zone u kojoj se nalazi chembuster bude potpuno neutralisana. Kada nadleti zonu u kojoj se nalazi chembuster ta oblačna masa više nije sposobna ni za šta. U njoj nema električnog naboja, nema gromova i nema snagu da napravi bilo kakvu štetu. Zato ako bi hteli da branimo npr. centar Kosjerića, morali bi da postavimo bar 4 chembustera na sve 4 strane sveta oko Kosjerića. Na taj način sa bilo koje strane ako dođe nevreme ono mora preći celokupno područje koje je pod uticajem chembustera da bi došlo do branjene zone. I efekat je potpun.

Na sledećoj slici možete videti kako bi to otprilike izgledalo.



Moguće je proširiti površinu zaštićenu od nevremena i grada i na zonu dalju od centra Kosjerića postavljanjem 4 chembustera na daljim lokacijama od centra ali postavljanjem još jednog, petog, chembustera u sam centar, što bi izgledalo ovako



Postavljanjem samo jednog chembustera postiže se da u sigurnoj (crvenoj) zoni nema grada, ali nema nikakve garancije da će se isti efekat postići dalje od toga jer chembuster nema vremena da neutrališe svaku oblačnu masu jer one mogu biti različite snage i brzine. Samo okruživanjem područja sa svih strana postiže se sigurna zaštita od nevremena sa bilo koje strane sveta da dođe nevreme.

Van mreže dragospas

  • *
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Kosjerić
    • Orgonit Srbija
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #336 poslato: 05. Jul 2012. u 15:26 »
Obratite sad dobro pažnju kakvo se nevreme stvorilo na jugu Srbije, Crnoj Gori, BIH i Sloveniji a nazire se da će tako biti i u Hrvatskoj, pa ćemo sutra u izveštajima da vidimo da li je i gde pao grad i kakve je štete naneo...

http://www.meteo-mc.fr/satellite-ir-anime-eu.php


Van mreže dragospas

  • *
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Kosjerić
    • Orgonit Srbija

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #338 poslato: 09. Jul 2012. u 16:55 »
Do sada si bio raspoložen za razmenu mišljenja i lepo smo komunicirali, a kada smo isterali cara do duvara i došli do konkretnih dokaza koje ste svi toliko željno iščekivali, sada nećemo dalje pričati, jel tako?
Po nekad diskusije izgube smisao.
Znači, u ovom izveštaju se u jednom delu kaže jedno a drugom delu izveštaja kaže drugo. E pa neće biti tako i ono što meni savetuješ mogao bi ti da primeniš tj. da pažljivo čitaš ono što koristiš kao dokaz.
Izveštaj je korektan u svakom svom delu! The End!!!
Čak imam utisak da se Ljubiša uvredio zato što dokazi govore u prilog tome da chembuster efikasno deluje. Valjda bi trebao biti srećan, ne znam što je razočaran.
Ma kakva uvreda, samo ne volim kada neko neće da prihvati činjenice! Nemam problem sa chembuster-ima ... ako si gledao seriju Dosije X, onda znaš šta je pisalo na posteru u Molderovoj kancelariji! ;) E to je to, samo ne možeš da dođeš, namigneš, kažeš veruj mi to funkcioniše i ja ti poverujem! Pa nisam Homer Simpson. :nelupaj: Moraš da to DEBELO potkrepiš dokazima.
2010: 1 (19. jun Varda)
2009: 0
2008: 2
2007: 3
Evo ga trend smanjivanja ... čim je u sezoni manje gradonosnih i potencijalno gradonosnih oblaka, manje je i dejstvovanja. To se lepo poklapa i sa Pavlovićevim podacima. Dakle, nema potrebe da ih odbacuješ!
E sad, evo ih podaci koje si tražio od RHMZ! Unapred znam da ih nećeš prihvatiti, ali dobro, ima ovde ljudi koji prate ovu temu i mislim da je u redu da zbog njih to napišem.
Citat
Pojava grada u Kosjeriću je zabeležena 2007-me, jednom u maju i jednom u junu. Od tada nije zabeležena.
Međutim, to ne mora ništa da znači. Dešavaju se periodi od po nekoliko godina bez grada. Kosjerić nije imao grad takođe ni u periodu 2002-2004.
Evo ga i primer iz mog kraja ... čisto da vidiš da to nije ništa neobično. Ovo su takođe zvanični podaci.
U pitanju su sela Toba i Rusko Selo ... deli ih nekih 7-8 km.

U periodu 1998-2004 u Ruskom Selu nije zabeležena nijedna pojava grada. Međutim, od tada je bila 2005 jednom, 2006 jednom, 2007 nijednom, 2008 jednom, 2009 nijednom, 2010 dva puta (oba puta u maju) i 2011 jednom.
Nedaleko od Ruskog Sela nalazi se Toba. Tamo je priča sasvim drugačija. U periodu 2002-2009 nije bilo nijedne pojave grada. 2001 bilo je jedna pojava grada, a 2010 čak tri (sve tri u maju).
Opet primer ... godina je 2002-a ... postavio sam chembuster u Tobu! Sve do 2010-e, ja a i ljudi oko mene su verovali da chembuster funkcioniše ... punih osam godina:first: Međutim, sve je palo u vodu kada je u 2010-oj pao grad i to dva puta!
Moj ti je savet da budeš strpljiv i da pratiš i dalje vremenske prilike u Kosjeriću i naravno veruj u chembuster, ništa loše u tome, samo nemoj da sve druge omalovažavaš koji ti daju konkretne podatke. Kako da očekuješ da ti mi verujemo na nečem apstraktnom, a ti nećeš da veruješ u podatke koji se pišu decenijama, a koje opažaju tvoji sugrađani i niko drugi! :-\
Na kraju, ne očekuj moju repliku ... ja sam se maksimalno potrudio da dobiješ podatke koje si tražio. Ostaje da pratimo vremenske prilike i vidimo da li chembuster šljaka ili ne!
Do nekog drugog puta, veliki pozdrav! :-*

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #339 poslato: 09. Jul 2012. u 18:42 »
Mislim da cemo se na kraju price vratiti na glavni razlog nesporazuma (po mom misljenju), a to je prostorna razmera gradonosne zone u Cb oblaku i njen odnos sa povrsinom osmatracke stanice ili oblasti osmatranja.