Autor Tema: Protivgradna zaštita  (Pročitano 190228 puta)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #260 poslato: 16. April 2012. u 15:20 »
Juče, 15. aprila, počela sezona odbrane od grada 2012.
Nadam se da ćemo imati malo posla ove godine!

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #261 poslato: 16. April 2012. u 15:41 »
Nadam se da ćemo imati malo posla ove godine!
rečenica je dvosmislena, zbog ovog "malo" :)
kako god, ja vam želim da nemate puno posla, a ako ga i bude - onda bar da imate čime da ga odradite...

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #262 poslato: 16. April 2012. u 16:00 »
rečenica je dvosmislena, zbog ovog "malo" :)
kako god, ja vam želim da nemate puno posla, a ako ga i bude - onda bar da imate čime da ga odradite...
:D Gotovo je nemoguće da sezona prođe bez "akcije" ... ako je tako, onda neka bude što manje posla!


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.439
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #263 poslato: 18. April 2012. u 13:16 »
Izgleda da ove sezone nema u ''upozorenjima i najavama'' na sajtu RHMZ-a Srbije koje su stanice u praćenju/dejstvu.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.750
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #264 poslato: 18. April 2012. u 13:25 »
Izgleda da ove sezone nema u ''upozorenjima i najavama'' na sajtu RHMZ-a Srbije koje su stanice u praćenju/dejstvu.

Ima. Ažurirano je i danas, samo što nema upozorenja. Bilo je neki dan da će lokalno pasti više od 20mm kiše.
Citat
RHMZ Srbije     18.04.2012
 
 Trenutno nema aktuelnih upozorenja i najava.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.439
  • Starost: 30
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #265 poslato: 18. April 2012. u 22:16 »
^^ ^^ Ne mislim na to Dejo. ;)

Mislim na ono:''Na teritoriji republike Srbije trenutno neka gradoopasnih oblaka''.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #266 poslato: 18. April 2012. u 23:11 »
Nisu jos izbacili ni izvestaje za 2011. godinu, zar ocekujes da ce to poceti na vreme. Ali to ni nije toliko bitno, mozda ni ne budu pisali u "Upozorenja i najave" jer to vec ima u delu "Odbrana od grada".

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #267 poslato: 19. April 2012. u 15:40 »
Možda ne mogu da se dogovore   :policajac:  :-: :kisa

Van mreže forest

  • *
  • Poruke: 492
  • Starost: 40
  • Lokacija: Prokuplje
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #268 poslato: 30. April 2012. u 10:06 »
Citat
(Не)спремни за сезону града

Србија ни ове године нема довољно противградних ракета, али је нешто спремнија него раније. У току је набавка 1.600 противградних ракета, а по станицама је распоређено око 8.500 ракета, што је за петину више него прошле године у ово време. Ипак, то је мање од потреба.

Због недовољно противградних ракета, прошле године су многи, а највише пољопривредници, претрпели огромну штету. Поједине локалне самоуправе због тога су саме финансирале куповину 600 ракета. На почетку ове сезоне, нешто је боља ситуација.

У противградним центрима широм Србије тврде да су спремни да дејствују у случају града.

Миодраг Марјановић из Сектора за ванредне ситуације у Лесковцу каже да су сви системи радио-везе проверени и у функцији. "Ми од овога тренутка можемо бити спремни да делујемо", каже Марјановић.

На почетку сезоне одбране од града свака станица требало би да има по 12 ракета. Међутим, стрелци широм Србије су 15. април дочекали са мање муниције.

Противградни стрелац из Ваљева Милан Весић каже да имају пет ракета за почетак, а прошле године имали су четири.

"То је оно што су преостале залихе из магацина из набавки МУП-а из прошле године. Ми се надамо да ће ова процедура за ову годину бити убрзо завршена", каже Зоран Бабић из Одељења противградне заштите у Ваљеву.

Александар Лазаревић из Одељење за ванредне ситуације у Крушевцу каже да ову сезону дочекују са 730 ракета за разлику од прошле године када је било 620, што у пракси значи да ће у свакој противградној станици у Крушевцу бити по једна ракета више.

У Сектору за ванредне ситуације кажу да је у току набавка 1.600 противградних ракета за шта је из буџета издвојено 50 милиона динара. Објашњавају да је по станицама распоређено око 8.500 ракета, што је за петину више него прошле године у ово време.

Ипак и то је мање од потреба. Да би систем био ефикасан, потребно је између 15 и 17 хиљада ракета. Новца за набавку недостајућих за сада нема.

Начелник Сектора за ванредне ситуације Предраг Марић каже да оно што није успело да се реализује до почетка ове сезоне је да се усвоји закон о противградној заштити који би једном за свагда решио питање финансирања набавки противградних ракета.

Марић каже да би на годишњем нивоу било потребно 15 милиона евра да би се постигао оптимум ракета у свим противградним станицама у Србији.

Штета од града често је већа од износа новца који се улаже у заштиту. Прошле године само у ариљском крају она је процењена на 10-ак милиона евра.

Србија се од града штити једино помоћу противградних ракета. Иако у великој мери помаже, тај систем никада не омогућава стопроцентну одбрану од града.




Van mreže dragospas

  • *
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Kosjerić
    • Orgonit Srbija
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #269 poslato: 29. Maj 2012. u 02:16 »
Марић каже да би на годишњем нивоу било потребно 15 милиона евра да би се постигао оптимум ракета у свим противградним станицама у Србији.

15 miliona evra godišnje! Zar nije bolje jednom kupiti ChemBuster za 600 evra i biti zaštićen zauvek?    :deda:

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #270 poslato: 11. Jun 2012. u 12:09 »
Juce je bilo bas puno posla na protivgradnim stanicama. 737 ispaljenih raketa, 83 stanice prijavile grad, 32 sugradicu.

http://www.hidmet.gov.rs/latin/odbranagrad/pracenje/izaberi_datum.php?yearID=2012&monthID=06&dayID=10

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #271 poslato: 13. Jun 2012. u 12:47 »
Na teritoriji RC Samoš je u toku preraspodela raketa! (verujem da je tako i ostalim RC centrima) Dakle, strelci koji su ispalili svih pet raketa, dobiće "nove" rakete koje će se uzimati od onih stanica koje nisu pucale! Vraćamo se na staro stanje od prošle ili pretprošle godine kada smo svi imali po tri rakete. Zaista ne vidim smisao ovakvog "mrcvarenja" protivgradne odbrane koja traje već godinama unazad.
Ne znam da li sam ranije pisao, ali evo sada ću  ... svaki strelac za svoj rad na PGS dobija mesečno 4000 dinara ili 34,3 evra (po srednjem kursu)! Odgovornost velika, primanja mala ... zaista mislim da je krajnje vreme da se ova država opredeli ... ili, ili ... rad protivgradne na ovaj način nema smisla! Ako neće da daju pare da sistem radi kako treba, onda neka ga ugase!!!


Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #272 poslato: 14. Jun 2012. u 11:44 »
Sada cete malo odmoriti dok traje ovaj topli talas. A posle cemo videti da li cete imati dovoljno raketa jer uglavnom posle toplog/tropskog talasa bude jakih oluja.

Stvarno jadno 4000 dinara za takav posao. Bez obzira koliko rakete uticu na oblake vi stitite jako velku povrsinu i sto kazes velika je odgovornost.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #273 poslato: 14. Jun 2012. u 15:23 »
Sada cete malo odmoriti dok traje ovaj topli talas. A posle cemo videti da li cete imati dovoljno raketa jer uglavnom posle toplog/tropskog talasa bude jakih oluja.
Pa da, ovih dana smo bili često na PGS. Raketa će biti toliko koliko sam napisao, nove niko ne spominje! :-\
Stvarno jadno 4000 dinara za takav posao. Bez obzira koliko rakete uticu na oblake vi stitite jako velku povrsinu i sto kazes velika je odgovornost.
Na stranu to da li rakete utiču na oblake ili ne, u svakom slučaju mi obavljamo taj posao, nekad u pripravnosti i 24h dnevno.

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #274 poslato: 14. Jun 2012. u 16:00 »
Raketa će biti toliko koliko sam napisao, nove niko ne spominje! :-\

Hteo sam reci da kada dodje nov talas nestabilnosti ko zna da li cete imati dovoljno raketa, a ne ocekujem da cete dobiti nove.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #275 poslato: 21. Jun 2012. u 16:49 »
Ne znam da li sam ranije pisao, ali evo sada ću  ... svaki strelac za svoj rad na PGS dobija mesečno 4000 dinara ili 34,3 evra (po srednjem kursu)! Odgovornost velika, primanja mala ... zaista mislim da je krajnje vreme da se ova država opredeli ... ili, ili ... rad protivgradne na ovaj način nema smisla! Ako neće da daju pare da sistem radi kako treba, onda neka ga ugase!!!

Zaista je sramota da ljudi koji su povremeno u pripravnosti po 24h budu ovako plaćeni! Nisam dobro upućen u situaciju u vezi protivgradne zaštite ali znajući da je ta "služba" od marta prošle godine (ako ne grešim) "u nadležnosti" MUPa Republike Srbije mislio sam da situacija nije toliko loša. 4000din... užas, sramota, uvreda za ljude koji to primaju kao "platu"...

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #276 poslato: 21. Jun 2012. u 17:25 »
Zaista je sramota da ljudi koji su povremeno u pripravnosti po 24h budu ovako plaćeni! Nisam dobro upućen u situaciju u vezi protivgradne zaštite ali znajući da je ta "služba" od marta prošle godine (ako ne grešim) "u nadležnosti" MUPa Republike Srbije mislio sam da situacija nije toliko loša. 4000din... užas, sramota, uvreda za ljude koji to primaju kao "platu"...
Često kažem, voleo bih da onaj koji je direktno odgovoran za tih 4000 dinara, jednu noć provede sa bilo kojim strelcem na protivgradnoj stanici kada je "akcija" ... mislim da bi onda priča bila sasvim drugačija!
Nikakve promene se nisu desile od kako smo prešli u nadležnost MUP-a!!!

Van mreže dragospas

  • *
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Kosjerić
    • Orgonit Srbija
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #277 poslato: 22. Jun 2012. u 03:07 »
Ako nekome treba zaštita od grada i nevremena neka mi se javi na mejl:  [email protected]
Imam iskustvo od 2,5 godine u proizvodnji orgonita i chembustera i za to vreme nijednom nije pao grad u Kosjeriću gde živim i gde imam postavljen chembuster.
Možete pogledati moju stranicu na fejsbuku:  http://www.facebook.com/orgonit
Na ovoj stranici pogledajte i albume sa slikama mojih orgonita, chembustera, orgonskih topova i drugih majstorija.
Chembuster se kupuje jednom a ostaće na korišćenje i vašoj deci. Ne zahteva električnu energiju niti baterije za svoj rad i oko njega ne treba nikakvo održavanje.
Ko želi više informacija neka me kontaktira mejlom ili nek pozove 063/86-55-603, Dragomir.

Van mreže Mili-CQ

  • **
  • Poruke: 720
  • Starost: 39
  • Lokacija: - Novi Sad -
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #278 poslato: 22. Jun 2012. u 18:08 »
Ako nekome treba zaštita od grada i nevremena neka mi se javi na mejl:  [email protected]
Imam iskustvo od 2,5 godine u proizvodnji orgonita i chembustera i za to vreme nijednom nije pao grad u Kosjeriću gde živim i gde imam postavljen chembuster.
Možete pogledati moju stranicu na fejsbuku:  http://www.facebook.com/orgonit
Na ovoj stranici pogledajte i albume sa slikama mojih orgonita, chembustera, orgonskih topova i drugih majstorija.
Chembuster se kupuje jednom a ostaće na korišćenje i vašoj deci. Ne zahteva električnu energiju niti baterije za svoj rad i oko njega ne treba nikakvo održavanje.
Ko želi više informacija neka me kontaktira mejlom ili nek pozove 063/86-55-603, Dragomir.

storm spotter/chaser

Van mreže MILANCE

  • *
  • Poruke: 37
  • Lokacija: Aleksinac (okolina)
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #279 poslato: 23. Jun 2012. u 11:59 »
Protivgradna odbrana je i juce imala dosta posla: Ukupno je juce ispaljeno 408 raketa.