Autor Tema: Protivgradna zaštita  (Pročitano 190226 puta)

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #300 poslato: 25. Jun 2012. u 13:58 »
Mislim da zaraza ima pravo. Čim dodjemo na teren tzv. Teorije zavere (chemtrails,...), onda pocinju price: veruj mi, vidi se, itd.
Ja sam zeleo eksplicitne dokaze, iako imam svoj stav o svemu ovome. Svakome dajem podjednaku sansu da me ubedi u nesto, ali cvrste dokaze ne vidim, pa cak ni fizicki realnu pretpostavku da ista od ovoga ima smisla. Sve najbolje. 

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #301 poslato: 25. Jun 2012. u 14:00 »

Inace, na ovoj radarskoj slici je Kosjeric potpuno pokriven oblacima.

Van mreže dragospas

  • *
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Kosjerić
    • Orgonit Srbija
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #302 poslato: 25. Jun 2012. u 15:01 »
Mislim da zaraza ima pravo. Čim dodjemo na teren tzv. Teorije zavere (chemtrails,...), onda pocinju price: veruj mi, vidi se, itd.

Nisam rekao "veruj mi" rekao sam da treba biti otvoren i videti dalje od onoga što serviraju mediji. Ako izađeš napolje i pada kiša, a na televiziji kažu da je sunčano, šta će za tebe biti istina? Isto tako ako vidiš da avion iza sebe ostavlja trag koji ne nestaje posle par sekundi kako je to normalno, već ostaje na nebu satima i gomila takvih tragova kad se izukršta i napravi izmaglicu, šta će za tebe biti istina?

Inace, na ovoj radarskoj slici je Kosjeric potpuno pokriven oblacima.

I šta sad sa ovim hoćeš da kažeš?

Pazite sad ovako, postoji realna mogućnost da nas truju sa neba, čime je svako od nas ugrožen. I sad neko iz nepoznatih razloga, valjda samo da bi terao kontru, pokazao koliko neko ne zna ili pokazao koliko on zna, zastupa tezu da nas niko ne truje a i njega samog možda truju. Kažem možda, možda ga i ne truju, ali ako postoji i najmanja mogućnost da ga truju, umesto da pokuša da nađe odgovor da li ga stvarno truju i da li neko ugrožava njegovo zdravlje i zdravlje njegove dece, on hoće svima da dokaže da nema trovanja. Da li bi to običan čovek uradio. Mislim da ne bi, već samo neko ko ima interesa da se misli da nas niko ne truje i ko će sve učiniti da onoga ko pokuša da iznese istinu predstavi kao paranoika i onoga ko mlati praznu slamu. Kakvog interesa procenite sami.

Zaraza se ponaša kao neki vladar ko samo sedi a drugi su dužni na poslužavniku da mu donose poklone i ponude (čitaj - dokaze). Pa onda kaže: ovo mi se ne sviđa..... ni to.... ovo je glupost..... ovo nema blage veze sa životom.... ovo svi znaju da nije istina..... ovo nisu dokazi.... i tako dalje.

Postavlja se pitanje šta bi za njega bio dokaz. Verovatno ne bi bio ni sa čim zadovoljan.

Ali da se vratimo na početak ove konverzacije i dokaza koje sam dao na početku i koji su u vezi sa temom na kojoj se nalazimo.

U Kosjeriću već treću godinu za redom nije pao grad. Svi se čude kako je to moguće a onda tema ode u sasvim drugom pravcu kako bi se otišlo od ovih konkretnih dokaza.

Dakle, kada u Kosjeriću bude pao grad ja ću reći izvinite ljudi, pogrešio sam, ovo moje čudo ne radi, a do tada nema potrebe da iznosim bilo kakve dodatne dokaze. Objasnio sve što se po mom mišljenju događa u vezi chembustera, jer to je maksimalno koliko mi trenutno mogućnosti dozvoljavaju i više od toga za sada ne mogu.

Čak i da ne znam da kažem jednu jedinu rečenicu u vezi dejstva chembustera, to ni u kom slučaju ne znači da oni ne rade.

Dokaz za to je da moje dvorište nije videlo grada 2,5 god. a videćemo kako će se ova godina završiti, kao i buduće sezone. Pitanje je samo koliko će vam godina trebati da se uverite da ovo radi. Možda ćete 2022. reći: "ih, pa tvoja proba traje tek 12 godina, to je nama malo, trebaju nam neki konkretni dokazi".

Umesto da ste se konkretno zainteresovali da ovo vidite i probate, pa ako ne radi tj. ako vam padne grad ili se desi nevreme u vašem dvorištu da kažete ovaj je prevarant, vi odmah gazite moj 2,5-ipogodišnji rad, trud i trošak, jer svako eksperimentisanje osim intelekta, planiranja, vremena i zalaganja zahteva i finansijske troškove.

Lako je sedeti i omalovažavati drugoga, to ne traži nikakvu posebnu pamet ni umeće, a ja to umem i bolje od vas. Ali na ovom svetu se ceni samo ono što konkretno uradite, a omalovažavanje ostavite u svojoj kući...

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #303 poslato: 25. Jun 2012. u 15:11 »
Isto tako ako vidiš da avion iza sebe ostavlja trag koji ne nestaje posle par sekundi kako je to normalno,

Pre svega, nije istina da contrail nestaje posle par minuta.

Zaraza se ponaša kao neki vladar ko samo sedi a drugi su dužni na poslužavniku da mu donose poklone i ponude (čitaj - dokaze).
Pa normalno. Necu ja da radim tvoj posao.
Sta mislis, ako hoces da se povezes sa RHMZ da ce oni da umesto tebe istrazuju ove pojave? Jok, bato, trazice ti detaljnu dokumentaciju o tome o cemu govoris, jer nikome ne pada na pamet da gubi svoje vreme radi sumnjivih teorija.
Takodje, duzan si da pruzis dokaze onima kojima mislis da prodas svoj uredjaj.

Postavlja se pitanje šta bi za njega bio dokaz. Verovatno ne bi bio ni sa čim zadovoljan.
Sad cu da ti pokazem koji tip izjave nije dokaz:

Citat
U Kosjeriću već treću godinu za redom nije pao grad.
...
Dokaz za to je da moje dvorište nije videlo grada 2,5 god.

Znaci, bez neke detaljnije analize, ovo je tvoja izjava koja ne znaci nista. I ja mogu da kazem da u mom kraju nije bio grad vec godinu dana samo zato sto sam ja zapalio veliku vatru.

Ko te omalovazava? Zasto svi teoreticari zavere krenu da se zale kako ih neko omalovazava cim im neko trazi dokaze za njihove izjave?
Zna se kako stvari idu u nauci.
Naucnik kaze "E, ona tamo zvezda ima oko sebe dve planete", a ostatak naucnog sveta mu kaze "Dokazi ti to nama bato, da vidimo mi to". I onda on pokaze postupak, pokaze kako i zasto je to zakljucio, pa mu se otkrice prizna. Ukoliko odbije da dokaze cela naucna zajednica ima pravo da ga nazove diletantom. Jos ako pocne sa izjavama "Dokazite vi da ta zvezda nema 2 planete", e onda nastaje kompletna komedija.

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #304 poslato: 25. Jun 2012. u 15:12 »
Citat
I šta sad sa ovim hoćeš da kažeš?

Citat
Locirajte gde se na ovim kartama nalazi Kosjerić i Sremska Mitrovica pa pratite da li se i šta dešava kad oblačna masa dođe do tog područja.

Ok, kakav efekat ocekujemo?

Van mreže dragospas

  • *
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Kosjerić
    • Orgonit Srbija
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #305 poslato: 25. Jun 2012. u 15:22 »
Pre svega, nije istina da contrail nestaje posle par minuta.

Istina je!

Neću se više baviti tvojim skretanjem teme u drugom pravcu.

Od sad ću samo nuditi konkretne dokaze.

^^

Kosjeric se svakako nalazi u jednoj od gradobitnijih oblasti, narocito posto se oblaci u zapadnoj i jugozapadnoj struji premestaju iz Bosne koja je nebranjeno podrucje. Tako, cesto mogu da naidju i razvijeni visecelijski oblaci sa krupnim gradom, kada je odbrana od grada jalova. Iako ne znam tacne podatke o klimatologiji Kosjerica, mislim da je tako.

Ovo je rečeno i to je istina.

Od kako sam postavio chembuster u svoje dvorište grada više nema, i ništa me drugo ne interesuje. Kako, zašto, kuda, ko, s kim, s čim.... vidim da si pametan i informisan pa traži sam odgovore na ta pitanja.

Za mene su bitni samo efekti.

A ti pali vatre koliko god hoćeš.

Chembuster deluje i to je to. Ko voli nek izvoli...

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #306 poslato: 25. Jun 2012. u 16:38 »
Dobro, necemo vise o chem/contrailsima nego o odbrani od grada. Ima druga tema o tome.

Spomenuo si satelitsku sliku i rekao da pratimo situaciju.
Ja te pitam, sta da gledamo, kakve efekte da ocekujemo? Kako cemo znati da se desilo to sto se desilo (ili se nije desilo)?

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #307 poslato: 25. Jun 2012. u 17:08 »
Spomenuo si satelitsku sliku i rekao da pratimo situaciju.
Ja te pitam, sta da gledamo, kakve efekte da ocekujemo? Kako cemo znati da se desilo to sto se desilo (ili se nije desilo)?
I mene to interesuje ... dakle, ako sam dobro razumeo, ovako bi trebalo da izgleda teritorija koja je sigurna ... manji krug je 10km u prečniku a veći 20km.

Po tome je i Priboj skoro na ivici kruga (Kosjerić-Priboj otprilike 6km) ... onda se može reći da je i Priboj prilično zaštićen?
Da li to znači da na ovoj teritoriji ne možemo da vidimo nešto kao na primer ovaj oblak što je bio kod Virovitice u Hrvatskoj?

Ustvari, hajde napiši koliko se maksimalno može razviti oblak na toj teritoriji ... ili se uopšte ne razvija? Znači mene sada interesuju konkretni podaci!
Da li je ovde uspešnost 100% ili može da "omane" kao kod klasične protivgradne odbrane? Može li da bude sugradice ili je i ona isključena? Nemoj posle da bude ... znaš deluje u 99% slučajeva, a eto desilo se da je baš tada zatajio!

Van mreže Mili-CQ

  • **
  • Poruke: 720
  • Starost: 39
  • Lokacija: - Novi Sad -
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #308 poslato: 25. Jun 2012. u 23:07 »
storm spotter/chaser

Van mreže dragospas

  • *
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Kosjerić
    • Orgonit Srbija
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #309 poslato: 26. Jun 2012. u 02:21 »
I mene to interesuje ... dakle, ako sam dobro razumeo, ovako bi trebalo da izgleda teritorija koja je sigurna ... manji krug je 10km u prečniku a veći 20km.
Po tome je i Priboj skoro na ivici kruga (Kosjerić-Priboj otprilike 6km) ... onda se može reći da je i Priboj prilično zaštićen?
Da li to znači da na ovoj teritoriji ne možemo da vidimo nešto kao na primer ovaj oblak što je bio kod Virovitice u Hrvatskoj?
Ustvari, hajde napiši koliko se maksimalno može razviti oblak na toj teritoriji ... ili se uopšte ne razvija? Znači mene sada interesuju konkretni podaci!
Da li je ovde uspešnost 100% ili može da "omane" kao kod klasične protivgradne odbrane? Može li da bude sugradice ili je i ona isključena? Nemoj posle da bude ... znaš deluje u 99% slučajeva, a eto desilo se da je baš tada zatajio!

Prvo, Priboj se nalazi jugozapadno od Zlatibora, dole kod Nove Varoši. A taj na karti nacrtan Priboj može biti neko selo, ali nikad čuo za njega iako ga ima na skoro svakoj karti. Mislim da je pre neka greška. Čuo bi za njega da postoji.

Drugo, ne znam šta ste se svi uhvatili za te oblake. Nikad nisam rekao da ovo uništava oblake niti sam rekao da iznad mesta gde se nalazi chembuster nema oblaka i da je stalno sunčano. Pa to je suludo. Chembuster ne utiče na prirodne oblake.

Lepo sam objasnio na prethodnoj stranici šta se može videti na satelitskim snimcima i šta se može očekivati kao efekat na oblacima.

Ja sam ovde na ovaj forum došao još pre godinu dana (strana 10. - 29. Jul 2011. god.) ali ste se tada svi pravili ludi. Ok, nema veze, meni se nigde ne žuri. Posle godinu dana opet se javljam. Sada već privlačim vašu pažnju. Ali, postoji izgleda jedan problem. Kako sad jedan doktor veterinarinarske medicine nama stručnjacima da objašnjava kako se bori protiv grada kad mi tolike godine ispucavamo rakete i borimo se protiv te nemani. Pa valjda bi mi znali da tako nešto može.

To je izgleda problem koji vas muči.

Vi se svi ovde plasirate kao neki stručnjaci, a ja treba da se osećam kao na verifikacionoj komisiji, pa da mi vi "stručnjaci" kažete da li chembuster može ili ne može da radi.

Pa ja sam došao da vam pružim malo informacija i da nešto novo saznate, a ne da mi vi dajete sertifikat.

Vi mene možete samo da pitate: "gospodine doktore, možete li nam objasniti ovo ili možete li nam objasniti ono..."

A da me tako propitujete ko na nekom ispitu... pa ja sam završio fakultet, i sa ispitima sam takođe završio.

Imam 35 godina, a sve što o vama vidim je da ste uglavnom mlađi od mene za jedno 10 godina.

Sad ćemo da vidimo čime ste vi to zaslužili da se ponašate kao stručnjaci. Šta vas čini stručnjacima?

Koliko sam ukapirao na ovaj forum ste došli zato što radite na protivgradnim stanicama. Da li vas to čini stručnjacima? Da li se ispaljivanjem protivgradnih raketa nekom magijom automatski stiče znanje iz meteorologije pa ste kompetentni da dajete stručna mišljenja u vezi svih inovacija u toj oblasti? Da li broj ispaljenih raketa znači nešto? Da li je kompetentniji za davanje stručnih mišljenja onaj koji ima više ispaljenih raketa?

Mislim da ste mnogo sebi dali za pravo.

Možda i grešim, možda ste vi svi u stvari diplomirani fizičari, hemičari, itd. Ne znam. Ajde da vidimo. Neka svako kaže šta ima od obrazovanja pa ćemo nastaviti komunikaciju.

Ovo nije prvi forum na koji sam došao i potegao priču o chembusterima. Nije, ne sekirajte se. Ali na svakom forumu se nađu tako neki koji sve znaju. Ma nema šta ne znaju, suva inteligencija.

I onda mene pitaju: kako utvrđuješ da ovo radi? Pa kako bi ste vi kao takvi stručnjaci to utvrdili? Sve znate. Pa izvolite onda sami, na satelitskim snimcima ili kako bilo, dokažite da ovo radi ili ne radi. Ja sam krenuo praktično od nule. Ove rezultate i tehnologiju izrade niko u svetu nije postigao. Niko mi nije rekao kako da utvrdim dejstvo niti šta mogu da očekujem. Sve sam sam uradio. I sada vam iznosim deo tog iskustva a vi hoćete još. Hoćete sve. E pa ne može. Polako. Žurite li negde? Mladi pa nervozni. Hoće sve na brzinu. Kad počnete da cenite tuđe vreme, rad i trud onda ćete dobiti i informacije.

Ja mogu opet da dođem tek sledeće godine. Da podvučemo novu crtu pa da vidimo kakvi su rezultati. Koliko je kod vas palo grada a koliko kod mene. Opet kažem, ni 20 godina bez grada vam ne bi bio dovoljan dokaz.

To što vi niste za nešto čuli i niko vam nije rekao da tako nešto postoji, ne znači da to ne deluje.

To samo znači da vi za to niste čuli i niko vam nije rekao da tako nešto postoji.

Da ponovimo gradivo:

Imam jedan chembuster postavljen u Kosjeriću, jedan u Sremskoj Mitrovici. Gde je postavljen chembuster nema grada u poluprečniku 5-10 km. To ne odgovara ovima što rade na protivgradnim stanicama jer gube posao, ali odgovara ljudima koji imaju kuće, automobile. voćnjake, njive, plastenike, i dr. jer im grad napravi veliku štetu na krovovima, automobilima, voćnjacima, njivama, plastenicima i dr. Štetu ne mogu da nadoknade, a moraju dodatne troškove da imaju za opravku krovova, automobila, plastenika, moraju da prskaju oštečeno voće da ne bi trulilo, smanjena im je vrednost roda ili vrednosti uopšte nema, i tako dalje.

Ako neko želi da poseduje chembuster, može da proba da ga sam napravi, patenta nema, a ko nije sposoban da ga pravi, neće, ne može, ne ume ili jednostavno ne želi da rizikuje i hoće siguran i efikasan chembuster izrađen od strane stručnjaka sa iskustvom, može se meni obratiti na mejl  [email protected]   ili na telefon  063/86-55-603.

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #310 poslato: 26. Jun 2012. u 07:37 »
Citat
Pa ja sam došao da vam pružim malo informacija...
Izvoli, mozes poceti. Znam da nece biti nista od toga, al ajde...

Nego, evo tebi jednog saveta.
Ukoliko zelis saradnju sa nekom ustanovom, moraces da prokupis dokaze da to funkcionise. Niko, ali NIKO nece prihvatiti da se zamajava sa necim na osnovu tvoje reci, nepotpunih podataka i merenja zracenja mobilnog telefona.
Prvo sto ce te pitati je koliko si meteo podataka skupio za proteklih 2.5 godine? Da li si poredio kolicinu padavina sa i bez tog uredjaja? Razvoj konvektivne oblacnosti sa i bez? Vetar? Pritisak? Vlaga? Kakve si instrumente koristio za merenja?


Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #311 poslato: 26. Jun 2012. u 11:14 »
Vidim da se diskusija bas razvila i samo dodajem da pazimo da se ne skrene sa teme.

Ja ovo sve posmatram kao zustriju raspravu, cini mi se da niko nije izasao iz okvira pristojnosti.

Dragospas se pojavio sa jednim ''proizvodom'' koji je predstavio kao ultimativno resenje ozbiljnog problema. Pa je jos pritom i jeftino i efikasno u potpunosti. Kako onda da tako nesto ne izazove u najmanju ruku sumnju, kada se ostali deo sveta svim snagama upinje i bori protiv grada i opet niti ima savrsene rezultate, niti ga to kosta malo (kosta uzasno)?

Ne treba zaboraviti reci Mendeljejeva koji je jos pre vise od 100 godina rekao da ce covek moci u nekoj daljoj buducnosti  vreme modifikuje i izmeni i to upravo prema svojoj zelji. Te reci nas i danas motivisu da svoja istrazivanja usmerimo u tom smeru i zato pokusaji obicnog coveka da uradi nesto po tom pitanju su sasvim razumni i u tom smislu ohrabrujuci.

Dragospas, nemoj misliti da ovde neko zeli da tebe ispituje ili da si kod neke komisije, ali veruj, ono sto nudis lici na sve one tablete za mrsavljenje koje nam nude da jedemo i sedimo, a da mrsavimo. Obzirom da si ti vrlo samouvereno rekao kako si ''nasao lek'', ne mozes ocekivati da ljudi dodju i odmah poveruju bez i jednog opipljivog dokaza.

Opet, svoju diplomu iz veterinarske medicine si stekao i to ti niko ne moze osporiti, ali te to ne kvalifikuje kao nekog ko moze da se bavi problemom odbrane od grada (profesionalno). Diploma fakulteta svakako govori o kvalitetima jedne osobe, ali ako bih ja sutra hteo da napravim neki proboj u oblasti veterinarske medicine, svakako se ne bih nadao da ce mi iko poverovati u neke tvrdnje tipa: konstruisao sam nesto sto tamo gde se nalazi daje da kokoske nose jaja svaki dan ili da svinje nemaju mnogo sala (banalno, ali mi se cini ekvivalentnim) itd.

Ovo sto te mi ovde pitamo je minimum koji bi pitao i neko na pijaci ko razmislja svojim mozgom i ne prima sve zdravo za gotovo. Ozbiljnije, da bi ijedan projekat tog tipa uopste mogao da pocne da se radi, prvo mora da postoji razuman fizicki princip (o ovome sam pricao) po kom bi se suzbijao grad. Zatim bi se preslo na razradu samog eksperimenta u smislu: broja stanica koje osmatraju pojavu grada, trajanje eksperimenta, sredstava, analize rezultata itd.

Takodje, treba imati u vidu da pojava grada na lokaciji jedne tacke (recimo krug meteoroloske stanice) je tipicno oko par dana godisnje, evo recimo Pozega
 (izvor http://www.hidmet.gov.rs/ciril/meteorologija/klimatologija_srednjaci.php ):

ПОЈАВЕ (број дана са....)
снегом   9,7   8,2   5,6   0,8   0,0   0,0   0,0   0,0   0,0   0,4   2,8   8,0   35,5
схежним покривачем   23,1   14,8   5,1   0,4   0,0   0,0   0,0   0,0   0,0   0,1   4,1   15,3   62,9
маглом   10,4   7,2   3,9   3,7   9,9   11,9   12,8   15,4   17,5   17,6   11,2   12,2   133,7
градом   0,0   0,0   0,0   0,2   0,5   0,3   0,4   0,3   0,1   0,0   0,0   0,0   1,8 

Ovde  se vide brojevi redom za mesece u godini, a poslednji u redu je zbirno za godinu. Znaci, nijedan mesec nema prosecnu pojavu grada 1 dan u mesecu, vec se najvise javlja u maju i to jednom u dve godine (0.5 dana godisnje). Kada se saberu svi meseci 1.8 dana godisnje u Pozegi padne grad. To nam govori da bi prosek bio ispunjen moze da 5 godina ne padne grad uopste, a onda u toku 6. godine padne 10 ili 11 puta i to u klimatoloskom nizu od 30 godina ispadne normala.

Naravno, kako se krug osmatranja siri (recimo 10 km u precniku) broj dana sa gradom u godini ce sigurno rasti i samim tim opada sansa da se grad ne osmotri. Medjutim, osmatranja grada u krugu 10 km u precniku nije uopste lako izvesti, ako znamo prirodu gradonosne zone u Cb oblaku.
Zona je prilicno uska , u proseku oko 1km, a duzina moze biti 10 km (oblika trake) za jednocelijske oblake, a kod supercelija, moze da ide i po 500 km (i sa vecom sirinom, naravno).

Dakle, vrlo, vrlo kompleksno.

Jos jednom cu reci, velika nauka stoji iza celog procesa i da li je stvarno moguce da su toliki ljudi u struci i van nje bili slepi za ovo i da to do sad nije zazivelo (ako ne kod nas, onda u svetu)?
 


Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #312 poslato: 26. Jun 2012. u 15:15 »
Da se nešto dešava sa vodom može se videti i u eksperimentu u kom iz česme sipate vodu u dve čaše, jednu čašu stavite na orgonit a drugu čašu držite podalje od orgonita. Posle samo 5 minuta kada probate čašu koja nije bila na orgonitu osećate lagan ukus koji obično ima česmovača, dok je voda koja je bila na orgonitu pitkija, mekša, i nema ukus. Mlada rakija, tkzv. "drska" posle 5 minuta na orgonitu dobija ukus kao da je nekoliko godina odležala u buretu.

u utakmici između meteorologa i veterinara ne mogu da se odlučim za koga da navijam --- pošto sam filolog, volim mačke i sve životinje, a ne volim oluje, grad i jak vetar... ali pošto sam i ljubitelj dobre kapljice, moram da priznam da ne bih probala tu rakiju koja uz pomoć bilo čega naglo ostari (bojim se da bih i ja) -

khm, podsetila bih članove foruma (pa i moderatore) da nije lepo na forumima reklamirati ni svoje ni tuđe proizvode, a uvek možemo preko privatnih poruka jedni drugima preporučiti gde se jedu dobri ćevapi, itd.
« Poslednja izmena: 26. Jun 2012. u 17:07 beket »

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #313 poslato: 26. Jun 2012. u 16:35 »
Prvo, Priboj se nalazi jugozapadno od Zlatibora, dole kod Nove Varoši. A taj na karti nacrtan Priboj može biti neko selo, ali nikad čuo za njega iako ga ima na skoro svakoj karti. Mislim da je pre neka greška. Čuo bi za njega da postoji.
Ok, pogledao sam, sigurno je greška, ali Priboj i nije prioritet, nego Kosjerić i područje oko njega!
Drugo, ne znam šta ste se svi uhvatili za te oblake. Nikad nisam rekao da ovo uništava oblake niti sam rekao da iznad mesta gde se nalazi chembuster nema oblaka i da je stalno sunčano. Pa to je suludo. Chembuster ne utiče na prirodne oblake.

Lepo sam objasnio na prethodnoj stranici šta se može videti na satelitskim snimcima i šta se može očekivati kao efekat na oblacima.
Mora da mi je promaklo ... molim te objasni, šta treba da vidim kada oblak naiđe na oblast sa chembuster-om? Lepo sam te pitao, da li se nešto dešava sa odrazom oblaka na radaru i šta? Prvo nisi hteo da teoretišeš ... ok ... e sada, kada smo te pitali za konkretne stvari, ti ideš đonom i kao nećeš da odgovaraš kao pred nekom komisijom. E druže, ako nećeš da daješ konkretne podatke, onda si došao na pogrešno mesto. Ovde ti niko neće verovati na reč. Drugo, ako želiš nekom da prodaš stvar koja košta nekoliko stotina evrića, onda se moraš malo potruditi. Genčić je lepo naveo primere osmatranja i slično!
Ali, postoji izgleda jedan problem. Kako sad jedan doktor veterinarinarske medicine nama stručnjacima da objašnjava kako se bori protiv grada kad mi tolike godine ispucavamo rakete i borimo se protiv te nemani. Pa valjda bi mi znali da tako nešto može.
Nisam stručnjak nego samo zaljubljenik u meteorologiju koji je igrom slučaja postao i strelac protivgradne odbrane.
Vi mene možete samo da pitate: "gospodine doktore, možete li nam objasniti ovo ili možete li nam objasniti ono..."
Gospodine doktore možete li konačno da počnete da ojašnjavate nešto konkretno, a ne samo 2,5 godine nije bilo grada. Pa šta ako nije, kod mene ga nije bilo 12 godina ... možda i više, a nemam chembuster! Da li to znači da je kod mene protivgradna odbrana uspešna 100%? Ja mislim da ne znači, ali bi se moglo i tako gledati!
Imam 35 godina, a sve što o vama vidim je da ste uglavnom mlađi od mene za jedno 10 godina.
Pogrešno vidiš ... a kakve to veze ima? I od mene su ti ljudi toliko mlađi, ali ja svaki dan nešto naučim od njih. Pa sam si rekao da treba biti otvoren za nove stvari ... s obzirom da je konkretno Genčić budući meteorolog (nadam se da nisam pogrešio  ;) ), a ti "zagazio" u njegovu oblast, logično je da ti traži konkretne dokaze, merenja, osmatranja ...
Koliko sam ukapirao na ovaj forum ste došli zato što radite na protivgradnim stanicama. Da li vas to čini stručnjacima? Da li se ispaljivanjem protivgradnih raketa nekom magijom automatski stiče znanje iz meteorologije pa ste kompetentni da dajete stručna mišljenja u vezi svih inovacija u toj oblasti? Da li broj ispaljenih raketa znači nešto? Da li je kompetentniji za davanje stručnih mišljenja onaj koji ima više ispaljenih raketa?
Opet grešiš ... na ovom forumu mislim da pored mene, ima samo još jedan član koji radi na protivgradnoj. Ostalo su studenti meteorologije, ljubitelji iste ili ljudi koji žele da saznaju prognozu vremena iz prve ruke! Ostatak teksta zaista nema nikakvog smisla ... nisam stručnjak, ali recimo da znam najosnovnije stvari o uticaju rakete na gradonosni oblak. Nikad, ali nikad nisam tripovao da sam stučnjak u meteorologiji ili ispaljivanju raketa!
Možda i grešim, možda ste vi svi u stvari diplomirani fizičari, hemičari, itd. Ne znam. Ajde da vidimo. Neka svako kaže šta ima od obrazovanja pa ćemo nastaviti komunikaciju.
Nikakav problem ... mašinski tehničar ... komunicirao bez ikakvih problema sa najvećim srpskim naučnicima iz oblasti astronomije ... oni bili oduševljeni sa mnom i ja sa njima! Ne znam kakve to veze ima?
Imam jedan chembuster postavljen u Kosjeriću, jedan u Sremskoj Mitrovici. Gde je postavljen chembuster nema grada u poluprečniku 5-10 km. To ne odgovara ovima što rade na protivgradnim stanicama jer gube posao, ali odgovara ljudima koji imaju kuće, automobile. voćnjake, njive, plastenike, i dr. jer im grad napravi veliku štetu na krovovima, automobilima, voćnjacima, njivama, plastenicima i dr. Štetu ne mogu da nadoknade, a moraju dodatne troškove da imaju za opravku krovova, automobila, plastenika, moraju da prskaju oštečeno voće da ne bi trulilo, smanjena im je vrednost roda ili vrednosti uopšte nema, i tako dalje.
Svima nam je isti cilj, a to je da grad ne uništava poljoprivredne useve, objekte i slično! Nemam nikakav problem sa tim da se sutra protivgradna zameni sa chembuster-ima!!! Meni to nisu osnovni prihodi i tih 4000 dinara mesečno gledam kao džeparac.
Ako neko želi da poseduje chembuster, može da proba da ga sam napravi, patenta nema, a ko nije sposoban da ga pravi, neće, ne može, ne ume ili jednostavno ne želi da rizikuje i hoće siguran i efikasan chembuster izrađen od strane stručnjaka sa iskustvom, može se meni obratiti na mejl  [email protected]   ili na telefon  063/86-55-603.
Ako neko hoće da proda chembuster po dobroj ceni, onda mora da ponudi mnogo više od onih 2,5 godine bez grada i praćenja satelitske slike. Ukoliko želi saradnju sa RHMZ, onda treba da im ponudi na stotine stranica sa dokazima, merenjima, praćenjima ... Jedino tako chembuster može da prođe ovde i u RHMZ ... za druge ne znam!

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.600
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #314 poslato: 26. Jun 2012. u 18:04 »
Zamolio sam našeg bivšeg člana čije mišljenje izuzetno cenim, da pogleda malo ovu temu i prokomentariše. Evo šta mi je Ptprince napisao ...
Citat
Dragospas govori o nečemu što ne razume u potpunosti, jer nije dovoljno stručan. Međutim, fasciniran je svojim otkrićima i to želi da podeli sa ljudima, što je krajnje plemenito i za svaku pozitivnu ljudsku ocenu. Zato, ono što je napisao nije ni zloba ni lupetanje, jer se radi o trezvenom čoveku. Čovek je takođe upleten u mrežu poluinformacija u čemu se ne snalazi baš najbolje, ali rešio je da se okuša na jedan jedini ispravni način i donese ispravni sud o svemu - napravio je svoja sokoćala i krenuo u akciju.

Čovek kao biće je jako subjektivan stvor, pa tako i dragospas. On zaista vidi nešto da se dešava, pa to, prirodno, tumači pozitivnim rezultatima svog višegodišnjeg rada. Ali, šta on zapravo vidi?

Prvo, kao neko kome su podaci o zabeleženom gradu dostupni za bilo koji ćošak Srbije, on može videti da se broj dana sa gradom u Kosjeriću zaista smanjio. Istina je da su meteorološke stanice vrlo 'tačkaste' i na dovoljnom rastojanju da se pojava grada ne može uvek osmotriti. Drugo, osmatrači na padavinskim stanicama su jako subjektvini, te su u stanju da svojom subjektivnošću pretvore grad u krupnu kišu, ali i obrnuto. Kao neka vrsta alhemičara, subjektivnost osmotrene pojave pretvara, ako treba, i vodu u vino, kako bi želeli da se opijaju i uživaju. Meteorološki objektivno je skoro nemoguće utvrditi, jer broj objektivnih stanica (recimo da su to sinoptičke stanice na kojima rade razni ljudi, pa dobiješ neki prosek mišljenja i svih subjektivnosti koja time teži objektivnosti) je dovoljno mali da se pojave grada ne uhvate. Ali, ako uzmemo pretpostavku da se svaki deo teritorije ponaša slično, tako bismo mogli da pretpostavimo da se trendovi osmotrenih pojava kreću u sličnom pravcu za sve stanice u nekoj oblasti veličine Srbije. Što se grada tiče, nekog bitnog trenda u pojavi grada nema. Broj dana sa gradom je jedan do dva godišnje, a u godini ne bude grada i po dve, tri godine uzastopce, a opet može da bude i tri puta u jednom mesecu. Ipak, polovinom sedamdesetih bilo je više grada nego sada, što je jedan opšti pokazatelj u čitavoj Srbiji. Sada, grad je na nekom normalnom nivou koji sam opisao.

O orgonitu ne znam ništa. Samo ono što sam pročitao govori o nečemu što se radilo i ima dimenzije naučne fantastike. Ali, da tu nema ničega, ne bi se pojavljivale slične nezavisne priče, što će reći da je nešto zaista otkriveno. I ja sam, baš kao i dragospas, uhvaćen u nevericu i voleo bih da se i ja upustim i svojim iskustvom upoznam sa ovim otkrićem. Ali, ne znam šta bih dobio. Možda nešto revolucionarno što bi zahtevalo velike potvrde, a možda samo još jedno iskustvo da se ne bavim onim što ne razumem. Ne znam... za sada nisam spreman da se upustim u takav poduhvat. Ali, bilo ko da to pokuša, kod mene neće naići na podsmeh ili neodobravanje. Ljudi treba da istražuju, ako to žele. I ljudi ne bi trebalo da se podsmevaju onome što ne razumeju u potpunosti, jer nisu kompetentni za to.

Sama priča o orgonitu je zanimljiva, ali nije mi nova. Doduše, takve priče su imale drugačija imena kod mene, ali to je sve manje-više isto.
Apsolutno sam protivnik priča o globalnim zaverama. To me je nekada privlačilo, ali u kasnijim godinama shvatam koliko sve te priče i imaju, ali i nemaju smisla. Jedna od novijih priča u koje ne verujem jesu priča o chemtrailovima. To što se ispušta iz aviona su produkti sagorevanja goriva i dospevaju na tlo u tako velikom razblaženju koje daje koncentracije manje od jedne zapanljene cigarete u zatvorenoj sobi. Evo jednostavnog poređenja: recimo da našim krajevima proleti do 50 aviona dnevno, iznad severa Srbije. Na tlu, iznad tog istog područja, prolazi daleko više od 50 kamiona, 50 automobila, 50 autobusa dnevno. Štaviše, sav taj kopneni saobraćaj se može smestiti u jednu prigradsku ulicu ili na regionalni put (recimo Čestereg - Kikinda). Daleko uži prostor od onoga koji pokrivaju avioni, zar ne? Ja, brate, kad bih želeo da trujem ljude, to bih učinio iz automobila... ma sa bicikla bih raspršivao otrovne gasove, ne bih se mlatio sa avionima i kamionima! Jeftinije je, brate! (Ja malo ubacio 'brataranje' u tekst čisto radi slobode izražavanja...)

Svojevremeno sam voleo da se bavim ezoteričnim stvarima, pojmovima... minerali, vančulna opažanja, postojanje više od 4 dimenzije (3 prostorne i vreme)... ima tu nečega što se ne da pojmiti tek tako. Prvo, da nema, ne bi ni pričali o ovome. A drugo, čovek nije objasnio (niti može da objasni) sve što postoji prepoznavanjem prirodnih zakona. Ono što je potvrdio zaista postoji u tom obliku. Kiša se zaista javlja iz vodene pare u vazduhu. Činjenice jesu utvrđene. Međutim, nikad ne znaš šta sve postoji a da ne možeš da pojmiš. Neke čudne energije verovatno postoje... ali, lično mislim da je sve to teško dokazivo na naučno usvojen način - fizičkim zakonima, na primer. Toliko je toga ostalo nejasno u prirodi... na primer, mene fascinira Đavolja varoš. Kako i otkud ti stubovi peska prkose gravitaciji, kad to nema smisla? S druge strane, njutnovska mehanika je utvrdila da telo zauzima položaj ravnoteže svih sila. Sad, otkud razlika između uočenih sila i rezultujućih pojava? Mora da smo nešto propustili, nešto što ne pojmimo. To je, ponavljam, moje lično mišljenje.

Kratko i o Genčinoj opasci. Genča je izneo važeću meteorološku istinu da vazduh može da sadrži tačno definisanu količinu vodene pare, te da to zavisi striktno od temperature (Klauzijus-Klapejronova jednačina). Međutim, zadatak za Genču koji bi mu ja postavio je da integrali sadržaj vodene pare iz jedne sondaže po vertikali. Ima tu vlage mnogo više nego padavina! Prezasićenje se zaista ne može postići, ali u Osnovama meteorologije 2 i u Mikrofizici oblaka se pominje stvaranje kapljica vode, za šta je neophodno da postoji jezgro kondenzacije/sublimacije. Dalje, rast kapljica se vrši sudaranjem i spajanjem. Najzad, sve te nastale kapljice su samo ono što atmosfera u tom delu oblaka ne može da zadrži za sebe, pa joj ispada na tlo u vidu padavina. Šta ako postoji mehanizam (koji može biti i hemiski, ili mikrofizički) koji menja svojstva higroskopnosti jezgara kondenzacije/sublimacije, te otresa iz vazduha mnogo više kapljica vode / elemenata padavina nego što je spontano moguće? Šta ako je to nešto što mi znamo šta je, ali nije naišlo na prepoznavanje u meteorološkoj nauci? Meteorologija je još uvek dovoljno mlada nauka da za takve pretpostavke ima mesta. Ja nisam položio Mikrofiziku oblaka, samo se javno pitam tako nešto. I za sada ću ostati bez odgovora. Čak i ako dobije odogvor sada, biće debelo preuranjen, jer se potragom za ovim odgovorima tek treba baviti.

Na kraju, Ptprince pozdravlja sve članove foruma koji ga se još uvek sećaju. Posebno Ciklona i Srbina.

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #315 poslato: 26. Jun 2012. u 20:46 »
Ja sam ocekivao da ce i on da se ukljuci ovde...nisam znao da je bivsi clan. Zasto, ako nije tajno? Moze i PP ako je problem javno.

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #316 poslato: 26. Jun 2012. u 23:24 »
Ja sam svoje rekao, uvek sam bio umeren. Nisam ni neka ''paljevina'' cim mi se nesto kaze, niti sam tvrda struja, koja ne popusta. Mislim da je to pravi put ukoliko covek ne zeli da zaluta u razmisljanju.


Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #317 poslato: 27. Jun 2012. u 00:16 »
Evo šta mi je Ptprince napisao ..

Sta reci. . .  koliko pametan covek  :selam:

Ja,naravno nisam imao kredibiliteta da se ukljucim u raspravu,naravno kao sto gencic kaze tu nije bilo svadje i Ljubisa i Gencic su bili veoma odmereni i ako su to ljudi iz struke,omalovazavanja svakako nije bilo. . .

Evo mog skromnog misljejna:

Dragospas-e ja sam prvi koji ne veruje tv-u i sklon sam teorijama zavere(u nekim normalnim granicama) npr za teoriju zavere se smatra postojanje zivota van ove planete,sto je za mene apsurd,al dobro da ne sirim :)

Volim da cujem nove ideje,volim ambiciozne ljude,volim i ljude koji se probijaju kroz zivot i verujem da to tvoje cudo nekako uspeva da zastiti Kosjeric od grada, takodje sam zadivljen sto u Kosjericu nije pao grad 2,5 godine ali i VELIKO ALI Gencic i Ljubisa kao ljudi iz struke  sa pravom pitaju za neke konkretne dokaze,ali  ti im to ne mozes pruziti jer i nemas instrumentne za merenje i  objektivno posmatrano sa moje tacke gledista ipak nisi dovoljno upucen u sve sfere meteorologije. . . Jednostavno moze se destiti da su te dve godine puka slucajnost,moze se desiti i da 5,6 godina prodje bez pojave grada jednostavno dogadaju se slucajnosti ne samo u oblasti meteorologije. . .
Mora covek da se zapita,zasto ni jedna zvanicna meteoroloska sluzba u svetu ne  koristi taj sistem odbrane od grada ako je efikasniji(sada uvek,postoje teorije zavere,mozda namerno nece,da se ne bi otkrilo postojanje neke materije,za koju se mislilo da ne postoji,ili namerno zataskavaju postojanje te materije,mozda bi se  otkricem te materije,pobili  mnogi zakoni fizike koji sada vaze,sto mnogima ne odgovara)

Ali stavi na stranu ovo u zagradi jednostavno covek mora da se zapita i to je u ljudskoj prirodi,jednostavno premalo je dokaza,i premalo je 2,5 godine. .  a ja bih voleo da se ti dokazes,i da tvoj projekat uspe,i zelim da verjem da tu ima necega. . .

mali off:

pt.pr
Neke čudne energije verovatno postoje... ali, lično mislim da je sve to teško dokazivo na naučno usvojen način - fizičkim zakonima, na primer. Toliko je toga ostalo nejasno u prirodi... na primer, mene fascinira Đavolja varoš. Kako i otkud ti stubovi peska prkose gravitaciji

Sta reci za kontra gravitaciju: Reke koje teku uzbrdo,kola koja uzbrdo idu na leru,a za nizbdicu im treba gas. . kako to objasniti zakonima fizike ? Realno nikako,a to postoji na vise lokacija na svetu,a jedna od njih je i u Srbiji. . . evo gravitacione anomalije u Srbiji http://www.youtube.com/watch?v=Y27R2-BpiJs&feature=related

Onda Pojava munja koja je godovo svakodnevna pojava, je toliko neistrazen prirodni fenomen i gotovo da  se o munjama i gromovima nista ne zna,kao i koje sve vrste munja postoje,mnogi priznaju tek 2 ove klasicne oblak-oblak i oblak zemlja, i one loptaste munje. . . A sta reci za skoro otkrivene bljeskove tj neka vrsta munje koja ide iz oblaka u svemirski prostor,i neke koje dolaze direktno iz kosmosa. . .

mnogo mnogo,toga se ne moze objasniti,zato nista nije iskljucivo. . .

Veliki pozdrav,za jos VECEG Ptprince-a
« Poslednja izmena: 27. Jun 2012. u 00:38 Srbin »

Van mreže dragospas

  • *
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Kosjerić
    • Orgonit Srbija
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #318 poslato: 27. Jun 2012. u 01:22 »
Gencic, sad ispada ono što sam i rekao, da bi tek za 30 godina ti rekao da ovo možda ima neke šanse da deluje. Ali razmišljaj iz moje perspektive.

Chembuster je u poređenju sa cenom jedne rakete od min. 200 evra veoma jeftin, kako i sam kažeš. Cena mu je 600 evra, ali upravo završavam test ovog orgonskog topa u Sremskoj Mitrovici, čekam još par nevremena da potvrdim efikasnost, njegova cena je 480 evra. Ko zna da napravi ovo može čak proći i malo jeftinije.

I sad ovako: ako ovo radi, rešili ste problem grada praktično za trajno. I zašto bi gubili vreme čekajući neke testove, rezultate, dokaze itd. i dozvolili da vam u međuvremenu propadaju voćnjaci, automobili, krovovi, itd.?

A ako ovo ne radi, ni prvi ni poslednji koji je došao, pokazao šta zna, obrukao se, slagao, itd.

Ne znam za vas, ali ja ne bih dozvolio da mi se neko smeje zbog ovakvih ispada. A nemam nameru nikoga ni da prevarim. Od onog kome sam prodao mali orgonit pa sve do onog kome sam prodao veliki chembuster rekao sam ako ne budeš zadovoljan vrati ga nazad i vratiću ti novac. Za orgonite dajem rok od mesec dana da može čovek da vrati, to je i više nego dovoljno, a za chembustere nisam davao određeni rok, kažem ako padne grad slobodno vrati.

Pogledajte albume sa slikama na mojoj stranici na fejsbuku    http://www.facebook.com/orgonit    vidite koliko imam izrađenih orgonita i niko mi nikada ni jedan nije vratio.

Da ne ispadne za chembuster kao lutrija, ako ne padne grad na dobitku sam a ako padne vratim pare i nikom ništa, pa kom obojci kom opanci. Za ovo dolaze ljudi iz krajeva u kojima redovno pada grad i kojima to stvara probleme u poslu od koga zarađuju za život.

Ono u čemu se mi ne slažemo je to šta je uzrok ovakvih klimatskih promena u celom svetu. Ja kažem da je to sve veštački izazvano a vi verovatno verujete u globalno otopljavanje. I šta vredi sad da mi razmenjujemo mišljenja i stavove kad se oko najvažnije stvari ne slažemo. A ona je osnova svega. U medicini kada znate uzrok bolesti možete primeniti i odgovarajući lek. A ako ne znate uzrok, možete lečiti simptome ali je uzrok uvek prisutan.

Tako i vi umesto da neutrališete chemtrailove koji su uzrok jakog naboja oblaka koji omogućavaju i HAARP-u da radi, vi gađate oblake raketama.

A sve sam vam objasnio što je trebalo da znate i vi me opet pitate iste stvari. Neću da ponavljam. Odgovoriću samo Ljubiši na njegova pitanja.

Konkretno, kada 2,5 godine ne padne grad u Kosjeriću to jeste dokaz efikasnosti. Da nije 2,5 godine pao grad u bilo kom kraju Srbije osim u Kosjeriću složio bih se da treba čak 40 godina vršiti testiranje, ali u Kosjeriću je dovoljna i jedna godina. Vi ste svi u kontaktu sa RHMZ. Tražite od njih podatak da li se desilo pre 2010. god. pa jedno 20 ili 30 godina unazad da u toku godine nije bar jednom pao grad u Kosjeriću. Ajde to da vidimo. A padao je barem tri puta godišnje.

Kao veterinar u kontaktu sam sa seljacima iz okoline Kosjerića koji rade na protivgradnim stanicama i rekli su mi da nikada nisu ispucali manje raketa nego poslednjih godina. Ponekad čak ispale poneku reda radi jer imaju raketa dovoljno, ne nedostaje im. Pitajte i to RHMZ, da li je istina. Eto vam sve proverljivih podataka.

Lepo si Ljubiša napravio onu kartu i tako je kako i pitaš, do 5 km u poluprečniku neće pasti grad, dok će dejstvo imati i do 10 km gde se može pojaviti slabiji grad ako je intenzitet oblaka veoma jak a oblačna masa brzo putuje i u tom slučaju ne može jedan chembuster da postigne da odradi sve sam, dakle ostavljam mogućnost za to ali se to još nije desilo. Zato smo i predlagali puno puta ljudima da se udruže i na jednoj opštini rasporede nekoliko chembustera po obodu opštine i jedan ili više u centru, sve zavisi od površine koja se brani. Na taj način oni chembusteri po obodu sprečavaju prodor gradonosnih oblaka dalje prema centru, a u slučaju da ne uspeju to do kraja onda će ta oblačna masa biti toliko slaba da će je dejstvo onih unutrašnjih chembustera neutralisati do kraja. U ovakvim situacijama moguće je čak da se umesto chembustera postave manji i jeftiniji uređaji. Ovakav način postavljanja chembustera je iz razloga što nevreme više nije prirodnog porekla već veštački izazvano, i može da se desi a vidite i da se dešava da su oluje sve jače i jače. Pa skoro se desio tornado na Novom Beogradu, u Italiji, Sloveniji, a je li to prirodno? Pa naravo da nije, ovo nije područje gde se javljaju tornada, što znači da ovi postepeno pojačavaju dejstvo i izazivaju sve veće nepogode. Ja ne znam dokle će oni ići pa zbog toga ne znam do koje granice može izdržati jedan chembuster. Za sada efikasno drži granicu 5-10 km. Ako se pokaže kroz koju godinu da mu se domet smanjio usled sve većih i jačih oblačnih masa, samo je potrebno postaviti oko njega pojačanje od jedno 4 uređaja na sve četiri strane sveta a u razmaku 10 km od ovog centralnog i problem rešen. To je opet jeftinije od troškova raketa koje se ispale pri samo jednom nevremenu.

Ovo što je Ptprince napisao ne bih da komentarišem, neka svako tumači kako misli da treba.

Nisam vam još jednu stvar rekao, a tiče se magle. Od kako smo napravili chembuster u Kosjeriću nema više one teške magle koje je bilo čak i leti po najvećim vručinama, kada na nebu nema ni jednog oblaka. Magla se nije dizala do 10-11 sati pre podne. Kako dolazi do tog efekta neću gubiti vreme da objašnjavam, samo ću reči da kad opet bude te magle koja je bila ranije priznaću da chembuster ne radi. U Sremskoj Mitrovici smo postavili ovaj novi orgonski top   http://www.facebook.com/photo.php?fbid=402601589778013&set=a.161191883918986.28232.160994950605346&type=1&theater  pre 20-tak dana i čekamo jesen da vidimo kako će se tu pokazati za maglu, jer je prošle jeseni bila tako gusta magla da je vidljivost bila do 30 metara.

To bi se na primer moglo videti na satelitskim slikama. Kao jedna rupa, a svugde okolo magla.
Što se tiče oblačnosti, može se desiti da se vidi rupa ili prosvetljenje (tanja oblačnost) nego u okolini, ali to sve zavisi od vremenskih uslova i parametara. Sami znate koliko parametara utiče na vremnske prilike. Sigurno je da bi ste vi i bolje od mene mogli da u dužem vremenskom intervalu uočite neke abnormalnosti iznad Kosjerića i Sremske Mitrovice na satelistskim slikama.
Da pojasnim, to sve mislim na one slike realnog prikaza, gde se vide oblaci i magla.
Postoji i onaj infracrveni prikaz gde se vide razne boje tj. različite temperature oblaka. Na takvom prikazui se može videti smanjenje intenziteta oblaka odn. povećanje njihove temperature kada dođu u zonu dejstva chembustera.
Sad sve ovo zavisi i od brzine kretanja oblaka. Kad su sporiji promene su vidljivije jer chembuster ima više vremena da deluje, a kad su brži oblaci teže se nešto uočava.

Ovo bi sve vi meni trebalo da pričate, čak da nađete šta to još može da se uoči što ja nisam.

Ali dobro, ima vremena. Važno je da naša komunikacija bude kulturna i konstruktivna pa ćemo možda zajedno i doći do nekih rezultata.

Srbine, ovo nije našlo masovnu primenu u svetu iz više razloga. Prvi je zato što da svetski moćnići žele da spreče grad i nevreme ne bi ga izazivali. Drugi je taj što možda u svetu meteorologije ima ljudi koji bi se ovim i pozabavili ali chembustere svi osim nas prave po nekom opšte uvaženom receptu Don Crofta koji je po nama pogrešan. Da li je to namerno urađeno baš iz razloga da se cela ova tema napravi smešnom i neozbiljnom ili iz nekog drugog razloga ja ne znam ali je činjenica da su hrvati i slovenci celu i hrvatsku i sloveniju umrežili sa chembusterima ali im to nikakve rezultate nije dalo. Evo njihovog foruma     http://www.alternativa-forum.com/orgon/    gde su te teorije otišle toliko daleko da se ponašaju kao doktori nauka, čak su otvorili posebnu temu gde opisuju kako njihovi orgonski androidi deluju do Madagaskara a onda susednu Austriju usled proleća zadesi sneg a Sloveniju i Hrvatsku svaki čas uništi neko nevreme sa gradom. Ja ih uvek zezam preko moje grupe na fejsbuku kada se to desi     http://www.facebook.com/groups/hemtragovi/    jer sam pokušao da im objasnim da im je tehnika rada pogrešna a oni meni kao šta ti znaš. Ok, sada radimo odvojeno pa da vidimo ko šta zna. Zato ako ke neki meteorolog i hteo da isproba kako chembusteri rade, došao je do razočarenja jer se ne može uzeti smola, metal i kristal, zamešate sve to i evo ga chembuster. Sve što se radi mora da se zna kako i zašto se radi.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #319 poslato: 27. Jun 2012. u 08:56 »


Nisam vam još jednu stvar rekao, a tiče se magle. Od kako smo napravili chembuster u Kosjeriću nema više one teške magle koje je bilo čak i leti po najvećim vručinama, kada na nebu nema ni jednog oblaka. Magla se nije dizala do 10-11 sati pre podne. Kako dolazi do tog efekta neću gubiti vreme da objašnjavam, samo ću reči da kad opet bude te magle koja je bila ranije priznaću da chembuster ne radi. U Sremskoj Mitrovici smo postavili ovaj novi orgonski top   http://www.facebook.com/photo.php?fbid=402601589778013&set=a.161191883918986.28232.160994950605346&type=1&theater  pre 20-tak dana i čekamo jesen da vidimo kako će se tu pokazati za maglu, jer je prošle jeseni bila tako gusta magla da je vidljivost bila do 30 metara.

To bi se na primer moglo videti na satelitskim slikama. Kao jedna rupa, a svugde okolo magla.

Kontaktiraj ljude iz Pozege,mada mislim da ovde jos uvek nije formirana vlast,ako ovde uspes da resisis problem magle,makar delimicno jer ovde zimi bude i po ceo dan,mislim da ces Pozezanima popraviti raspolozenje za 100 % i da ces im ulepsati zivot. .

POsto je to ovde veliki problem,ja u to ne mogu da verujem,a voleo bih da dozivim na primer sledecu situaciju: Da u Arilju bude magle a onda udjem u Pozegu i magle nema,takva situacija je nezamisliva i kada bih tako nesto doziveo,ne bih imao nikakvu sumnju da je taj chembuster pravo cudo i da deluje. . .
« Poslednja izmena: 27. Jun 2012. u 09:15 Srbin »