Autor Tema: Protivgradna zaštita  (Pročitano 190221 puta)

Van mreže IgorBiH

  • *
  • Poruke: 44
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #240 poslato: 29. Jul 2011. u 14:11 »
e stvarno bilo bi vrijeme da se i ja javim

Ovako, ja zivim na selu, i naravno, zivimo od poljoprivrede(kao i na svakom selu) i sad neka neko kaze da protugradna obrana nije nista?!! ono hallo

jedna radarska stanica je cca 5 km daleko od mene i imaju svaki mjesec po nekoliko djelovanja, da ne spominjem posmatranje.

Sad problematika je ta sto jednom nisu imali raket, ili je avion bio u blizini pa nisu smjeli pucati, nakon toga grad je padao 10 minuta velicine oraha, sva sreca nije bilo jakog vjetra pa nije bilo puno stete.

Zakljucak je da je to jako efikasno, i naravno da je preskupo za neke koji zive u gradu i boli ih uvo za poljoprivredom


Podrska za sve OOG na svijetu :)

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #241 poslato: 29. Jul 2011. u 14:34 »
Ja samo znam da je na onaj oblak koji je zahvatio moj kraj ispaljeno dosta raketa(barem su rekli da su dosta ispalili) ali da nishta nije pomoglo,u nekim situacijama pgs pomaze i te kako a u nekim ni malo,sve zavisi od jachine oblaka valjda,mislim ne razumem se samo pretostavljam

Van mreže IgorBiH

  • *
  • Poruke: 44
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #242 poslato: 29. Jul 2011. u 14:52 »
jacine, i stadija razvoja

Van mreže dragospas

  • *
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Kosjerić
    • Orgonit Srbija
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #243 poslato: 29. Jul 2011. u 16:01 »
Pozdrav svima!

Nov sam ovde. Hteo bih da vas informišem da osim gradonosnih raketa protiv grada se može boriti i sa ChemBuster-ima.

Verovatno mnogi od vas za to nikad nisu ni čuli, neki će pitati šta je to a siguran sam da će se naći pojedinci koji će reći da je ovo šarena laža, prevara ili nešto slično ali ja ću biti strplji i pokušati da odgovorim na sva vaša pitanja.

Za početak možete pogledati par linkova da bi ste znali šta je to ChemBuster

http://www.orgonite.info/how-to-make-chembusters.html

http://www.youtube.com/watch?v=dqw7z2JJ-w4&feature=related

Ja sam jedan sličan napravio pre godinu dana i uverio se da ovo radi.

Za početak toliko.

Van mreže pavlovic

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 39
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #244 poslato: 03. Septembar 2011. u 14:26 »
Ukoliko su podaci kojima raspolažem tačni i potpuni, avgust 2011. bi mogao biti prvi avgust od 1998. bez zabeležene štete od grada.

Van mreže pavlovic

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 39
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #245 poslato: 16. Oktobar 2011. u 01:19 »
Sezona je završena, po podacima sa sajta RHMZ, ove godine je bilo 40 dana (u periodu 15.4 - 15.10.) sa pojavom grada na PGS.
2010. je bilo 50, 2009 56, a 2008. 57 takvih dana.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #246 poslato: 16. Oktobar 2011. u 08:21 »
Sezona je završena
Jeste, juče je bio poslednji dan ovogodišnje sezone. Narednih dana sledi povlačenje raketa, unošenje lansera u protivgradne kućice ... Mislim da je ovo definitivno godina sa najmanje posla na PGS! Zadnja dva meseca uopšte nismo bili na protivgradnoj!

Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #247 poslato: 16. Oktobar 2011. u 09:10 »
Kod nas sezona završena prije 15 dana, također i u Hr godina sa najmanje posla, na RC Gradište kompletan 8 i 9 mjesec  nije bilo akcije sa protugradnim raketama, dosad se to nije nikad ponovilo.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #248 poslato: 16. Oktobar 2011. u 09:41 »
Coja, od kad do kad je kod vas sezona odbrane od grada? Kod nas je od 15.04. do 15.10.

Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #249 poslato: 16. Oktobar 2011. u 14:17 »
01.05. - 01.10.

Van mreže Mili-CQ

  • **
  • Poruke: 720
  • Starost: 39
  • Lokacija: - Novi Sad -
storm spotter/chaser

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #251 poslato: 25. Februar 2012. u 08:39 »
Nisam optimista po ovom pitanju ...
Citat
Prema njegovim rečima, u Srbiji je postignuta velika efikasnost suzbijanju grada i ona se kreće od 63 do 74 posto.
:doh: Možda sa količinom raketa koju nemamo već godinama!
Citat
On je, otvarajući konferenciju, je ukazao na veliko iskustvo i znanje stručnjaka u toj oblasti stečeno proteklih godina, što je garancija da se može sa velikom pouzdanošću tvrditi da će taj zajednički projekat, koji je finansiran od strane IPA fonda za prekograničnu saradnju Srbije i Mađarske biti i kvalitetno i efikasno sproveden.
Razlog zbog čega je sve i pokrenuto! Ipak mislim da Mađari neće ispaliti ni jednu protivgradnu raketu! Ne znam ... možda grešim. :neznam:


Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #252 poslato: 23. Mart 2012. u 13:10 »
Jos malo krece sezona (kod nas od 01.05.) Po stanicama ce se raspolagati sa 40 l otopine i 14 raketa

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #253 poslato: 23. Mart 2012. u 16:36 »
Jos malo krece sezona (kod nas od 01.05.) Po stanicama ce se raspolagati sa 40 l otopine i 14 raketa
Ma vi ste dobri! Mi od kako smo počeli sa radom (2000) nismo imali više od 10 raketa. Iako kod nas sezona kreće ranije, ništa se ne zna konkretno. Mislim da neće biti većih promena, dakle 3-4 rakete po stanici i to je to.
30.03. Imamo sastanak pa će se znati nešto više. Od prošle godine smo pri MUP-u, tako da nam je rečeno da će na sastanku ove godine biti neko iz policije! Baš me interesuje kako će se postaviti prema krađama koje se dešavaju na stanicama. Skoro da nema stanice da nije bar jednom obijena! >:(
Po stanicama ce se raspolagati sa 40 l otopine
:?: :?: :?:

Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #254 poslato: 23. Mart 2012. u 18:56 »
Otopina je za prizemne generatore

Prizemni generatori se pale nekoliko sati prije dolaska oluje. Primjerice upale u 11:00 h a grmljavinski oblaci dodu oko 17:00 h.
Kada se ocekuju vece mogucnosti za nepogodu nekada se pale i do 10 h prije dolaska

1 litra otopine približno treba 1h da izgori
« Poslednja izmena: 23. Mart 2012. u 19:17 COJA »

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #255 poslato: 01. April 2012. u 08:41 »
Juče bio na sastanku pred novu sezonu. Očekivao sam da će doći neko iz SUP-a kao što je najavljeno, međutim, ništa od toga! Sezona nova, problemi stari. Uglavnom ništa novo u odnosu na prethodne godine. Ovu sezonu započinjemo sa 5 raketa i to je to!  :-\

Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #256 poslato: 03. April 2012. u 02:34 »
uh to je slabo, prakticki imate za jednu pucanje

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #257 poslato: 03. April 2012. u 08:40 »
uh to je slabo, prakticki imate za jednu pucanje
Da, ali tako je već nekoliko godina u nazad! :(

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #258 poslato: 03. April 2012. u 11:54 »
U Blic-u je juce bio clanak o protivgradnoj zastiti. "Pokrali lansere raketa" je naslov.
Zbog kradje lansera prosle godine, 16 opstina U Vojvodini moze ostati bez zastitie ove sezone. U Radarskom centru Bajsa ukradeno je 35 lansirnih rampi za rakete. Najvise kradje je u Odzacima gde je od devet protivgradnih stanica 4 van funkcije. Dok se ne kupe nove, lansere ce pozajmiti od stanica koje ih imaju u rezervi (a koje su to stanice ne pise).
Svaki uredjaj kosta od 100.000 do 150.000 dinara i narucuju se u seriji od 100 komada. Da li je ova infomracija tacna?

Ljubisa jer se govorilo o ovome na sastanku?

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #259 poslato: 03. April 2012. u 15:26 »
Ja sam imao želju da pričamo o ovoj temi da je došao neko iz SUP-a kao što je najavljeno. Međutim, koja svrha da mi pričamo između sebe o toj temi, kada oni koji treba to da čuju nisu tu!!! >:(
I nama su pre nekoliko godina ukrali lanser. Mislim da su onda govorili da taj koji smo dobili košta oko 800-900 evra!
Za 12 sezona, koliko mi radimo, PGS nam je obijena 7-8 puta ... dok neko ne ukrade rakete i sa njima se osakati, neće se ništa preduzimati. Kao kod ove tragedije koja se desila u N.S. Sad svi pametni i svi sve znaju, a niko ništa godinama (možda i decenijama) nije radio po tom pitanju! SRAŠNO!!! :o Tako nam je u svim sverama života! DOKLE VIŠE??? >:(